..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Her gün yeniden doğmalı. -Yunus Emre
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Türkiye > murat temüroglu
10 Ekim 2007
On Üç Fidan  
murat temüroglu
ŞEHİTLERİMİZİÇİN...!!!


:ACGG:

On üç gülfidanını Küpeli dağında şehit verdik. Verdiğimiz şehitlerle birlikte yüreklerimizden de bir şeyleri koparıp Küpelide bıraktık. On üç ümidi olan, hayalleri olan, sevdaları olan yiğidimizi kahrolası teröre kurban verdik.
Yıllarca bu ülkenin üzerinde adeta kara bir bulut gibi dolaşan ve çıkmaz bir leke gibi ülkenin üzerine yapışan şu terör illetine ne verdiğimiz ilk ne son şehitlerimizdi bu on üç fidan. Yüreklerimiz her defasında olduğu gibi bu seferde sonsuz acı ve yangınla kavruldu.
Peki, bizler milletçe ne yapabildik bu zamana kadar. Ne kadar duyarlı olabildik. Bu ülkede gayri Müslim insanlar öldürüldüğünde yollara düşen ve hepimiz ermeniyiz sloganları ile gösteriler yapan, sadece dünyaya göstermelik yaslar tutan o insanlar, evlatlarımız bu vatan için şehit düştüklerinde nerdeydiler. Hepimiz ermeniyiz diyenler neden şu günlerde Mehmetçik olup hepimiz Mehmetçiğiz diye yollara düşmüyorlar.
Yapılan suikastları televizyon programlarında sırf reyting uğruna kınayanlar neden Mehmetçiklerimiz şehit düştüklerinde hassasiyet göstermiyorlar.
Bu kadar mı riyakâr ve bu kadar mı çıkarcı bir millet olduk. Vefasızlık diz boyu değil artık boyumuzu geçer hale geldik. Ülkede insanlar şehitlerine ağlarken siz televizyon kuruluşları bu kadar mı reytinge açtınız da eğlencelerinizi kesip şehitlerinize ağlamadınız. Sizler terörü kınamadınız ama bizler sizleri çok kınadık sizlerin bu ülkede özgürce yayın yapıp cebinizi doldurmanıza vesile olan, onların sayesinde bu ülkede özgürce at koşturabildiğiniz Mehmetçikleriniz için yas tutmak bu kadar zor muydu? Bir günlük yayınız sizi kaça para zara uğratabilirdi. Yazıklar olsun. Bu ülkede değerlerini kaybetmemiş bir avuç insanlar sizi şiddetle kınıyor. Doğru ve ilkeli yayın yapıyorsunuz, tarafsız haberler sunuyorsunuz ya hadi, bu sefer kendi ayıbınızı haber yapın. Eminim reyting rekorları kırarsınız
Gerçi yapılan bu ayıbı bazı televizyon ve basın kuruluşları haber yapma inceliğini göstermedi değil. Hani bir laf vardır dinime söven benden Müslüman olsa diye, onlarında o haber yaptıkları meslektaşlarından bir farkı yok. Ama olsun en azından bunu görebilmeleri bile büyük bir şeydir.
Sanki bu hain saldırı ilk kez olmuşçasına siyasetçilerimiz toplanıp yeni kararlar alma yollarına gidiyorlar. Sizlerin yeni önlemler ve kararlar almanız ve yatmış olduğunuz gaflet uykusundan uyanabilmeniz için deha kaç ocak sönmesi gerekiyor. Bu zamana kadar bu vatan uğruna ölenler bizlerin şehitleri değilmiy di? Sizler için şehitlerin sayısı bu kadar önemlimiy diki on üç vatan evladını şehit verince aklınız başınıza geldi. Kendi rant ve iktidar çıkarlarınız için anayasayı değiştirme cüretini gösteren siz siyasetçiler, bir de şu ülke uğruna şehit olan evlatların şehit olmamaları, anne ve babaların göz yaşlarının akmamaları için bir şeyler yapsanız. İnanın sizlerinde hem vicdanınız hem de koltuklarınız rahat hale gelecektir.
Bu vatan uğruna şehit olan ve tüm şehit olmuş evlatlarımıza Allah’tan rahmet ve kederli ve yine de bu vatan uğruna evlatlarını şehit etmenin gururunu yaşayan ailelerimize başsağlığı diliyorum. Şehitlerimiz mekânınız cennet Hz. Muhammet (s.a.v) yoldaşınız olsun.

                                        Murat TEMÜROĞLU
                                        murattemu@gmail.comSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın türkiye kümesinde bulunan diğer yazıları...
Hareket Doğru Pozisyon Yalnış
Kapatın Kapıları

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Baba Büyüksün
Ateş ve Kar

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Katar Istanbul [Şiir]
Neslıcan [Eleştiri]
Bor Otoyolu [Eleştiri]
Deniz Feneri Kısa Devre Yaptı [Eleştiri]
Bu Sefer Olmadı... [Eleştiri]
Deniz Feneri Kısa Devre Yaptı [Eleştiri]
Üzdünüz [Eleştiri]


murat temüroglu kimdir?

Duygularımı kendi içimde hapsetmeyen,duygularımı özgür bırakmayı seven,kalemimle yüreklere seslenen yazarlık yolunda emeklemeye çalışan gönül kalemiyim


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © murat temüroglu, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.