..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"İnsan - işte tüm sır burada. Bu sır üzerinde çalışıyorum, çünkü kendim de insan olmak istiyorum." -Dostoyevski
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler > CEM AKKILIÇ
9 Eylül 2008
Deniz Feneri Çetesi  
CEM AKKILIÇ
Yıllardır özellikle yeşil sermayeler tarafından dolandırılan, paraları lüp lüp edilen vatandaşların, halen bu çetelere nasıl olup da güvenerek birikimlerini veriyor olmaları ise gerçekten şaşırtıcı geliyor bana.


:BCJH:
Deniz Feneri rezaleti nedeniyle Almanya’da yer yerinden oynarken Tayyip Erdoğan neden sus pus oturuyor?

Vicdanı neden sızlamıyor?

Yoksa hálá "Verirken bana mı sordular?" diyor. Bu kadar rahat ve umursamaz nasıl davranabiliyor Başbakan…

Tufan Türenç dünkü köşesinde sözde yardım kuruluşu olan Deniz Feneri’nin rezaletlerini sıralarken, yazısını işte bu satırlarla bitirmişti.

İki gündür İstanbul caddelerinde turluyorum. Her tarafta bu uluslar arası dolandırıcılık şebekesinin pankartlarını görüyorum. ‘’Yardımını esirgeme’’ ya da ‘’Türkiye bize güveniyor’’ gibi sloganlar bütün büyük cadde ve meydanlarda okunuyor. İzmir ve Ankara için de durum farklı değilmiş. Anlaşılan bu büyük hırsızlık tezgahını kuranlar aynen Erdoğan gibi susmayı tercih ediyor.

Türkiye’de insanların üzerine ölü toprağı serildi sanki. Boşvermişlik, kayıtsızlık, duyarsızlık toplumun bütün katmanlarına işlemiş durumda. Alman savcıları, bu hırsız din istismarcılarının burnundan getirirken; bizde halen bir soruşturma dahi açılmıyor ve sanki ortada bir şey yokmuş gibi davranılıyor.

Dini duyguları sömürülen milyonlarca insanın birikimlerini hortumlayan, vatandaşı keriz yerine koyan Deniz Feneri çetesi, utanmadan hala para topluyor. Ve bunu Ramazan ayında din-iman adına yapıyor. Bu toplanan paraların çok küçük bölümü belli ki kendi televizyon kanallarında uzun uzun reklamını yaptıkları yoksul ailelere dağıttıkları bulgur ve nohutlara gidiyor. Geriye kalan milyonlarca dolarlık pasta ise tarikatlara ve kendi hesaplarına aktarılıyor.

Tam anlamıyla bu olay, başta Fethullah Gülen ve diğer İslami tarikatların nasıl milyarlarca dolara varan bir servete kavuştuklarına açıklayıcı bir örnek teşkil ediyor.
Soruşturmayı derinleştiren Alman savcılığı, sanıkların itiraflarıyla karşılaşıyor. RTÜK Başkanı Zahid Akman toplanan paraları bir kargocu gibi Türkiye’deki hesaplara taşıdığı için Almanya’ya girişi yasaklanıyor.

Aslında yaşanılan bu büyük rezalet, Fenercilerin hocaları Necmettin Erbakan hazretlerinden aldıkları dersi çok iyi uygulamaya koyduklarını gösteriyor.

Yıllardır özellikle yeşil sermayeler tarafından dolandırılan, paraları lüp lüp edilen vatandaşların, halen bu çetelere nasıl olup da güvenerek birikimlerini veriyor olmaları ise gerçekten şaşırtıcı geliyor bana.

Konya’da çöken kaçak kuran kız yurdunda ölen çocukların ailelerinin, tarikat baskılarıyla şikayetçi olmamalarının, aynen toplanan bu paralar konusunda etkili bir şeriat despotizmi olabileceğini düşünüyorum.

Bakalım önümüzdeki günlerde daha ne rezaletler ortaya saçılacak…

Cem Akkılıç Cemology Onuncu köy cemakkilic@yahoo.com.tr

6 Eylül 2008


http://cemologyonuncukoy.blogspot.com/2008/09/deniz-feneri-etesi.html


DİKKAT HIRSIZ VAR!

Özellikle İzEdebiyat sitesine dadanan ERDİNÇ ARAS isimli yazı hırsızı, yazılarımı çalmaktadır. Aynı şekilde başkalarının yazılarını da çalan bu sahtekar sözde köşe yazarını tanımak için altta verdiğim linkleri tarayıcınızın link satırına ekleyerek okuyunuz.

http://cemologyonuncukoy1.blogspot.com/2009/01/erdin-aras-gibi-hrszlar-ne-yapmal.html

http://blogyazarlari.ning.com/forum/topics/erdinc-aras-ve-ardahansesi.Eleştiriler & Yorumlar

:: Tebrikler...
Gönderen: Necat Dilaver / , Türkiye
28 Kasım 2008
Yazınızı beğendim. Daha doğrusu önce beğendim, sonra sizin adınıza korkak bir endişeye kapıldım, sonra da dürüst olmanın bir meziyet olmaması gerektiğini bilerek 'dürüstlük elbet kazanır' diye kendimi inanmadığım bir yalanla avuttum. Cesaretiniz, günümüzde Korku Cumhuriyeti haline gelmiş Türkiye'de, çok ama çok lazım. Tekrar tebrikler...

:: dolanın
Gönderen: murat sönmez / , Türkiye
14 Eylül 2008
"Yıllardır özellikle yeşil sermayeler tarafından dolandırılan, paraları lüp lüp edilen vatandaşların, halen bu çetelere nasıl olup da güvenerek birikimlerini veriyor olmaları ise gerçekten şaşırtıcı geliyor bana." yazınızın son paragraflarından biri bu bölüm; aslında cevabı szi kendiniz veriyorsunuz.. dolandırıcılığı yapan kurum yada kişi hangi dine yada hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun önemlimi acaba ? dolandırıcılıksa işin özü türkiye elden gidiyor deniz fenerine daha çoooook sıra var :) saygılarımla....
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın politik olaylar ve görüşler kümesinde bulunan diğer yazıları...
Dingil Rover
Amerikan Kovboyları
Amerikadan Örnekler
Oy Dingala Dingala
Halkını Düşünen Padişah
Burç Acar Nerelerdesin?
Cesur Yürekler Aranıyor...
Bam Güm Siyaset
Bir Zamanlar
Emine Pişiren

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Yalanlara Dair Erdinç Aras
Pal Sokağı Çocukları
Wowturkey. Com Un Gerçek Yüzü
2009 Blog Ödülleri ve Wolkanca
Anlat Bana Hocam
Adam Üç Dil Biliyor
Saklambaç Oyunu
Eski Duvar Yazılarımdan
Tehdit-i Aksan Sökmez Bize
Televizyon Reklamları

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Horse Latitudes [Şiir]
Aşk Makinam [Şiir]
Yes 10 Yaşında [Şiir]
Hala Çarşambaya Perşembe Diyenleriniz Var. [Şiir]
Canlandır [Şiir]
Canlandırdı [Şiir]
Hayvanlar ve Hayvanlar [Şiir]
Aptal Adam [Şiir]
Salome'nin Hikayesi [Öykü]
Dumlupınar Faciası ve Bir Aşk Hikayesi [Öykü]


CEM AKKILIÇ kimdir?

DUYGUSAL, GURURLU, KRİSTAL BİR AYNAYIM. Gülene kahkaha, sırıtana tokat, tükürene balgam atarım.

Etkilendiği Yazarlar:
ALDOUX HUXLEY


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © CEM AKKILIÇ, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.