..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Şiir, tarihten daha felsefidir ve daha yüksekte durur. -Aristoteles
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Günlük Olaylar > Ahmet Sargın
31 Ağustos 2018
Şairler Tarihi Konakları Şenlendirdi  
Ahmet Sargın
Yozgat Sürmelii Festivalinde Şairler Tarihi Konakları şenlendirdi


:IJG:
ŞAİRLER TARİHİ KONAKLARI ŞENLENDİRDİ

19. Uluslararası Sürmeli Şiir Festivali şenlikleri kapsamında tarihi konaklarda şiir programları vardı. Şiir - Edebiyat sohbetleri ile şenlenen konaklar Şairlerin duygu yüklü Şiir yorumlarıyla yankılandı. Yozgat'ın Tanıtımı ve Türk Halk Kültürünün yaşatılması adına seçkin programlara imza atıldı. Şairlerin Konak programlarına il dışından gelen Şairler ve yazarlar da eşlik ettiler.

Hüzni Baba Konağı, Kayyumzade Konağı ve Fazlı Hafız TOKi Kültür Evinde yapılan şiir programlarına şair ve yazarların yanı sıra çok sayıda dinleyici de katılarak sanatçılara destek oldular. Şairlerin duygu yüklü şiir yorumlarına ozanlar da sazlı sözlü atışmalarıyla renk kattılar.

Konak Şiir Programlarına Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Belediye Başkan Yardımcıları, İl Kültür Turizm Müdürü Metin Halıcı, Belediye Kültür İşleri Müdüresi Fadime Solmaz da katılarak şair, yazar ve ozanların sesine kulak verip alkış tuttular. Halkımızın da yoğun ilgi gösterdiği Konak şiir - edebiyat sohbetleri Sürmeli Festivali Şenliklerine renk katmış oldu.

Hüzni Baba Konağı'nda ki programı organize eden Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı gazeteci, şair yazar Ahmet Sargın; emeği geçen yöneticilere ve katılımcılara teşekkür ederek bu tür etkinliklerin artarak devam etmesi temennisinde bulundu. Il dışından gelen konuklara da katkı ve destekleri için teşekkür etti.

Konak şiir - edebiyat sohbetleri diğer konaklarda da devam etti. Yozgatlı dernekler bu programları organize edip, Yozgat Belediyesi katkı ve destekleri ile sundular. Tarihi Konaklara gelen misafirlere kavurga, hedik, meyve, Çay ve kahve ikram-ı yapıldı. Şair, yazar ve Sanatçıları bir an bile yalnız bırakmayan Belediye Kültür İşleri Müdiresi Fadime Solmaz da katılımcılara teşekkür ederek onları onurlandırdı. Konak şiir - edebiyat sohbetlerine Katılan misafirler de Yozgat' ta bulunmaktan oldukça mutlu olduklarını dile getirdiler.

KONAKLARDA ŞİİR MUHABBETİ

19. Uluslararası Sürmeli Festivali Şenlikleri kapsamında tarihi konaklarda düzenlenen şiir programları Festivale coşkulu bir renk kattı. Sürmeli Festivali Şenliklerine Çeşitlilik getirdi ve bir anlam kazandırdı.

Konak şiir muhabbetine Yozgatlı şair ve yazarların yanı sıra İl dışından da bir hayli şair, yazar konuklarımız katıldılar. Bu arkadaşlarımıza katılım ve destekleri için teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz.

Sürmeli Şiir dinletileri: Hüzni Baba Konağı, Kayyumzade Konağı ve Fazlı Hafız Kültür Evinde ilgili şair ve yazar derneklerince icra edildi. Yozgat Şair ve Yazarlar Derneği olarak bizim şiir dinletisi mekânımız Hüzni Baba Konağı idi. Güzel ve şiir tadında dolu dolu geçti.

Şiir muhabbetimize destek verip katkı sağlayan dostlarımıza teşekkür ederiz. Yozgat Vali Yardımcımız Şükrü Çakır'a, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Metin Halıcı'ya, Belediye Başkanı Kazım Arslan'a, Başkan Yardımcıları Talip Karslıoğlu, Şahin Kılınçaslan, Serdar. Açıkgöz, Ahmet Akgün Ve Kültür işleri Müdiresi Fadime Solmaz Hanım'a teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz. Katılımcı şair ve yazarlarımıza, dernek başkanlarına teşekkür ediyoruz.

Dolu dolu geçen, duygu ve heyecan rüzgarı estiren Konak şiir programları bizleri mutlu etti ve sevindirdi. Şiir ve edebiyat adına unutulmaz programlar arasına girdi. Büyük bir haz aldık, kaynaştık, kucaklaştık ve Yozgatımızın güzel insanlarını yad edip Türk halk Kültür'ünü yaşatmaya çalıştık. Son derece başarılı ve güzel programlara imza atıldı.

Katılımcı dostlarımızdan bazıları: Vali Yardımcımız Şükrü Çakır, Belediye Başkan yardımcısı Talip Karslıoğlu ve Şahin Kılınçaslan, Belediye Kültür İşleri Müdürü Fadime Solmaz, Sunucu Kelami Akdemir, Zeki Akalın, İsmail Daşdemir, Köksal Güler, Osman Nuri Koçak ( Kocaeli Şairler Derneği'nden ), Mehmet Metin Baş, Songül Yurdagül, Murat Erciyas, Zahide Eskici, Erdoğan Bektaş, Fatma Özger Bilgiç, Ekrem Gürer, Necati Coşkun, İdris Çetin, Efsal Ünal ( Esenli Dernek Başkanı) Ali Doğruyol, Emre Akdağ, Osman Şahbaz, Ismail Salman, Dursun Ayer, Osman Yüksel, Harun Yozgat, Bekir Sargın, Rıza Doğangönül, Keskin Özer, Feramuz Gencer, Faruk Ambarcıoğlu (Bursa Eski Vekillerimizden), Aşık Kadir Öğren, İdris Gümüş, Mehmet Eminel ( Bozok Üniversitesi) Pakize Altan, TARIK Yılmaz (Gazeteci) ve Yerel Basınımızın değerli temsilcileri...Hepinize teşekkür ediyoruz.

İsmini not alamadıklarımız ve diğer konaklarda misafirimiz olup ilgili şair derneklerimize konuk olan tüm misafirlerimize ve emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz. Üç ayrı Derneği'mizin de özel misafirleri vardı, hem dernek başkanlarımızı hem de Katılımcı şair yazar dostlarımızı tebrik ediyoruz. İl dışından gelen tüm şair, yazar, sanatçı dostlarımıza şehrimize hoş gelmişsiniz diyor şükranlarımızı sunuyoruz.

Son derece güzel ve başarılı geçen Konak şiir programlarına başta Belediye Kültür İşleri Müdürü Fadime Solmaz Hanım olmak üzere, Önder Yaşar ve Konak sorumlusu arkadaşlarımıza ve misafirlere hizmet eden Görevli tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Güzeldi, özeldi, kayda değer programlardı devamı gelir inşallah!.. Türk Halk Kültür'ünü Yaşatma ve Yozgat'ı Tanıtma adına seçkin programlardı emek veren ALIN teri döken herkese teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz.

Ahmet SARGIN
Yozgat Şairler ve Yazarlar Derneği Başkanı


Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın günlük olaylar kümesinde bulunan diğer yazıları...
İsmail Koçakla Vuslat Yolculuğu
Yozgat Sevdalıları Şairler Antolojisi - 2021
Yozgat'ta Şiir Rüzgarı Esti
Yozgat Aydıncık Kazankaya Kanyon Festivali
Yozgat Sarıkaya Şiir Etkinliği
Artvin Şiir Şöleni Muhteşemdi
2017 Yozgat Sürmeli Şiir Şöleni
Simurg Ateşini Antalya da Yaktık
Yozgat Şairler ve Yazarlar Birliği Bayan Üye Kaydı
Yozgat Sevdası Kitabımız Çıktı

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Git ve Yavuz Katrancı - Bozkırınoğlu
Edebiyatımızın Güçlü Kalemi Harika Ufuk
Yozgat Sorgunlu Ozan Yıldız'a Vefa Gecesi Düzenlendi
Yerköy Yeni Mahalle Merkez Camii İnşaatı
Şair Yazar M. Nihat Malkoçla Röportaj
Sevil Mıısrlıoglu - Güneşi Kurşunladık
Hataya Serinyol Şiir Dinletisi

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Yozgat Agahefendi İlköğretimde Yazarlık Dersi [Şiir]
Bir Selam Gönder [Şiir]
Yolun Açık Olsun [Şiir]
İçim Yanıyor! [Şiir]
Seni Seviyorum [Şiir]
Kurtlar Sofrası [Şiir]
Yaktın da Gittin [Şiir]
Özledim Seni [Şiir]
Fatma Çetin Kabadayı İle Röportaj [Roman]
Yozgat Fatih Sultan Mehmet Ortaokulunda Kariyer Günleri [Deneme]


Ahmet Sargın kimdir?

Emekli Öğretmen Yozgat Şairler Yazarlar Birliğ Başkanı

Etkilendiği Yazarlar:
Türk Yazarları


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Ahmet Sargın, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.