..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Gerçeği arayan bir insan, öncelikle her şeyden gücü yettiğince kuşku duymalıdır. -Descartes
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk > Birkan ASKAN
27 Ağustos 2001
Seni Seviyorum Temmuz  
Badizayn®2001

Birkan ASKAN


Merhaba demek yavan kalıyor çoğu zaman belki de, seni seviyorum diyebilmek varken düşlerimde. Ve içimde yaşlanırken çocukluklar. Nedense sabahlarıma bir yağmur tortusu yüreğinden ayrı kalışlar. Gülebilmekse bu sarmaşık dalları nabzında dinleyebilmek gibi


:BDHA:
Demosu üzerimize kalan bir hayattır aslında yüreklerimizin bir çocuk sevincine terkedilmiş yanları. Gözlerinin görebildiği yerlerde mutlaka uyanan umutlar vardır. Ve geceler bana nasıl ağlamaktadır bir bilsen. Bir bilsen gece adını nasılda çok uzaklarda bir şehir yorgunluğu düşlerime katmaktadır.

Gelen bir bahardır oysa bilirsin. Baharlar kapsamında aşktır. Ve yüreğimde her zaman kendinden öte yankılanan bir ses gibi paylaşımdır. Ne zaman ara verse zamanın kollarında geceler gibi o da ağlamaktadır. Ve bulutlarımın sessizliğine kapılıp nasılda benden kaçmaktadır.

Yüzüne aynaların ötesinden baktığım insanlardır. Belki cümlelerinde kurgusu kayıp yanlarından tutunupta sevdalar aradığım düşleridir hayallerime imlası bozuk sokaklarından kaçırdığım. Ve bir anlaşılmazlık belkide yüreğimde aşka çalar saat kıvamında hazırlanışım.

Merhaba demek yavan kalıyor çoğu zaman belkide,seni seviyorum diyebilmek varken düşlerimde. Ve içimde yaşlanırken çocukluklar. Nedense sabahlarıma bir yağmur tortusu yüreğinden ayrı kalışlar. Gülebilmekse bu sarmaşık dalları nabzında dinleyebilmek gibi saatlerce seni ve senden kalan her zamanı.

İnsan zamanla dahada güçlenirmi dersin mevsiminde Temmuz iken tanışmanın mutluluğu ellerinde tutarken. Ve yaz biterken o ne varsa toplayıpta üşüyen gecelerimizde bize masallar anlatırmı yeniden.

Ve yeniden çoğalabilirmiyiz sabahların tazeliğindeki gülümseyişlerimize ve yüreklerimize çalınan o hayata ait en naif şarkılardan. Vazgeçebilirmiyiz dersin yeni bir mevsime yeni umutlarla başlarken.

Yüreklerimizde sevdanın ve o kimsenin giremediği yanlarından belli belirsiz bir aşkın,dostluğun anlamını yaşayabilirmiyiz dersin. Yeniden türevini alabilirmiyiz içinde kaybolduğumuz insanlığın.

Umutlarımız olmasa nereye kadar gideriz bu atlasta. Bu organikliğinde kimya üzerine kotarılan sevdalarımıza ne kadar kuçak açabiliriz dersin. Gözlerde bir bahar coşkusu ve yüreklerde şiir şiir kaybolmanın verdiği o umulmaz hazla.

Olsada zaman içinde görebilmektir belkide görünmeyen taraflarından hayatı. Ve insan ne zaman yalnız kalırsa o zaman çoğalandır hayallerinde. Birde sendrom tutkunu akşamların getirdiği o tebessümlere nasılda kucak açmak gelir içimde. Kimsenin yüreğinde paylaşmasını istemediğim yönlerinle.

Anlamına üstü kapalı konuşmaktansa özlemenin verdiği düşüncelerle bir liman şehrine usulca yaklaşmaktır uzaklık adına tüm kelimeler. Ve boynu sabahlara bir çiçek saflığında bükülmektedir okunan cümlelere saklanan yürekler.

Seni seviyorum Temmuz bu bana yeter..Ağustos Kalan-2001


Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve aşk kümesinde bulunan diğer yazıları...
Martıların kanatlarında sevdim seni
Ne demek geliyorsa içimden sana
Aşkıma sözümdür
Aşk tükenirmi hasret oldukça
Mevsimin getirdiği yağmursun bana
Yalnızlık aşktır
Yaşanabilirmi aşk yeniden
Şimdi gelen gecedir sendeki hayalime
Elveda ben unutuluyorum..

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Yüreğime üç kez dokun
Dokunamasamda sana
Özlemek diyorsun bana
Suskunlukla yıkadım yüzümü
Çocukluğum sokaktır benim
Düşlerde yaşamanın rengi
Aşkına deli itirafıdır okudukların
Hayatın şiirdeki anlamı
Huzuru Kaçıran Bir Aşk Gibiyim
Ayrılığın dayanılmaz hafifliği

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bir başka seviyorum seni [Şiir]
Sor beni yağmurlarına [Şiir]
Bir [Şiir]
Yaşamam gerek seni [Şiir]
Bir Bunu Cekip Aldim [Şiir]
Salıncakta unuttuğum [Şiir]
Mevsimsiz [Şiir]
Aşk-ı İnfaz [Şiir]
İstanbul yansıması [Şiir]
Bir ihtimaldir sevmek [Şiir]


Birkan ASKAN kimdir?

Kim olmadığımı biliyorum en azından. . /Bir öncesizlik mi desem, bir sonrasızlık mı, ya da evvel zaman içinde bir masal. . /kahramanlarının hepsi ölen. . /tarafından. . Kuru bir kuyu mu desem, gidemediğim bir uzak mı. . hiçbir an, göremediğim bir sevda mı, manası olmayan bir bakış mı. . /bilemedim. . Ama herşeye rağmen, kim olmadığımı biliyorum. . /Artık kullanılmayan bir köprüden. . aşk’ı sallandırıyorum. . Bilmem. . / Kimi anlatmak gerekir kendi yerime. . /ya da kim beni anlayabilir. . /Sadece kim olduğum mu önemlidir, yoksa kimse olamayacağım mı. . /Bunu da bilmek gerekir. . / Birkan tekilden sakin, çoğuldan delidir. . /Kelimesiz değildir. . /Kendidir. . /Kısaca kim ne şekilde düşünürse, öyledir. . /Bırakın öylece kalsın. . /Önemsizdir. .

Etkilendiği Yazarlar:
Kimse kimseye benzemese de, kimse herkesi biraz kendine benzetir.. /Kimseye benzemem diyen de, aslında herkesten çok kimsedir../.O.Auroba /E.Batur /P.Celan /M.Mungan


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Birkan ASKAN, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.