..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bildiğim tek şey, ben bir Marksist değilim. -Karl Marx
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Toplum > Hikmetullah Yetkin
14 Mart 2014
Bu Yazıyı Bayanlar Okumasın!  
Bu yazıyı bayanlar okumasın!

Hikmetullah Yetkin


Bayanların bakımsızlığı bedene vurursa ne olur? Bakımsız bayanlar… Yani tabiri caiz ise çirkin bayanlar… Erkeklerin onları fark etmeleri için, yarım kilo badana, oje, far, sürme ve birçok çeşit malzemeyi yüzlerini sürerek, adeta bakmamamız için fedakarlıklar gösteriyorlar. Yüzleri boya tutmayan sakallı ablalara, teyzelere ne demeli...


:IIF:
Bayanların bakımsızlığı bedene vurursa ne olur?
Bakımsız bayanlar… Yani tabiri caiz ise çirkin bayanlar… Erkeklerin onları fark etmeleri için, yarım kilo badana, oje, far, sürme ve birçok çeşit malzemeyi yüzlerini sürerek, adeta bakmamamız için fedakârlıklar gösteriyorlar. Yüzleri boya tutmayan sakallı ablalara, teyzelere ne demeli...
DÜŞÜNSENİZE!
Makyaj yaptıklarında sakalları, hatta bıyıkları nasıl ortaya çıkıyordur. Tabi teknoloji gelişmiş. Eskisi gibi mi? İplerle yüzün bütün gözeneklerini mayın tarlasına benzetirdiler. Şimdi lazer denilen kanser radyasyon cihazı çıkmış ta onları aldırıyorlar. Sanki kökleri yakılınca kılcal damarlar işlev görmeyecekler… Bırakın nevigasyon sistemini! Zaman, cilt kanseri yapma devri. Gerçi kanser riski değil! Ölüm riski de olsa bayanlar, makyajsız balkona bile çıkmazlar. Onu bırakın kenara da gece yattıklarında yeşil salatalığı yüzlerine sürmeleri cabası… Zaten o halde gece görürsem. – Öcü ya da içine şeytan kaçmış derim.
Siz badana da yapsanız, gece rüyama da korku filminin başkahramanı da olsanız, cila da vursanız... Hatta! Ayakkabıya sürülen badem yağıda vursanız… O kelebek suyuna benzeyen yüzünüz güzelleşmez. Ama siz ne fenasınız. Erkeklere güzel görünmenin yolunu da bulmuşsunuz maşallah. Ne mi?
KALÇA DA MİMİK…
Yüzlerinde fayda bulamayan minik ve kocaman tipsizler…
Dar pantolon ve kalçalarının çizgileri bacak arasında yarım ay şeklinde geçmesi… Ya da minik eteğin altında et rengi ince çorap… Hiç ince çorap giymeyende var. Tabi bacak tüyleri ağda, lazer veya makineyle almış ama… Tavuğun tüysüz hali gibi görünen baldırları, bir de ayak kasları… Tabi bunları yapmayan, ince zarif sıfır beden olan bayanlarda pek giymez. Neden mi? Çıta gibi bacaklara hangi erkek bakar. Ha… Tahtaya baktı. Ha… o bacaklara... Her neyse, konu dağılmadan toparlayayım. Pantolonla erkekleri tahrik edenler var. Bel üstü ile tahrik eden var. Güzelliklerini fark edemeyen bayanlar, bedenlerine saldırıyorlar. Uzun yıllar insan görmeyen bacaklar, kalçalar, cinsi kaldırım sapıklarına sergileniyorlar. Erkekler ne kadar çok laf atarlarsa o kadar hoşlarına gidiyorlar. Gören diyecek: Yiğidi öldür. Hakkını yeme! Anneler ne kız doğurmuş… Ne güzel bir kız. Bu algıda karmaşıklıktır. Yani karşı cinsin dikkatlerini bel altına çekerek, güzel görünmeleri… Güzel olmalarının sebebi yüzlerinin badanadan görünmemesinden değil! Bedenlerinin kışlık sabun gibi görünmeleridir.

Bel üstüne takke takmayın ki sizi doyaca güzel görsünler.

GÖGÜSTE SAHTE FAVORİLER
Kırmızı tişörte ne güzel gider bayanlara… Biraz boğaz bölgeleri açık… diğer adıyla dekolte ve göğüs üstü görünecek şekilde erkeklere doğru göstermeleri. Ya da göğüsleri olmayan bayanların, peçete ile sutyen bırakarak dolgun gösteren bayanlara ne demeli? “Aha da yeliz benim ki daha büyük…” diyerek, erkekleri baştan çıkaran bayanlara söylüyorum. Altın suyuna da girseniz, denizde yedi yirmi dörtte yüzseniz veya zemzem suyunu da içseniz. Güzelliğiniz badana, boya, dar pantolon veya Dekolte elbiselerde giyseniz.
“Güzelliğinizi fark etmediğiniz sürece, çirkinliğinizi padişah kraliçesi olarak görürsünüz.”
Uzun lafın kısası: anlattıklarım bir kenara… Bayanların en büyük hatası, çirkin olduklarını düşündükleridir. Oysa… Boya vurmasalar, dar giyinip erkekleri kendilerine çekmezseler inanın en güzel hayat onların olur.
Eleştiriye ve tartışmaya açık…
Unutmayın! Güzelliğin sırrı kalbinizden geçer.
Kalbiniz yağmur yağıp çamur olmuşsa, zamanı gelince zehirli bataklıkta güzelliğiniz yok olur.

Bayanların bakımsızlığı bedene vurursa ne olur?
İşte yukarıda ki gibi olur. :D


Hikmetullah YETKİN

Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Senden Gizlediğim Her Ne Varsa, Gizleyeceğim Kadar Yakın Olur.
Yön Veren Pusulam
Oysaki Bugün Ayın Üçü
Sisli Pencerem

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Katıksız [Şiir]
Ölümün Hatrı [Şiir]
Aşk Şarabı [Şiir]
Gülşen-i Delalname [Şiir]
İçimde Derin Bir Soluk… [Şiir]
İz Edebiyat [Şiir]
Kelimeler Sana Küs [Şiir]
Var Ya... [Şiir]
En Kötüsü… [Şiir]
Neden Herşeyin Sonu Var. [Şiir]


Hikmetullah Yetkin kimdir?

ilk kitabı sessiz gecelerde suskun çığlıklar ikinci kitabıda Nevm-i aşk,Dark Devil,Saat 15

Etkilendiği Yazarlar:
Yazar


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Hikmetullah Yetkin, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.