..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Kötü bir barış, iyi bir savaştan daha iyidir. -Puşkin
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Politik Roman
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Bana Bir Şiir Yazar Mısın
Mehmet Ali Karaca
Şiir > Aşk ve Romantizm

BANA BİR ŞİİR YAZAR MISIN BANA BİR ŞİİR YAZAR MISIN İÇİNDE BİRAZ BEN OLSUN ÇOKCA SEN OLSUN GÖZLERİN OLSUN İLLAKİ BANA BİR ŞİİR YAZAR MISIN MUTLU İNSANLAR OLSUN KELEBEKLER UÇUŞSUN İÇLERİNDE BİRBİRLERİNİ SEVSİNLER İLLAKİ BANA BİR ŞİİR YAZAR MISIN ÖMRÜMÜN ÖMRÜNE YAZILDIĞI GÖNLÜNDE BENDEN BAŞKASININ OLMADIĞI AMA AŞK OLSUN İÇİNDE İLLAKİ

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Roman > Politik Roman
 İntikam  (Barış Ünlü)

Bir kader oyunu bu uzun macera.Ve iyiler ile kötülerin yeryüzündeki var olma mücadelesi bu uzun macera.İşte bu ortamda dökülüyor kanlar ve kesiliyor cezalar.Aybars Çetindağ'ın uzun ve ölümsüz hikayesi sizlerle.Ve de asla unutamayacağınız birisinin hayata karşı verdiği mücadele...
 Ofir'e Yolculuk  (muhammet demir)

Kahramanımız bir devrimcidir, devrim yolcusudur. Devrimci Yol’cu değil. Burada aslında bu devrim yolcusunun, Nasıl bir devrim? Nasıl bir insan? Ve nasıl bir insanla devrim? Gibi sorulara yanıt arama serüveni anlatılıyor. Devrim öncesi, anı ve sonrasına dair soruları, sorunları ve asıl olan eylemleri var. Ofir aslında ulaşılan değil ulaşılması düşünülen bir mit. Yani Reel de SSCB mi, yoksa bambaşka bir evrensel komünist bir dünya toplumu, topluluğu mu? Ama öncelikle ve özelikle kimle. Cevabımız tabiî ki kişinin kendisini, ilkönce yeni insan dediğimiz yeni insanı kendinde var etmesiyle olanaklı olarak kurgulanıyor. Tüm serüven Ursula Le’nin Mülksüzler anlatısında dillendirdiği gibi, “devrim ya kendimizdedir ya da hiçbir yerdedir” tümcesinde düğümleniyor. Devrim ve devrim süreci sonunda ortaya çıkabilecek olası toplum.
 Usta ve Kazan  (Hüsrev Özel)

Kaçınılmaz son, giderek hissedilmektedir. Yeni bir millet, kıra döke, bağıra çağıra, doğmaktadır. Etnik yapıların, sadece kültürel temsili yeterli bulmayacakları açıktır.
 Derin Devletin Şifresini Çözen Cinayet  (Alev Çukurkavaklı)

Yakında yayınlanacak olan Bir Cinayet Masalı adlı kitabımın 1. tanıtım bölümü
 Istakoz Büyüsü / 14. Sayfa  (Bahattin YILDIZ)

‘Yaşasın Amerika!... Yaşasın Demokrasi!... Yaşasın İnsan hakları!... Yaşasın Özgürlük!’ bağırtılarını şimdiden duyar gibi oluyordu; eski dilde pezevenk, şimdiki dilde yatırımcı/işadamı olan şahıs… (Pezevenk olmayan yatırımcı ve işadam
 Usta ve Kazan  (Hüsrev Özel)

Bu “çuvallama olayı”, 3 gün, daha doğrusu, 60 saat sürmüştür. Yapılan bu hareketin sebepleri konusunda, çeşitli iddialar ortaya atılmıştır. ABD'ye göre, Türk askeri karışıklık çıkarmak istiyordu. Medyamıza göre, bu Türkiye'nin imajını zedelemek, askerin bölgeden çekilmesi için, Kürtlere ise, “bölgedeki tek müttefikimiz sizsiniz” mesajıydı... Hilmi Özkök'ün deyimiyle; 'Bu olay iki ülke arasındaki en büyük güven bunalımıdır..
 Dost Bombalar  (ahmet alpan)

Wikileaks belgeleriyle tekrar gündeme gelen Irak savaşı ülkemizi yakından ilgilendiriyor. Savaş hakkında çok konuşuldu, çok şey söylendi… 2003 Martında herkes televizyonlara kilitlenmişti. Ancak sınırda olanları pek az kişi biliyor… O günlerde Amerikan ordusunda tercüman olarak sıcak bölgede görev yapan gazeteci Ahmet Alpan sınırda ve ötesinde yaşananları sizler için yazdı. Amerikalılar PKK dan değil de hangi örgütten korkuyorlardı? Amerikan istihbarat subayı neden Türk Albay’ın elini öpmek istedi? Türk komandosunun eğitimi karşısındaAmerikan askerleri ne yaptı? Amerikan üssünü tek başına silahla basan Mardinli kimdi? Ne istiyordu? CIA ajanları neden paniğe kapıldı? Sınırın öte yanında kimleri gördüm? Kuzey Irak’a gitmek için hangi ülkeden vize aldım? Savaş başladığında Amerilalı üs komutanının ilk tepkisi ne oldu? Saddam’ın nerede saklandığını ihbar etmeye gelen kimdi?
 Usta ve Kazan  (Hüsrev Özel)

Menderes (Menderes' in kendisi de bir toprak ağasıydı. Aydın'daki 30.000 dönümlük Çakırbeyli Çiftliği Menderes'e dedesinden kalmıştı.) ve diğer bazı milletvekilleri, özel mülkiyete tecavüz edilmek istendiğini belirterek,
 Nifak - 3. ve Son Bölüm  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

*1980 öncesi gençlik üzerinde oynanan oyunların günümüzde de sahnelenmek istendiğini görerek onları bu romanla uyarmak istiyorum. *Çünkü ister sağcı,ister solcu:ister ülkücü,isterse devrimci olsun,onların hepsi bizim çocuklarımızdır.
10 
 Nifak - 1. Bölüm  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

*Bu dönemdeki solcu gençlerin yaşadıkları acıları yansıtan çok sayıda roman sonradan yazılmıştır. *Ancak Ülkücü gençlerle ilgili romanların sayısı bir elin parmakları kadar bile değildir. *O nedenle bu roman sözünü ettiğimiz alanda yazılmış eserlerin ilklerinden birisi belki de ilkidir. *1980 öncesi gençlik üzerinde oynanan oyunların günümüzde de sahnelenmek istendiğini görerek onları bu romanla uyarmak istiyorum. *Çünkü ister sağcı,ister solcu:ister ülkücü,isterse devrimci olsun,onların hepsi bizim çocuklarımızdır.
11 
 Istakoz Büyüsü / 10. Sayfa  (Bahattin YILDIZ)

Fatma’nın çıplak bedenine damlayan İki... üç... dört... damla gözyaşları, yağmur tanecikleri gibiydi. Fatma’nın kapalı gözleri aniden açıldı. Suçlayıcı gözlerdi bunlar... "Beni yalnız bıraktın!!!" diye bağırıyordu. "Beni neden kurtarmadın
12 
 Kimlik No 666 / Arka Kapak Yazısı  (Bahattin YILDIZ)

KARAHAN KİTABEVİ 'nden yayımlanan Kimlik No 666 adlı romanımdan bazı bölümlerin sunumudur.
13 
 Kimlik No 666 / Kontes Princ - 1  (Bahattin YILDIZ)

Büyükannesi nasıl bir cevap vermesinin uygun olacağına karar vermekte bocalıyordu… "Beyaz pamuğu siyaha boyarsan siyah pamuk olur." Verdiği cevaba için için güldü. "Büyükanne, Tanrı bizi niye siyaha boyamış?..." "O ne biçim söz?" "Ben pamuk gibi beyaz olmak isterdim…" "Sus kızım! İsa Mesih duyacak…" "Duysun işte. O niye kendisini siyaha boyamamış… O beyazların Mesihi…" Büyükanne telaşlandı... Eliyle küçük kızının ağzını sertçe kapadı. "Sus kızım sus!..."
14 
 Usta ve Kazan  (Hüsrev Özel)

“Türkiye'de, Millî Şef Dönemi” isimli kitabın yazarı, Cemil Koçak, kapsamlı çalışmasında, bu konuya sadece, iki sayfasında temas ediyor. Cemil Koçak, konuyla ilgili, ayrı bir başlık açmayı bile, gerekli görmediği kitabında, “Almanya ve Turancı akım” bölümünde, şunları yazıyor:
15 
 Istakoz Büyüsü /6 Sh.  (Bahattin YILDIZ)

İmece’nin, ‘Profesyonellikten’ kastının; ‘para karşılığı seks yaparım’ anlamında olduğunu sezmişti. Bu ortamda ‘profesyonel’ kelimesini başka hangi anlamda kullanabilirdi ki?...
16 
 Kimlik No 666 / Kont Drakula - 1  (Bahattin YILDIZ)

Osmanlı Akıncı Birliği Beyi seslendi. "Bre hatun!... Ne bitmez helalleşmedir bu?..." Halbuki helalleşme çoktan bitmiş, ehlileştirme sürüyordu… "Özgürlüğünüzü kazanıncaya kadar Osmanoğullarının talimatlarına uyun." Gözlerini, mavi gökyüzüne kaydırdı. "Köpek olun ki; zamanı geldiğinde kedi olabilesiniz…" Büyükanne'nin içi kan ağlıyordu.
17 
 Istakoz Büyüsü / 16. Sayfa  (Bahattin YILDIZ)

Psiko-Büyüsel Savaş Lejyon Erlerine yönelik av mevsimi devam ediyordu. Hedefte Amerika’nın asli yönetimini elinde bulunduran ve resmi yönetimlerle sürekli maskelenen ABD Derin Devletinin hizmetinde çalışmakta devam eden başka zalimler vardı…
18 
 Istakoz Büyüsü / 13. Sayfa  (Bahattin YILDIZ)

'Şanlıurfa' olarak ismi değiştirilen kentin üzerinden Amerikan uçakları geçerken, her nasılsa kıçları gevşiyordu. Bilinçli bir gevşemeydi. Gevşeyen kıçlarından, Şanlıurfa coğrafyasının kırsal bir bölgesine, büyük bir sesle ve yarık açarak, tehdit kokulu o
19 
 Kimlik No 666 / Başlangıç Bölümü  (Bahattin YILDIZ)

Acele etmeli, vaktinde ulaşmalıydı... Karı-koca arasındaki tartışma ve kavgaların çoğunun yaralamayla, hatta ölümle sonuçlandığı yıllık emniyet raporlarında ve hafıza dağarcığında kayıtlıydı. Birçok dosya bu türden cinayetlerle doluydu. Dosya sayısı bu akşam için artı bir olmadan yetişmeliydi… Olay mahalline tez elden ulaşmak için kestirme yolları, ara sokakları tercih ediyordu. Bu arada, 'Olay mahalline varmak üzere olduğunu…' telsizden anons etmeyi ihmal etmedi.
20 
 Nifak - 2. Bölüm  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

*Bu roman 1979 yılında yazılmıştır. *Birçok yayınevine gönderilmiş olmasına rağmen “basılabilir” oluru alamamıştır. *O nedenle 8-9 senedir internet ortamında yayımlanmıştır. *Yaklaşık 100.000’in üzerinde tıklanmıştır. *Kaç kişi tarafından okunduğunu ise bilmek takdir edersiniz ki mümkün değildir.Tıklamaların kaçı okumaya dönüştü bilinemez. *Çok sayıda övgü almış,ama yergi almamıştır. *1980 öncesi Türk Gençliğinin yaşadığı dramı bir Ülkücü gencin yaşantısından hareketle anlatmaktadır.

1 2 3 4  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Usta ve Kazan
Hüsrev Özel
Roman > Politik Roman
Usta ve Kazan
Hüsrev Özel
Roman > Politik Roman
Usta ve Kazan
Hüsrev Özel
Roman > Politik Roman
Usta ve Kazan
Hüsrev Özel
Roman > Politik Roman
Usta ve Kazan
Hüsrev Özel
Roman > Politik Roman
Dost Bombalar
ahmet alpan
Roman > Politik Roman
İntikam
Barış Ünlü
Roman > Politik Roman
Ofir'e Yolculuk
muhammet demir
Roman > Politik Roman
Üç Nokta II
Burçin Özdeş
Roman > Politik Roman

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.