..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir dost nedir? Öteki ben. -Zenon
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Düşler > ismail sarıgene
29 Haziran 2006
Umut Ektim Karanlıklarına  
ismail sarıgene
Bir umut ektim topraklarıma... Yağmurun gözyaşların, Güneşinin gülüşlerinin olacağı Ve her gecen gün, Yüreğimde sevdanın filizlenip Umutlara dallanacağı Bir umut ettim karanlıklarıma.


:CGFA:
Bugün güneşin aydınlığında sana uyandım. Umutları rüzgarın koynundan çalıp yüreğine bıraktım. Bugün yüreğime gülüşlerini ektim. Yüreğimin kurumuş toprağına umutları ektim. Hasretinle besleyip bir gün geldiğinde gözlerine bırakacağım umutları karanlıklar ektim. Kavuştuğumuzda yıldızlar sevdamıza şahit olsun diye.

Gündüzün gölgelerinde üşüyorken gülüşlerinle ısınıyorum. Bir an rüzgara dönsem sırtımı, sana tutunuyorum. Umutla, gözlerindeki baharla nefes alıyorum.Vakitler geçmiyor..Hasretin çekiyor beni dağlara.Baharı giyinmiş dağlara senin gülüşlerini bırakacağım. Her rüzgarda kokunu arayacağim.Her nefes aldığımda umuda gülümseyip senin mutluluklarına dua edeceğim...

Bu gece hayallerine dalacağım..Yıldızları karanlıklardan çalıp yüreğine bırakacağım sen uyurken..Solugunu uzaklardan izleyecegim..Saclarina dokunmak, nefesini icime almak isteyecegim..Saclarini kokusunu icime cekemesem de yüreginin bende oldugunu biliyorum...Sen güneşe uyanırken ben karanlıklarda senin acılarında yanıyor olacağım...Bırak ne olur, bu beden sevmeyi sende öğrensin..Bırak hep terkedilen yürek senin gül yüzünde doğsun...Sen üzülme acılarına...Tutun ne olur umutlarına...Gönül bahçene uğrayan hazanlar olsa da bırak sıcak ve samimi gülüşlerinle erit...Acıların kanasa da bırak ben gözyaşlarımla yıkayayim kırık aynaları...Ne olur üzme kendini güneşin doğusunu izleyemediğim diye...Sen uyurken güneşin sıcaklıgını gözbebeklerine doldurmuş olacagim canım...


Bugün, ömrüme bir umut ektim..En güzel sevda türkülerini dilime ezberletip, Nisan yağmurlarıyla umut ektim yarınlarıma. Sesini duymasam da uzaklarda beni düsünürken ben ciceklerin yüregine seni fısıldayacagım. Ağladığında ektigim cicekler boyun bükecek hissediyorum..Ve güldügünde onlar bana senin gülüşlerini anlatacaklar...Uzaklardasin biliyorum..Mesafeler ırak ve yollar karanlık..Ama her karanlıgın icinde bir ısık var. Senin hasretinin zifiri karanlıgında ben gözlerindeki ısıkla aydınlacağım. Sanma ki sabahları sensiz güneslere gülümsüyorum...Sanma ki sen yoksun diye sabahları perdeleri kapalı olarak bırakmıyorum..Sana zahmet olmasin diye her gün senin icin perdeleri güneşe aralıyorum...Senin beni uzaklarda olsan da sevdigini biliyorum...Nefesine beni kattığını, yüreğine sevginin umutlarını akıttığını hissediyorum...Gülüm, seni seviyorken senin de beni sevdigini biliyorum ve bak gülümsüyorum seninle... Seni seviyorum gül yüreklim.Yıldızların geceni, güneşin gündüzlerini aydınlatmasi dileğimle..Senin gülüşlerine emanet edip yüreğimi ...Ne olur iyi bak yüreğime..Nr olur umuda tutunup hayata gülümse.


" Bir umut ektim topraklarıma...
Yağmurun gözyaşların,
Güneşinin gülüşlerinin olacağı
Ve her gecen gün,
Yüreğimde sevdanın filizlenip
Umutlara dallanacağı
Bir umut ettim karanlıklarıma...."Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın düşler kümesinde bulunan diğer yazıları...
Demlenmiş Yalnızlığını Yudumluyorum
Umudum Oldu Gözlerin

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bedelini "" Yüreğimle "" Ödediğim En Masum Günahındım
Gözümü Kapadım / Yakala Beni Ey Aşk!
Özlediğim Kadar Sensin / Sevdiğim Kadar Bensin
Ayyuka Çıkmışken Kekemeliğim / Bir Bıçak Yürür Sol Yanıma
Gözlerinin Kıyılarında Büyümek Öylece
Bir Dua Asılı Kaldı Dudaklarımın İki Yakasında
Her Gülüşün Dua Olur Yalnızlığıma
Sen Geldin / Bildiğim Herşeyi Unuttum
Ben Sana Mecburum Sen İmkansızlığa!
Nüshası Yok Hiçliğimin* / Aslım Sadece Sana Ait

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Yokluğunu Öptüm [Şiir]
Hasretinle Yaşıyorum [Şiir]
Kıyamam Sana [Şiir]
Severken Unutmayı Öğrenemedim [Şiir]
İmkansızlığını Sevdim [Şiir]
Nerden Bileceksin ki [Şiir]
Güllerim Yansın Avuçlarında [Şiir]
Gözlerine Sakladım Cenneti [Şiir]
Hiç Yağmur Üşür Mü Anne? [Şiir]
Unutmak Ölmekti [Şiir]


ismail sarıgene kimdir?

Bir anahtar deliğinin ardına gizlenmiş Cenneti, gözlerinin ovalarına seren kelimelerimi arayacaksın yorgun kağıtların suskun nefeslerinde. Bulutsuz düşlerin , yıldızsız gecelerin ardında takılıp rüzgarları avuçlarında çıplak denizleri senin gözlerin için yaktığım satırlarımı özleyeceksin. En çok yüreğine dokunduğum " yüreğimi " özleyeceksin. Yüreğini yıldızlara yaslayıp özlemi demleyeceksin gecenin karanlık çaydanlıklarında. . Hasretim büyüyecek damarlarında, duvarlar dilini yutmuşcasına suskunluğun maskesini giyinecek. Beni arayacaksın bensiz cümlelerin sen kokan satırlarında. Bir sigara daha yakacaksın dumanını dağların yüksek yamaçlarına yolladığın. Kesmeyecek bir daha. Küllüklerde öldürdügün sigara izmaritlerinle sönmeyecek hasretim. . Seni şimdiden özlediğim gibi sende " beni " özleyeceksin. . Her dokunuşumda saçlarına gelincikleri seren ellerimin kücüklügünü arayacaksın avuç içlerinde. Temmuz gecesi sebebsizce üştüğünde titreyen tenine gözlerimi sermemi dileyeceksin. Hasreti kanatıp özleyeceksin. . Belki de en çok parmak uçlarının üşümüşlüğüne gözyaşlarımı ateşlere rehin verdiğim gözbebeklerimi özleyeceksin.

Etkilendiği Yazarlar:
Acılarımın arasında kalmış yetim düşlerim beni anlatmaya yetiyor


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © ismail sarıgene, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.