..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Şahin bakışlı, ahu gözlü, şirin davranışlı ve tatlı sözlü idi. -Fuzuli, Leyla ve Mecnun
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar > CEM AKKILIÇ
10 Şubat 2009
Yalanlara Dair Erdinç Aras  
Erdinç Aras ve Ardahansesi

CEM AKKILIÇ


Sen nasıl bir insansın? Hiç utanmada mı yok sende. Yaptığın hırsızlığı meşrulaştırmak için çırpınmışsın. Çırpındıkça rezil olmuşsun… Bu sözleri ve hatta daha fazlasını hak eden azılı bir emek hırsızı var. İsmi Erdinç Aras ve kıytırık sitesi Ardahansesi.com dan söz ediyorum.


:CGBI:
Sen nasıl bir insansın? Hiç utanmada mı yok sende. Yaptığın hırsızlığı meşrulaştırmak için çırpınmışsın. Çırpındıkça rezil olmuşsun…

Bu sözleri ve hatta daha fazlasını hak eden azılı bir emek hırsızı var. İsmi Erdinç Aras ve kıytırık sitesi Ardahansesi.com dan söz ediyorum.

Geçenlerde bu sahtekâr yazı hırsızını yakaladığım gibi Onuncu köy Manşetlerde ve Türk Blog yazarları sitesinde ‘’ AFİŞE’’ etmiştim. Geçen gün, aklınca bana cevap vermiş bay büyük yazarımız. Ancak yazdığı yazıda dikkatimi çeken ilk şu oldu; bu kişi bırakın yazı yazmayı, kalem bile tutmayı bilmiyor. Özellikle İz Edebiyat sitesinden çaldığı yazıların içine ettiği yetmiyormuş gibi birde imla kurallarını bilmiyor.

Bakın sahte köşe yazarı Erdinç, bana hitaben yazısında neler döktürmüş, kısa alıntıyla buraya aktarıyorum;

1. Haber yazarak ve yaparak kaynak göstermek suç mu, kaynak gösterilmemiş olabilir.

2. Sitemizi ziyaret edip gerekeni gelip konuşarak haberinizin yayınlanmasından rahatsız olduğunuzu bizzat beyan etmiş olsaydınız, haberiniz veya yazınız zaten yayına konulmazdı, Haberinizi veya köşe yazınızı kaynak göstermeden yayınlamak gibi bir niyetim olmadığını da diğer haberlerde olduğu gibi kaynak ve kişi gösterilerek yayına konulmuştur...

3. Senin kadar meslek ilkelerine saygılı emeğe saygılı biriyim...www.ardahansesi.com. Adına her zaman emeğe saygı ve ilkeli haber anlayışıyla sizi kınıyorum.

4. Sizin haberiniz kesinlikle kopya edilmemiş ve kendi yazımız diye köşemizde yayınlanmamıştı. Haber niteliği taşıdığından dolayı güzel bulunup sitede kaynak gösterilmeden yayınlanmıştır. Rahatsızlığınıza anlam vermekte zorlanıyorum, Belki yazınızın üzerinde rütuş yapılarak daha anlaşılır ve okuyucu ile buluşmasında katkıda bulunmuşumdur diye düşünüyorum.

Terbiyesizliğin, yüzsüzlüğün daniskasına bir örnekle başlamış bu zibidi. Yazımı çalarken kaynak göstermediği gibi, birde yüzsüzce ‘’kaynak gösterilmemiş olabilir’’ diyor.

Kendisini çok önemli birisi gibi gördüğü için, arakladığı yazım için gidip kendisiyle görüşmem gerektiğini falan zırvalamış. Sanki biz yazılarımızı çalanların peşinde olup, birde rica edeceğiz ''lütfen yayınlamayın'' diyerek. Üzerine birde meslek ahlakından söz etmiş sahte köşe yazarımız. Yaptıklarından pişmanlığın zerresini duymayan bu azılı emek hırsızı hala utanmadan çirkefliğe devam ediyor. ''Kesinlikle kopya edilmemiş'' derken attığı yalana kendisi inanacak kadarda ruh hastası bir yapıya sahip. Kendisiyle o kadar çelişiyor ki yazısının başında kaynak göstermeden yayınlamak gibi bir niyeti olmadığını söylerken, aynı yazının içinde ''kaynak gösterilmeden yayınlanmıştır'' diyor. Ama asıl facia ise yazımın üzerinde rötuş yaptığını söylemesi!

Ey şapşal yalancı Erdinç Aras, sen kim oluyorsun ve kendinde bu hakkı buluyorsun da benim yazımı izinsiz yayınladığın gibi üstüne birde ''yazını rötuşlayıp daha çok okunur hale getirdim'' diyebiliyorsun. Ve Türkçeyi ''katlettiğin'' yetmiyormuş gibi hala yazımı yayında tutuyorsun?


Adam habere bile ‘’heber’’ diye yazıyor. Rötuşa, rütuş diyor! Artık anlayın işte…


Cem Akkılıç
10 Şubat 2009


Erdinç Aras hakkında;

DİKKAT HIRSIZ VAR!

Özellikle İzEdebiyat sitesine dadanan ERDİNÇ ARAS isimli yazı hırsızı, yazılarımı çalmaktadır. Aynı şekilde başkalarının yazılarını da çalan bu sahtekar sözde köşe yazarını tanımak için altta verdiğim linkleri tarayıcınızın link satırına ekleyerek okuyunuz.

http://cemologyonuncukoy1.blogspot.com/2009/01/erdin-aras-gibi-hrszlar-ne-yapmal.html

http://blogyazarlari.ning.com/forum/topics/erdinc-aras-ve-ardahansesiSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın yazarlar ve yapıtlar kümesinde bulunan diğer yazıları...
Pal Sokağı Çocukları
Osmanlı Cumhuriyeti

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Dingil Rover
Amerikan Kovboyları
2009 Blog Ödülleri ve Wolkanca
Wowturkey. Com Un Gerçek Yüzü
Amerikadan Örnekler
Oy Dingala Dingala
Halkını Düşünen Padişah
Burç Acar Nerelerdesin?
Deniz Feneri Çetesi
Cesur Yürekler Aranıyor...

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Horse Latitudes [Şiir]
Aşk Makinam [Şiir]
Yes 10 Yaşında [Şiir]
Hala Çarşambaya Perşembe Diyenleriniz Var. [Şiir]
Canlandırdı [Şiir]
Canlandır [Şiir]
Hayvanlar ve Hayvanlar [Şiir]
Aptal Adam [Şiir]
Salome'nin Hikayesi [Öykü]
Dumlupınar Faciası ve Bir Aşk Hikayesi [Öykü]


CEM AKKILIÇ kimdir?

DUYGUSAL, GURURLU, KRİSTAL BİR AYNAYIM. Gülene kahkaha, sırıtana tokat, tükürene balgam atarım.

Etkilendiği Yazarlar:
ALDOUX HUXLEY


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © CEM AKKILIÇ, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.