..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Yalnızlık güzel birşey, ama birilerinin yanınıza gelip yalnızlığın güzel birşey olduğunu söylemesi gerekir. -Balzac
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler > ismail sarıgene
21 Haziran 2006
Hasretinle Öptüm Yokluğunu  
ismail sarıgene
Gecelerin bulutlarla ağladığı bir mektup yolluyorum sana.Gülüşlerini görmediğim senelerin hasretini yükledigim özlemlerimi ve selamlarımı kanatlandırıyorum.Gözyaşlarımı pul diye yapıştırdığım mektubuma yüreğimi ve hasretimi bıraktım.


:CIHB:
Gecelerin bulutlarla ağladığı bir mektup yolluyorum sana.Gülüşlerini görmediğim senelerin hasretini yükledigim özlemlerimi ve selamlarımı kanatlandırıyorum.Gözyaşlarımı pul diye yapıştırdığım mektubuma yüreğimi ve hasretimi bıraktım..Bilmiyorum belki de cevap vermeyeceksin bu mektubuma ama Olsun sana hasretimin büyüdügü yüreğimden seslenmek istiyorum...karakısların bittigi ve baharların bozkırlara cicekleri armagan ettigi zamanlarda kırlangıc yüregi edasıyla sana yazıyorum..Elimde kalem , yüreğimde hasret , sana ve yokluguna akıyorum gözyaşlarımda birikmiş bulutları sağarken.Yokluğunun bilmem kaçıncı senesi,Ak saçlarına beyazların bu kadar yakıştığı canım babacığım.

Biliyor musun yoklugunda aynalar kesti kücücük yüregimi...Seninle mutluluklara uzanan sevda pınarlarım kurudu karanlıklarında...Gecelerin dolunayla dansında yakamozların avuçlarından uzanıp hep o beyaz saçlarına dokunmak istedim. nereye baksam hep sen,nereye dokunsam sanki tenin var,inan unutamadım seni canım babam.dönmeyeceksin biliyorum bir daha geri,hiç gelmeyeceksin gittiğin yerden.gitmeden bir kez göremedim seni,koklayamadım,öpemedim elini. Kaç kez firar ettim ölümünü söyleyen zaman dilimlerinden..Hep prangalara vurdum sensizliği hatırlatan anıları...Ah şimdi gelsen gecelerime, yıldızların dansını izleyiverseydik karanlıklar içinde ,Ellerin beni bendeyken okşayıp sararken ,Kalbinde hızlıca atan ritimlerden ne türküler bestelerdik seninle babacığım.Biliyorum gittiğin yerlerden dönsen, yıllardır kirpiklerimde alevlenen özlem yağmurlarında nice düşlerim kanatlanırdı semalara.Acılarıma bir gülüşlerinle düşsen ılık meltemler dolardı içimize.

Yoktun işte,Son durağın biletini sonbahar yağmurlarıyla alıp gittin. Görmedin ki sen Giderken ayazlar vardı gökyüzünde..Ve yüreğimizde ise ağıtlar ve kanla karışık gözyaşları...Yoktun işte...Sensizlikle gecen koskoca yıllar...Zaman ne çabuk akıyor değil mi ?.Her gece yıldızların koynuna girip göz yaşlarımla hasret mektupları yazdım sana....Selam yolladım sana,özlemlerimi yolladım sana,yüreğimi yolladım sana hasretliğini duyduğum yalnızlıklarımın yağmurlarında ıslanırken arka sokaklar..Bir zil çalsa da sen gelseydin demir kapımızı aralayarak.Keşke ülkemin en ücra kentlerinde olsan da senede bir kez uğrasaydın sana ve gülüşlerine hasret sensiz soframıza... Denemedim sanma sensizlikte toprak kokan bedenine sarılmaya.Kaç kez denedim senin yanına gelmeyi vakitli vakitsiz...Yüreğimi benden koparıp sana koşmak istedim..Düştüm, yollarında..Yaralandım üzerine serilen hasretin karanlıklarında...Toprağına koşmak, ellerimle kefenindeki beyazlığa sarmak istedim yokluğunun ateşini.Olmadı yapamadım işte...

Yıllardır bayramlarda ellerini öpmek için mezarının başında sana gülümsüyorum...Bayram namazlarından sonra herkes babalarının ellerini öperken ben senin toprağa karışmış bedenini öpüyorum....Bazen kokuna delice koşmak için uzaklardan kanatlanıyorum...Biliyorum Takdir- İlahi..Hiçbir zaman isyan etmedim..Hep yokluğunu içimde kuruyan nehirlere akıttım...Kurumuş güllerime ve saksıda annemin büyüttüğü çiçeklere hep senin gülüşlerini fısıldadım... Mahkumdum sana ve hasretine.Çaresizim iste.Toprağa sarılmış bedeninde kalkıp gelemezsin ki..Kollarımı açtığımda üzerinde filizlenmiş çiçekleri avuçlarına alıp yüreğime dönemezsin ki ,ama güneş küsse de umutları beklemek bahara muhtaç bir fidan gibiyim,dalların sevgiye susamış bir mucizenin hasret tohumlarına bırakacağı iki damla …belki de yüreğimde açacak bir tutam kavuşma..bil ki bunun için hep seni bekleyeceğim.Sanma ki adını herkese söyledim.Gittiğini hep içimde anımsadım..Gitmedin sen..Uzaklardaydın ve bir gün gelecektin...Belki de uzaklardan bana umutları ve baharları doldurup gelecektir.Gitmedin ve hep seni gitmedin bildim yüreğimde..hasretliğinin avuçlarında uyumak için tahta beşiklerin içindeki toprakları yatak bildim,Taşları ise sana akıttığım göz yaşlarım için sildiğim bir çiçek bildim...Kaç gece rüzgarlar kapımızı vursa, sen geldin zannettim.Kaç gece yıldızlar odamı delicesine aydınlatsa, o tatlı gülüşlerin sandım...

Kavuşmamızın bir gün olacaklığını biliyorum.Şimdi hasretini elimde ki kalemimin mürekkebime bırakıp klavyelerden alıyorum yokluğun sancılarını..Her tuşa basan ellerimle en çok senin ellerini öpmeyi özledim oysa...Sensizlikte kaçıncı güneş bu göz yaşlarımı sensiz kurutmaya gelen...Kaçıncı bahar bu yokluğundaki yüreğimde arsız karları eritmeye gelen.Bilemiyorum..hâlâ baş ucumda asılı duran resminle avunurum.her gün batımında bulutların kızıllaştığı anda yanına gelmeyi düşlerim hep. Gittin, takvimler sanma ki seninle değişti..Gönül takvimlerinde yokluğunun tarihi var...O hiç çıkarmadığın gözlüğün ise hala duvarda.Bir gelsen içimdeki büyüyen hasret dağlarını eritiriz gülüşlerinle..Bir uzansan yüreğime, göğsünde ağlayıp senin kollarında uyusam keşke..

Öyle özledim ki babacığım...Kelimeleri kanatıyorum senin hasretini anlatamadıkları için..Fırtınalarla kavgalardayken sensizliğin ateşlerini kusuyorum onlara..Yoksun işte..Sanma ki senin gibi suskunum..Bak dilim cümlelere yüreğim hasretinde gecelerindeki karanlıklara koşuyorum Yalnızlığında ,bakır tenli bulutların eteklerinden damlayan yağmur taneleriyle bir mektup yazdım sana...Yüreğimdeki özlemimi pul diye yapıştırıp sana yolladım bu gece...Dualarımda ıslattığım seccademde senin ismini anıyorum yine..Hasretinde seni özlüyorum canım babacığım..Cennetin en güzel bahçelerinde ,serpiştirdiğim harflerimden mısralara dökülen bu mektubumu alman dileğimle.Ağlamak güzel şey Deniz gibi Hüzünlerimizde,Yüreğimin ortasında Bir başka sen varsın.Ve ben,Seni yağmurlarla sevemedim ki Yağmurların durduğunu gördüm,Seni güneşlerle sevemedim ki Güneşlerin battığını gördüm, Seni yıldızlarla sevemedim ki Yıldızların söndüğünü gördüm,Seni bulutlarla sevemedim ki Bulutların gittiğini gördüm,Ve Ben seni , yüreğimle, gönlümle, kalbimle,Sevdim Çünkü yüreğimin hâlâ yaşadığını Gördüm. Unutmayasın ki seni her ziyaretine gelişimde;mezarında biten karanfilleri koklar ,göz pınarımla sevişen toprağını okşarım seni incitmeden.İşte, Seni hasretle sevdiğim günleri hatırlarım. Hıçkırarak haykırışlarını duyabilsen yüreğimin sensiz akşamlarında sessiz çığlıklarında inan Özlüyorum seni,hem de çok özlüyorum,Ama yürekten,Ama gönülden,Ama kalpten,CANIM BABACIĞIM

İsmail Sarıgene - H.Hüseyin Anmak

.Eleştiriler & Yorumlar

:: tarih belirsiz
Gönderen: fatmanur özpınar / Konya/Türk ve Caicos Adaları
24 Mart 2008
Tarihi yazılmamış bu yazının bilmem kaç yılında...Sen babası yitik "sevgiye hasret" ben babası olan "sevgiye hasret" inanırmısın klavyemde bu cümleleri yazarken gözlerim dolu, gözyşlarımın yanaklarıma süzülmemesi için kendimi tutuyorum işte bu loş odada, yalnızlık nedir bilirim, babasızlık nedir bilirim hem de çok iyi, bir yudum sevgiye hasret,sevgi olsa kana kana yudumlardım.Derslerimle ilgilenen bir babam olmadı benim,başımı okşayan bir babam olmadı benim,kusurlarımla kabullenip seven bir BABAM OLMADI BENİM...Anlataya cümleler yetmezki.
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın İlişkiler kümesinde bulunan diğer yazıları...
Yokluğunun Yoksuluyum / Düşmesin Mavi Bilyelerim
Küçüğüm
Gidiyorum
İmkansızlığınıza Şerh Düşüyorum
Canım Elifime Kavuştum

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bedelini "" Yüreğimle "" Ödediğim En Masum Günahındım
Gözümü Kapadım / Yakala Beni Ey Aşk!
Özlediğim Kadar Sensin / Sevdiğim Kadar Bensin
Ayyuka Çıkmışken Kekemeliğim / Bir Bıçak Yürür Sol Yanıma
Gözlerinin Kıyılarında Büyümek Öylece
Bir Dua Asılı Kaldı Dudaklarımın İki Yakasında
Her Gülüşün Dua Olur Yalnızlığıma
Sen Geldin / Bildiğim Herşeyi Unuttum
Ben Sana Mecburum Sen İmkansızlığa!
Demlenmiş Yalnızlığını Yudumluyorum

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Yokluğunu Öptüm [Şiir]
Hasretinle Yaşıyorum [Şiir]
Kıyamam Sana [Şiir]
Severken Unutmayı Öğrenemedim [Şiir]
İmkansızlığını Sevdim [Şiir]
Nerden Bileceksin ki [Şiir]
Güllerim Yansın Avuçlarında [Şiir]
Gözlerine Sakladım Cenneti [Şiir]
Hiç Yağmur Üşür Mü Anne? [Şiir]
Unutmak Ölmekti [Şiir]


ismail sarıgene kimdir?

Bir anahtar deliğinin ardına gizlenmiş Cenneti, gözlerinin ovalarına seren kelimelerimi arayacaksın yorgun kağıtların suskun nefeslerinde. Bulutsuz düşlerin , yıldızsız gecelerin ardında takılıp rüzgarları avuçlarında çıplak denizleri senin gözlerin için yaktığım satırlarımı özleyeceksin. En çok yüreğine dokunduğum " yüreğimi " özleyeceksin. Yüreğini yıldızlara yaslayıp özlemi demleyeceksin gecenin karanlık çaydanlıklarında. . Hasretim büyüyecek damarlarında, duvarlar dilini yutmuşcasına suskunluğun maskesini giyinecek. Beni arayacaksın bensiz cümlelerin sen kokan satırlarında. Bir sigara daha yakacaksın dumanını dağların yüksek yamaçlarına yolladığın. Kesmeyecek bir daha. Küllüklerde öldürdügün sigara izmaritlerinle sönmeyecek hasretim. . Seni şimdiden özlediğim gibi sende " beni " özleyeceksin. . Her dokunuşumda saçlarına gelincikleri seren ellerimin kücüklügünü arayacaksın avuç içlerinde. Temmuz gecesi sebebsizce üştüğünde titreyen tenine gözlerimi sermemi dileyeceksin. Hasreti kanatıp özleyeceksin. . Belki de en çok parmak uçlarının üşümüşlüğüne gözyaşlarımı ateşlere rehin verdiğim gözbebeklerimi özleyeceksin.

Etkilendiği Yazarlar:
Acılarımın arasında kalmış yetim düşlerim beni anlatmaya yetiyor


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © ismail sarıgene, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.