..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Tanrı insanı yarattı, insan da sanat yapıtını. -Oscar Wilde
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - Fatih KAYABAŞI
Fatih KAYABAŞI - Gelecek, bir gün gelecek.
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  Bu Mevsimde Böyle Olur Şiirler (Fatih KAYABAŞI) 17 Ocak 2011 Pastorel 

bu mevsimde böyle olur şiirler yoğunlaştırılmış acı katma değer kederler bir köşede sıza kalmış sevdalar ana kuzusu ayrılık ve anadan üryan yalnızlık

  Üç Nokta… (Fatih KAYABAŞI) 21 Aralık 2010 Aşk ve Romantizm 

iki nokta üst üste getirerek açıklamak istemedim duygularımı veya içimden gelenleri iki tire arasında belirtmek istemedim açıktan olsun öylece o yüzden noktalı virgülleri çok sevdim ardından sen gelecekmiş gibi; ve ve ve işte ben bu bağlaçları sevdim

  Bir Poyraz Öncesi İstenmeyen Bir Evlilik ve Zoraki Ayrılık (Fatih KAYABAŞI) 5 Aralık 2010 Gülmece (Mizah) 

Gölgemiz altında ne haltlar karıştırmıyordu ki insanoğlu: çekirdek çıtlatıp kayın validelerinin dedikodularını yapmaları, öğrencilerin sınavlarda hocalarının gözünün önünde nasıl kopya çektiklerini kahkahalarla bir marifet gibi anlatmaları, genç kızların ve erkeklerin ilk öpücükten sonra orasını burasını oynama gibi çeşitli oynak haller bunlardan birkaçıydı.

  Gelmişine Geçmişine (Fatih KAYABAŞI) 19 Eylül 2010 Öyküsel 


  Bomba Gibi Bir Hikâye (Fatih KAYABAŞI) 16 Eylül 2010 Gülmece (Mizah) 

Söylenenlere göre çok iyi bir kalbim varmış. Yolda, darda, sokakta kalmışlara yardım edermişim. Hiçbir kötülük düşünmez, yaptığım iyilikleri başa kalkmaz, bu işlerde sırf Allah rızası gözetirmişim. Trilyoner olsam güzel ülkemin topraklarında bir tane bile kiracı kalmazmış, hepsini ev sahibi yaparmışım. Okullar, hastaneler, camiiler, hanlar, hamamlar hatta elimden gelse kervansaraylar yaptırırmışım. O kadar birleştirici gücüm varmış ki dul ve bekarları izdivaç programlarına sürüklemez, onlara çöpçatanlık yaparmışım.

  Allah"ın Emri ve Peygamberin Kavli III (Fatih KAYABAŞI) 29 Mayıs 2010 Gülmece (Mizah) 

Durumlar iyice karıştı sevgili okuyucu. Bu kız şimdi bana ne diyecek? Uyuyamam ki şimdi sabaha kadar. Ya kızım Süleyman’la konuşsana ne konuşacaksan? Beni neden araya sokuyorsun ki? Tamam efendi kızsın, kendini yetiştirmişsin, donanımlısın; ama bu işlerin nasıl işlediğini benden iyi bildiğin halde beni neden sürüklüyorsun kendinle? Üfff. Üfff ki ne üfff…! Allah Allah… Tansiyonum mu düştü nedir? Ayran yapacak yok mu? Tabi ki yok! Süleyman’a kız bulacağına kendine bulsana ileri zekalı! Bak yapayalnız kalırsın kıyılarda, köşelerde. Hastalanırsın da sana bakan olmaz. Of ulan of! Nerden geldim bu konulara ben? Doğru ya şu Emine Hanım! Bakalım sabah ola hayrola. Bu yastık da neden sert ki? Başımı ağrıttı. Köpekler de havlayıp duruyor, belediye temizlikçileri de bu saatler de çalışır mıymış yahu!

  Allah"ın Emri ve Peygamberin Kavli - II - (Fatih KAYABAŞI) 21 Mayıs 2010 Gülmece (Mizah) 

Ortalığı yine sessizlik kaplamıştı. Süleyman’ın amcaları ve halaları başlarını eğdiler bir süreliğine. Çünkü onca kız isteme hatıraları olan bu kişiler, sanırım böyle bir soruyla ilk defa karşı karşıya kalıyorlardı. Geldiğimiz zamandan beri sessizliğini koruyan Süleyman kontratağa geçerek söze başladı.

  Allah"ın Emri ve Peygamber"in Kavli - I - (Fatih KAYABAŞI) 20 Nisan 2010 Gülmece (Mizah) 

Kapının önünde ellerinde çiçekler, hayatında giyinmesini pek sevmediği takım elbiseleri, bir de kız istediğin anlaşılsın diye ele tutuşturulan çikolata ve çiçeklerle ne yapacağını bilemeyen ve sürekli nasılım sorularıyla yalan söylememe neden olan baş belası arkadaşım Süleyman, heyecanını bir türlü yenemiyor ve gizleyemiyordu.

  Sarhoş Adamla Ülke Meseleleri (Fatih KAYABAŞI) 27 Mart 2010 Gülmece (Mizah) 

Bugün dertleşeyim dedim Unkapanı otobüs durağını mesken edinmiş şu sarhoş adamla. Kime içi yanmış, neye kızmış da bu kadar kendini alkole vermiş? Elbet vardır bir derdi.

  Diriliş ve Reddediliş Nesli (Fatih KAYABAŞI) 22 Mart 2010 Yazarlar ve Yapıtlar 

Ülkemizin en güzel Aşk şairlerinin başında gelen bir Üstad’ın düşüncelerinden meydana gelmiş bir nesildir diriliş nesli. Hani Monna Rosa’nın ünlü Şairi diyor ya:

  Bu Bir 1 Nisan Şakası (Fatih KAYABAŞI) 20 Mart 2010 Kent 

İşte… Gürültüsünü seviyorum bu şehrin Nüfusuna beni de alır mı bilmem Sırf ona alıştım diye Kudurmuştan beter oldum deyimlerde

  Ay Çöktü (Fatih KAYABAŞI) 16 Mart 2010 Aşk ve Romantizm 

Ay çöktü karanlık aldı her yeri Elifsiz kaldı kederli harfler Papatyalar hiç bu kadar renksiz düşmemişti Dudaklarda susa kaldı tarifsiz endişeler

  Bu Merhumu Nasıl Bilirdiniz? (Fatih KAYABAŞI) 16 Mart 2010 Günlük Olaylar 

Ne yalan söyleyeyim be Hocam. Osman’ı çok iyi tanır ve hiç de iyi bilmezdim. Derdi, işi, gücü; akşamüzeri Hasan Ağabeyin bakkalının önüne sinsice geçerek, bir de altına gökkuşağı rengindeki ilginç tasarımlı o tabureyi çekmenin rahatlılığıyla kızları incelemekti veya argoca bir tabirle inceden inceye onları dikizlemekti.

  Kıyamet Senaryoları (Fatih KAYABAŞI) 10 Mart 2010 Başkaldırı 

İnsanlar tiyatroyu seviyordu Sahneler tıka basa dolarken Kendi hayatlarından senaryolar üretiyorlardı Kendileri yazıyor, kendileri oynuyor; Kendileri yönetiyorlardı kendilerini Semut ve Lut’u oynuyorlarken Onlardan daha iyi sanatçıydılar

  Saatim Sen'i Sen Geçiyor (Fatih KAYABAŞI) 2 Mart 2010 Aşk ve Romantizm 

Saatim Sen’i Sen geçiyor Tik tak tik tak tik tak Rıhtımdan uğurladığım son gemi Sana nemli mendillerle el sallıyor Sen de görüyor musun?

  Haş İki O, ve Ben Sıfır… (Fatih KAYABAŞI) 1 Mart 2010 Sevgi ve Aşk 

Yanında etkisiz elamanım. Ve öylece Sen’i izliyorum. Gülünce gamzelerin ağlıyor. Gidişin kaderim; gelmeyişin kederim oluyor. İlkbahar güzelliğini kıskanıyor. Kalp duvarlarım Sen’in afişlerinle süsleniyor. Var oluşun Havva ile Âdem; yokluğun matem oluyor.

  Bir Hükümeti Deviren Kadın: Fadime Şahin (Fatih KAYABAŞI) 28 Şubat 2010 Unutulamayan Dönemler 

28 Şubat döneminde de darbeciler tarafından aynı uygulamalar yapıldı bizlere. Resmen Ayaktayken, uyutulduk. * Refah Partisi’nin giderek oylarını artırdığını ve bunun hiçbir şekilde önüne geçilemediğini gören darbeciler, büyük şehirlerde, toplumun nabzını en iyi tutan meslek grubu olan taksicilerle görüşüp tahlil yaptılar. Taksiye binip şoförlere, Refah Partililerin yaptığı iddia edilen yolsuzlukları anlattılar. ‘Bunlar Türkiye’yi İran’a çevirecek’ dediler. Gördüler ki bu iddiaları, taksiciler ciddiye almıyor. Sonra taksicilere, ‘Filanca tarikatın şeyhi, kadınlara kızlara tecavüz etmiş’ şeklinde hayali hikayeler anlattılar. Taksiciler buna çok sinirlendi. ‘Vay namussuz, şerefsizler’ dediler. Taksiciler de bu durumu halka anlattı.

  Kâbus (Fatih KAYABAŞI) 19 Şubat 2010 Aşk ve Romantizm 

Hiç istemediğin tablolarda çizilirsin Görmek istemediğini görür gözlerin Bir hafta içinde uğursuz günün sadece yedi gündür Onu gördüğün andır uğurlu saatin Acının tanımı onu görememektir

  Bedenimle Kılıp Ruhumla Kılamadığım Namazım (Fatih KAYABAŞI) 11 Şubat 2010 İtiraflar 

Huşu ile alınmış bir abdestten sonra kıbleye doğru çevirdiğim seccademin üstündeki Kâbe figürleri ilgimi çeker ilkin. Ardından sessiz bulduğum odamdan sesli bir niyet ederim. Herkes hissetmiştir o sesi odada: Saatim, defterim, kalemim, bilgisayarım, dolabım… Bir tek ruhum hissetmemiştir o an. Ve ellerimi bir vinç edasıyla birlikte kulaklarıma kaldırırken hüzünlü bir ses kaçırırım ağzımdan:

  ve Yine Yanlışsın Benliğim! (Fatih KAYABAŞI) 11 Şubat 2010 Aşk ve Romantizm 

İstanbul küsmüş cümlelerime Konya ise dargınmış Bunca kırılmış kalp söz konusuyken Ne istiyorsun benden Benliğim?

 

 Güncelleme yapılmaktadır. Daha sonra tekrar deneyiniz. 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © Fatih KAYABAŞI, 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 08.02.2023 06:16:41