..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Prensiplerden hoşlanmam. Önyargıları yeğlerim. Daha içtenler. -Oscar Wilde
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Toplum > Cafer ŞAHİN
30 Nisan 2011
'Prim Ödülü' de Verebilir Misin Ey Devlet Baba?  
Cafer ŞAHİN
Türkiye' de başarılarından dolayı ödül haketmiş insanlara çok farlı bir ödül yani ÇALIŞILMIŞ PRİM GÜNÜ ödülü verilemez mi? Bence pekala verilir. Yeter ki devletimizin ileri gelen zevatı icazet versin.. Önemli bir hatırlatma: Sanırım BENDEN ÖNCE TÜRKİYE'DE BÖYLE BİR ÖNERİDE BULUNAN VE GÜNDEME BÖYLE BİR KONUYU GETİRMİŞ HİÇ KİMSE YOK... Övünmek gibi olmasın öyle hani...


:AGGB:
'PRİM ÖDÜLÜ' DE VEREBİLİR MİSİN EY DEVLET BABA?

Kafamda günlerdir hani vardır ya siz kapı ve pencereleri hatta iğne deliği kadar bir deliği bile kapatıp, artık girmeyeceğinden tamamen emin olup derin bir oh çektikten sonra, duyduğunuz ince bir vızıltı sesinden iyice gına gelip odanıza sızan o sivrisineği öldürmeden bana rahat yüzü yok diye düşündüğünüz, işte zihnimi o denli kemiren bir konuyu yazmaktan başka çare kalmadığı için bu gün oturup bu meseleyi gündemimden bir an evvel çıkarıp rahatlamak istedim…
Sanırım BU KONUYU TÜRKİYE'DE BENDEN ÖNCE TARTIŞMAYA AÇAN HİÇ KİMSE YOK. Enazından ben hiçbir zaman hiç bir yerde böyle enteresan konunun gündeme getirildiğini görmedim- duymadım. Sizlerin de rastladığını sanmıyorum...
Neyse fazla uzatmadan sadede geleyim. Mesele şudur, hani işlerinde üstün başarı sağlamış kişilere ve yarışmalarda bütün rakiplerini eleme şansına ermiş insanlara verilen ödüllerden bahisle konuya girmek istiyorum.
Ben burada şunu tartışmaya açmak istiyorum
DEVLETİMİZ BAZI ÇOK ÖNEMLİ MÜKAFATLAR HAKETMİŞ SGK'LI PERSONELLERİNE, DAİRE, ALTIN, NAKİT PARA VE İZİN GİBİ ÖDÜLLERİN YERİNE ONLARA MESELA ERKEN EMEKLİLİKLERİNİ MÜMKÜM KILACAK BİR MİKTAR "PRİM GÜNLERİ" BAHŞEDEMEZ Mİ, ONLARI BÖYLE TALTİF EDEMEZ Mİ ACEP?
Örneğin çok büyük meblağ bir kaçakçılığı önleyerek devletini büyük bir maddi kayba uğramaktan kurtarmış bir gümrük amirine veya memuruna, gene meslekteki ilk günü olmasına rağmen Danıştay saldırısında katilin kaçmasına engel olup üzerine ölümüne atılıp katili yakalayıp adli makamlara teslim eden ve çok büyük bir muammanın çözülmesine yardımcı olan o kahraman polis memuruna, onlarca hektar, binlerce dönüm ormanlık alanın yanmasına mani olmuş bir orman memuruna, Türkiye'nin itibarını dünya nezdinde yükseltmiş bir diplomata veya sanatkara... Örnekler çoğaltılabilir önemli olan Memleketin Ali Menfaatlerini koruyup kollamakta cansiperane gayretleri olmuş ve dost düşman herkesin hayranlığını ve takdirini kazanmış büyük başarıların sahibi insanlara BAŞARILARINI EN İYİ TAÇLANDIRACAK BİR ÖDÜL OLAN "PRİM GÜNLERİ KAZANIMI" gibi bir armağan sağlanamaz mı?
".... DEN DOLAYI 90 GÜN PRİM ÖDÜLÜ VERİLDİ" veya "..... Üstün başarısından ötürü 300 gün primle ödüllendirildi" gibi haberler görebilecek miyiz basınızmızda bir gün?
Tabi bu en çok Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımızı ilgilendiren bir konu.Mesajımızı kendilerine bir öneri olarak sunduğumuzu arz ile konuya ilişkin yüksek alakalarını bekediğimizi de beyan ile konumuzu noktalıyoruz...

İnşallah hiç değilse bir "bin gün" prim koparırız da 'Sn. Bakanımızdan' şu önümüzde dağ heybetiyle duran seneler azıcık azalmış ve emekliliğimiş yaklaşmış olur.
Bir TARTIŞMA BAŞLATTIK DAHASI ÖNERİDE DE BULUNDUK BİZDEN BU KADAR,
Vatana Millete Hayırlı OlsunSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın toplum kümesinde bulunan diğer yazıları...
Selamün Aleykürt
Kızların Cep Telefonlarını Toplatalım
First One Olan, Ana mıdır Yar Mıdır?

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Saman Alevi Şiirler
Ba" de Harab Ul Afra
'Kağıt Bebekler Kraliçesi'nin Hazim Sonu ve Bugünkü Ünlülerin Benzer Halleri
Hayat ve Mazi
Barış Manço'yu Anarken
Benim Asgari Ücretlim İşini Bilir
Ali Ekberçiçek
Bir Reklam: Benim Adım Kemal
Faideli Kızlar
Elimde Kalem Var

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Kafa Kağıdı [Şiir]
Benimle [Şiir]
Ayasofya Açılacak [Şiir]
Aşk Serenadı [Şiir]
Cunta Dede [Şiir]
Gandi Kemal [Şiir]
Gurbet Biter [Şiir]
Geri Dönmek [Şiir]
Deli Kıza Serenat [Şiir]
Ağır Aşklar [Şiir]


Cafer ŞAHİN kimdir?

Dünyaya edebi ışıltılar saçmak için gelen biri olmak harikulade bir duygu,söz saltanatının sultanı olmak,mülk saltanatının sultanı olmaktan daha üstün ve muteberdir ŞAİR-YAZAR CAFER ŞAHİN Malatya'nın yetiştirdiği en önemli Şair ve Yazarlardan biri olarak kabul edilen Cafer ŞAHİN, Hekimhan ilçesinin Kurşunlu Beldesine bağlı Güçlü(Eski adı Zahmettn)Köyünde doğdu. . . İlköğrenimini köyünde tamamlayan Şahin, daha sonra Malatya İmam-Hatip Lisesine devam etti ve bu okuldan mezun oldu. Kazandığı Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümüne devam etmek yerine, kendisini tez zamanda büsbütün sanata adamak yolunu seçti. . . Genellikle serbest vezin tarzında şiirler yazan ve şiirleri usta işi eserler olarak nitelenen Cafer ŞAHİN, az olmakla beraber kafiyeli şiirler de kaleme almış ve bu tarz şiirlerde de başarısını kanıtlamıştır. . . Şiirlerini GÖLGEMLE SÖYLEŞİ ve NE BİLİYORSAN ANLAT adlı şiir kitaplarında toplayan Şair, bunun yanısıra Deneme, Hikaye ve senaryo çalışmalarında da bulunmuş ve bu çalışmalarını şimdilik sanal ortamda pek çok sanat ve edebiyat sitelerinde yayımlamıştır. . . 2001 yılında ilk defa katıldığı bir Makale Yarışmasında Türkiye İkinciliği derecesiyle çok önemli bir başarıya imza atmıştır. Edebiyat dünyasına "YÜREĞİMİ İYİ SAKLA" adlı şiiri gibi, sevilmenin de ötesinde bütün Türkiye'de adeta birer marka olmuş şiirler kazandıran Yazarın iki adet yayımlanmış, biri Şiir, biri de deneme olmak üzere basıma hazır iki kitabı bulunmaktadır. . . çeviri Cafer Sahin MALATYA CURRENT AUTHOR POET POET-WRITER CAFER ŞAHİN Malatya is known as one of the authors raised the most important poet and Cafer Sahin, Hekimhan spot in the town of Lead Strong (Zahmettn old name) was born in the village of . . . Falcon completed primary education in the village, then continued in Malatya Imam-Preacher High School and graduated from this school was. Rather than to continue winning the Open Education Faculty of Economics Department, chose to devote himself to art . . . Generally, the thesis also entirely free-verse poems written in the style and ingenious works of poetry known as Cafer Sahin, at least, although had written poems and rhyme in poetry of this kind of success has proved . . . NARRATIVE INTERVIEW and what I know my shadow's poems by the poet gathers books of poetry, as well as the trial, the story and screenplay, and this work is found in the studies of art and literature of many sites published in a virtual environment . . . Article Competition for the first time in 2001 with the participation of Turkey has achieved a significant degree of second place. Letters to the world "GOOD SAVE my heart" as his poem, almost a brand in Turkey was to be loved beyond all winning author of two published poems, one poem, one of which has two books ready for printing, including the trial . . .

Etkilendiği Yazarlar:
Divan Edebiyatı şairleri,Cumhuriyet dönemi şairlerinden,Necip Fazıl,Cahit Külebi,Attila İlhan vs.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Cafer ŞAHİN, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.