..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir önyargıyı yok etmek, atomu parçalamaktan daha zordur. -Einstein
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Günlük Olaylar > Ahmet Sargın
1 Haziran 2016
Yozgat Sarıkaya Şiir Etkinliği  
Ahmet Sargın
Yozgat Sarıkaya da Şiir Etkinliği vardı


:AAGI:
ŞAİRLER SARIKAYA DA BULUŞTU
Sarıkaya da şiir etkinliği vardı. Programı Sarıkaya Şairler ve Yazarlar Derneği organize etmişti. Yozgat merkezden birkaç dostumla bu etkinliğe katılacaktım ancak arkadaşların mazereti çıkınca yalnız katılmak zorunda kaldım. Sarıkayalı dostlarıma olan saygımdan bu programa katılmaz zorundayım diye düşündüm.
Sarıkaya Şairler Derneğine ulaştığımda birçok arkadaşımızın geldiğini ve şenliğe hazırlandığını gördüm. Buradan ziyaret turuna çıktık. Önce Sarıkaya Kaymakamını ziyaret ettik. Kaymakam Yasin Özcan bizi hoş karşılayıp özel ilgi gösterdi. Burada kaymakam beye mini bir şiir dinletisi takdim ettik. Sonra Sarıkaya Belediyesine geçtik ve Başkan Ömer Açıkel’i makamında ziyaret ettik. Başkanın şairlere ilgisi bizleri oldukça memnun etti. Birkaç arkadaşımız hem şiirlerini hem de eserlerini başkana takdim ettiler.
Kurum ziyaretlerinin ardından etkinliğin yapılacağı Yukarısarıkaya Kasabasına hareket ettik. Kasaba da Muhtar Hasan Yoldaşer’ ekibiyle karşıladı bizleri. Aynı günün akşamı Belediye misafirhanesinde kasaba halkıyla kaynaşarak özel bir akşam muhabbeti gerçekleştirdik. Sazlı sözlü muhabbete Yukarısarıkaya Belediye eski başkanı Durak Turan Düz, Ankara dan gelen Sunucu hemşerimiz Rifat Çakır ve eşi, Fotoğraf sanatçısı Orhan Çınar, Ozan Kadir Tuncer, Sanatçı Mahmut Yıldız, Gazeteci Tarık Yılmaz, İhsan Çelikkaya, Mustafa Teker de katılarak onur konuğumuz oldular. Hoş samimi ve şiir dolu unutulmaz bir gece geçirdik.
Asıl program cumartesi günüydü. Cumartesi ise yoğun bir yağmur havasıyla uyandık. Arkadaşlarımızı kasaba halkı paylaşmış evelerinde konuk etmişlerdi. Bir manada şairlerin kasaba halkıyla kaynaşması sağlanmıştı. Güzel diyalogların yaşandığını ve unutulmaz dostlukların anılara dönüştüğünü gördük. Yukarısarıkaya halkının misafirperver ve sıcak dostluklarına tanık olduğumuzu ifade etmek isterim.
Hava muhalefeti nedeniyle şiir etkinliğini eski belediye binası koridorunda gerçekleştirmek zorunda kaldık. Kısa özlü güzel bir program oldu diyebilirim. Etkinliğe: Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, Kasabanın Eski Başkanı Durak Turan Düz, İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu, İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Ahmet Elmalı, Dernek Başkanı Adem Bulut, Kayseri Dernek Başkanı Bilal Böyük, Ladin Grup Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Böyük, Muhtar Hasan Yoldaşer ve kasaba halkı katılarak programın canlı ve coşkulu geçmesini sağladılar.
Sarıkaya şiir etkinliğine; Şairler: Ali Özkanlı, Duran Tamer, Şehmus Çiçek, Bolat Ünsal, Çiğdem Karakuzu, Gülden Taş, Ayşe Paslanmaz, Asuman Yiğitoğlu, Funda Gökçen, Ayşen Akdemir, Zehra Demirtaş, Ümmiye Yılmaz Erçevik, Hilmi Can, Şahin Gültekin, Asuman Yiğitoğlu, Arif Baran katılarak şiirlerini yorumladılar.
Bu güzel etkinliği organize eden, alın teri döken arkadaşlarımıza; Sarıkaya Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Kelami Akdemir’e, Başkan Yardımcısı Kaşif Kani Ertürk’e, Yönetim Kurulu Üyesi Osman Eser’e, Sarıkaya Belediye Başkanı Sayın Ömer Açıkel’e, Yukarısarıkaya Muhtarı Hasan Yoldaşer’e, ekibine- Erdal Ayne, Hasan Aktekin- Cevdettin Atik’e, bize gönüllerini ve sofralarını açan tüm kasaba halkına teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Ellerine, emeklerine, alın terlerine sağlık.
Sayın Başkanımızın da vaat ettiği gibi daha güzel salonlarda, daha güzel mekanlarda ve daha etkin programlarla Sarıkaya da buluşmak ümidiyle selam ve saygılarımızı sunuyoruz. Kaplıcalar diyarı Sarıkaya da şair ve yazarların en güzel ortamlarda ağırlanması ilçenin tanıtımına şüphesiz ki çok büyük katkısı olacaktır.
Makale: Ahmet SARGIN
Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı

SARIKAYA DA ŞİİR ETKİNLİĞİ
Sarıkaya Şair ve Yazarlar Derneğince düzenlenen Şiir Etkinliği İlçe merkezinde Kaymakam Yasin Özcan ve Belediye Başkanı Ömer Açıkel’ii makamlarında ziyaretleri ile başladı. Yukarısarıkaya Kasabasında gerçekleştirildi. Hava muhalefeti nedeniyle kapalı mekânda gerçekleştirilen şiir etkinliğine yurdun değişik illerinden yaklaşık 60 şair yazar davet edildi. Ancak özel mazeretleri nedenle programa katılamayanlar dışında 25 şair ve yazar katılarak programın renkli geçmesini sağladılar.
Sarıkaya Şairler ve Yazarlar Derneğinin düzenlediği programa katılan şair ve yazarlar öncelikle Sarıkaya Kaymakamı Yasin Özcan’ı makamında ziyaret edip kaymakama mini bir şiir programı takdim ettiler. Kaymakam Özcan da şairlerin talebi üzerine bir şairin kitabından şiiri kendi yorumuyla okudu. Daha sonra konuk şairler Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel’i ziyaret edip hoş bir şiir muhabbetinde bulundular. Başkan Açıkel’in ilgisi şairleri oldukça mutlu etti.
Akşam saatlerinde şiir etkinliğinin yapılacağı Yukarısarıkaya Kasabasına hareket eden şairler burada muhtar Hasan Yoldaşer tarafından karşılanarak programın gerçekleştirileceği mekâna götürüldüler. Şairler aynı gün akşamı belediye misafirhanesinde buluşarak sazlı sözlü muhteşem bir buluşma gerçekleştirdiler. Akşam eğlencesine Yukarısarıkaya eski Belediye Başkanı Durak Turan Düz, Gazeteci sunucu yazar Rifat Çakır, Aşık Kadir Ozan, Fotoğraf sanatçısı Orhan Çınar, Gazeteci Tarık Yılmaz ve konuk şair ve yazarlar katıldı. Yukarısarıkaya Kasabası halkı tarafından evlerinde otantik ortamda misafir edilen şair ve yazarlar ertesi gün gerçekleştirecekleri şiir etkinliği için eski belediye başkanı tarafından kullanılan konağa geçtiler.
Kasaba meydanında gerçekleştirilmesi planlanan şiir etkinliği yağmur ve hava muhalefeti nedeniyle kapalı mekânda gerçekleştirmek zorunda kaldılar. Halen muhtarlıkça kullanılan ve Beldenin eski belediye başkanlığı binasında yapılan programa Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, İl Dernekler Müdürü Hakkı Yurtlu, İl Kültür ve Turizm Şube Müdürü Ahmet Elmalı, Yukarısarıkaya Kalkınma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Adem Bulut, Ladin Grup Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Böyük , Yukarısarıkaya Kayseri Dernek Başkanı Bilal Böyük, Yozgat İş Adamları Derneği Başkanı Ayhan Çelik ve çok sayıda köy halkı katılarak programın renkli geçmesini sağladılar. Hava muhalefeti nedeniyle kısa tutulan programda şairler şiirlerini yorumladı.     
Programda konuşan Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, “ Gelecek yıl inşallah kültür merkezinin açılışını yapacağız ve sizi daha güzel mekânlarda ağırlayacağız, ilçemize gelerek bir şeref verdiniz “ dedi ve şairlere teşekkür etti. Programın organizesi adına Sarıkaya Şair ve Yazarlar Derneği Başkanı Kelami Akdemir de hava muhalefeti sebebiyle konuklardan özür dileyerek katılımlarına teşekkür edip belge ve plaket takdiminde bulundu.
SARGIN DAN TEŞEKKÜR
Sarıkaya Şiir Etkinliğine Yozgat merkez den katılan Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Gazeteci şair yazar Ahmet Sargın:” Sarıkaya Şair ve Yazarlar Derneğince gerçekleştirilen Şiir Etkinliği oldukça güzel ve otantik ortam için hazırlanmıştı, hava muhalefetine takılan program her şeye rağmen güzel geçti ve emeği geçenlere teşekkür ederiz. Özellikle Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel’e, Sarıkaya Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı Kelami Akdemir’e, Başkan Yardımcısı Kaşif Kani Ertürk’ e, Osman Eser ağabeyimize, Yukarısarıkaya Muhtarı Hasan Yoldaşer’e ve kasaba halkına teşekkür ediyoruz, Türk misafirperverliğinin en güzel örneğini sergilediler” dedi ve emeği geçenlere teşekkür etti.
Haber ve Yorum. Ahmet SARGINSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın günlük olaylar kümesinde bulunan diğer yazıları...
İsmail Koçakla Vuslat Yolculuğu
Yozgat Sevdalıları Şairler Antolojisi - 2021
Şairler Tarihi Konakları Şenlendirdi
Yozgat'ta Şiir Rüzgarı Esti
Yozgat Aydıncık Kazankaya Kanyon Festivali
Artvin Şiir Şöleni Muhteşemdi
2017 Yozgat Sürmeli Şiir Şöleni
Simurg Ateşini Antalya da Yaktık
Yozgat Şairler ve Yazarlar Birliği Bayan Üye Kaydı
Yozgat Sevdası Kitabımız Çıktı

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Git ve Yavuz Katrancı - Bozkırınoğlu
Edebiyatımızın Güçlü Kalemi Harika Ufuk
Yozgat Sorgunlu Ozan Yıldız'a Vefa Gecesi Düzenlendi
Yerköy Yeni Mahalle Merkez Camii İnşaatı
Şair Yazar M. Nihat Malkoçla Röportaj
Sevil Mıısrlıoglu - Güneşi Kurşunladık
Hataya Serinyol Şiir Dinletisi

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Yozgat Agahefendi İlköğretimde Yazarlık Dersi [Şiir]
Bir Selam Gönder [Şiir]
Yolun Açık Olsun [Şiir]
İçim Yanıyor! [Şiir]
Seni Seviyorum [Şiir]
Kurtlar Sofrası [Şiir]
Yaktın da Gittin [Şiir]
Özledim Seni [Şiir]
Fatma Çetin Kabadayı İle Röportaj [Roman]
Yozgat Fatih Sultan Mehmet Ortaokulunda Kariyer Günleri [Deneme]


Ahmet Sargın kimdir?

Emekli Öğretmen Yozgat Şairler Yazarlar Birliğ Başkanı

Etkilendiği Yazarlar:
Türk Yazarları


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Ahmet Sargın, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.