..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Dilerim, tüm yaşamınız boyunca yaşarsınız. -Swift
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > Ömer Faruk Hüsmüllü
13 Mart 2010
Oruç Baba'nın Mekanı - 1  
Ömer Faruk Hüsmüllü
Oruç Baba Mekanı’nın tarihçesi:Bir-iki ay önce Dert Köşesi/Dert Ortağınız ünvanıyla bir başka caddede açıldı.Müşteri yokluğundan iflas edince “hileli iflas” yoluyla kapatıldı ve ünvanını değiştirerek yeni yerinde sizlerin hizmetinize girdi.


:AJGD:Oruç Baba Mekanı’nın tarihçesi:Bir-iki ay önce Dert Köşesi/Dert Ortağınız ünvanıyla bir başka caddede açıldı.Müşteri yokluğundan iflas edince “hileli iflas” yoluyla kapatıldı ve ünvanını değiştirerek yeni yerinde sizlerin hizmetinize girdi.
Oruç Baba Mekanı’nın “varları” ve “yokları” :
Yoklar: Para,müstehcenlik,hakaret,küfür,sataşma,(offf sıkıldım ,ötekileri de siz ekleyin!)
Varlar: Sevgi,kardeşlik,dostluk,mizah,hoşgörü(Bir ekleme de buraya yapın!)Buyurun birlikte bakalım:
Saygıdeğer,pek muhterem ve de aziz okuyucularım.Sizler için açtığımız bu köşemizde kendi kendinize çare bulamadığınız çeşitli sorunlarınıza eğilmek, çözüm yollarını göstermek suretiyle bir amme hizmeti yapmak dileğindeyiz.Her türlü sırrınızı, sıkıntınızı, üzüntünüzü, probleminizi yazarak bu köşemize gönderdiğiniz takdirde sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.
Okuyucularımızdan ricamız,özel cevap istememeleri ve mektuplarının içine posta pulu veya damga pulu koymamalarıdır.Gelen mektuplara kesinlikle ayrıcalık uygulanmayacağını, elimize ulaşma sırasına göre cevap vereceğimizi hatırlatırım.
Haydi ne duruyorsunuz, ”Dert Babasına” yazsanıza….Rumuz: Çatla Yavrum Çatla-İstanbul
“Sevgili dert babamız,42 yaşında bir ev hanımıyım.Tam altı tane çocuk dünyaya getirdim.Aile hayatımda ne eşimden ne de çocuklarımdan yana bir şikayetim var.Benim asıl derdim,komşum Melahat hanımla.Bu kadın maddi durumunun iyi olması nedeniyle beni kıskandırmak için her gün yeni bir kıyafet giyiyor.Bu durum beni çok üzüyor,adeta diyebilirim ki dünyayı bana zindan ediyor.Geceleri uyuyamaz oldum vallahi.Bu musibet karıyı çatlatmanın yollarını söyler misiniz?
CEVAP: Sevgili okurum,komşunuzu çatlatmak hususunda gerçekten ciddi iseniz,benim size bir-iki ufak tefek tavsiyem olacak:Her şeyden önce ilk fırsatta Beyoğlu’na gidip,en pahalı ve lüks mağaza ve butiklerden türlü desen ve tipte çeşitli giysiler alınız.Sonra bunları giyerek komşunuzun penceresi önünden her gün defalarca geçiniz.Göreceksiniz ki birkaç güne kadar isteğiniz gerçekleşecektir.Bu arada tavsiyemizle ilgili olarak aklınıza gelebilecek bazı sorulara da şöyle cevap verebiliriz: 1-Borç yiğidin kamçısıdır.Onun için borçlanmaktan hiç korkmayınız,bu mağazalarda harcayacak paranız yoksa ya kredi kartı kullanın ya da taksitle alın. 2-Akılsız başın cezasını taban çekermiş.O nedenle de gidip gelmeleriniz sonucunda meydana gelecek yorgunluğu da herhangi bir hastalığa yormayınız.
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gülmece (mizah) kümesinde bulunan diğer yazıları...
Korono Hikayeleri - 1
Ya Kapıyı Çalan Sütçü Değilse?
Ruh Hekimi Fehmi
Garip Ama Gerçek Değil
Oruç Baba'nın Mekanı - 2

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Korona Hikayeleri - 5
Korona Hikayeleri - 6
İn Aşağıya Ulan
Korona Hikayeleri - 4
Korona Hikayeleri - 3
Korona Hikayeleri - 2
Dilsiz Fahişe
Dilsiz Fahişe - 5
Dilsiz Fahişe - 3
Dilsiz Fahişe - 7

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Siyasi Taşlama: Neşezâde - 2 [Şiir]
Siyasi Taşlama: Karamsarzâde [Şiir]
Kusurî"den Tırtıklama [Şiir]
Zam Zam Zam... [Şiir]
Tırtıklama (Kazak Abdal'dan) [Şiir]
Yoklar ve Varlar [Şiir]
Âşık Dertli"den Tırtıklama [Şiir]
İstanbul,sana Âşık Bu Kul [Şiir]
Namuslu Karaborsacı [Şiir]
Dostlarım [Şiir]


Ömer Faruk Hüsmüllü kimdir?

Uzun süre Oruç Yıldırım adını kullanarak çeşitli forumlara yazı yazdım. İddiasız iki romanım var. Çok sayıda siyasi içerikli yazıya ve biraz da denemelere sahibim. Emekli bir felsefe öğretmeniyim. Yazmaya çalışan her kişiye büyük bir saygım var. Çünkü yazılan her satır ömürden verilen bir parçadır.

Etkilendiği Yazarlar:
Az veya çok okuduğum tüm yazarlardan etkilenirim.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Ömer Faruk Hüsmüllü, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.