..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Prensiplerden hoşlanmam. Önyargıları yeğlerim. Daha içtenler. -Oscar Wilde
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - Fuat Türker
Fuat Türker - Yöneliş
Site İçi Arama:


Eleştiri
  Televizyonlar ve Evlilik Programları (Fuat Türker) 27 Ağustos 2010 İş Dünyası ve Aile Yaşamı 

Bazı annelerin toplumda yerleşmiş olan "kızımı ne doktorlar ne mühendisler istedi vermedim" sözü kızını yüceltmek değil aşağılamaktır. Bu sözü annelerin gururlanarak söylemeleri onların ne denli cehalet içinde ve Allah’tan uzak yaşadıklarını gösterir. Allah’ı aşkla seven, O'ndan korkan ve O’nun sınırlarını korumaya çalışan bir annenin kızının eşi olacak insanda aradığı özellikler bunlar olmamalıdır.

  Kentlerde Yaşanan "Sessiz Din" (Fuat Türker) 2 Eylül 2010 Toplum ve Birey 

Toplumda küçük düşmek, ezilmek, dikkate alınmamak gibi endişeler yaşamlarının en önemli sorunudur. Bu zaaflarını gizlemek amacıyla da, "en iyi savunma saldırıdır" mantığına uygun davranışlar sergilerler. Yapmacık davranışları, mimikleri, samimiyetsiz bakışlarıyla kendilerini hemen deşifre ederler. Tek kelime etmeden mesaj verir, ilgi çekecek davranışlarda bulunur, gösteriş yaparlar.

  Elmanın Gen Haritası ve Darwinistler'in Halet-i Ruhiyesi (Fuat Türker) 8 Eylül 2010 Kesinlikle Karşıyım! 

31 Ağustos 2010'da, TRT 1'de, 13.00 Haber Bülteni'nde "Elmanın İlk Kez Gen Haritası Çıkarıldı" başlığı altında bir haber geçildi. Ardından, çıkarılan haritaya göre, hayatta kalabilmek için elmanın da değişikliğe uğramış olduğu açıklandı. Ancak her açıdan Darwinizm propogandası kokan bu haberin devlet televizyonunda bu şekliyle yayınlanması hata olmuştur. Haberin devamındaki bir cümleden zaten yapılan araştırmanın sonucunun bilimsel bir kanıt değil yalnızca Darwinistler'in DÜŞÜNCESİ olduğu açıktır. Cümle şöyle:..

  Çocuğunuzu Ateşe Atar Mısınız?.. (Fuat Türker) 10 Ekim 2010 Çocuk Yetiştirme 

Bugün toplumda birçok anne çocuğunu adeta ahiret ateşine atar gibi davranır. Çocuğuna Allah’ı tanıtmaz, ona Allah sevgisi ve Allah korkusunu öğretmez. "Henüz küçük, ilerde nasılsa öğrenir" diye düşünür ve Allah’ın yasakladığı davranışlarda bulunmasına ses çıkarmaz. Zaman ilerledikçe de çocuk çevresinden aldığı yüzlerce telkin nedeniyle gördüğü her şeye alışkanlık gözüyle bakar, yaratılışın delillerini göremez. Allah’a ve yaratmasına karşı duyarsız ve ilgisiz bir insan haline gelir.

  "Allah Evrimle Yaratmış Olabilir" Düşüncesi Neden Yanılgıdır? (Fuat Türker) 22 Ekim 2010 Dinler, İnançlar ve Ateizm 

Darwinizm, canlı türlerinin birbirine nasıl dönüştüğünün açıklaması değildir. Darwinizm, gerçekte, canlı türlerinin kökenini madde faktörüyle açıklayabilmek için verilen bir mücadeledir. Allah’ı ve yaratmasını inkar edip, canlıların doğanın bir ürünü oldukları iddiasını ’bilim maskesi’ altında insanlara kabul ettirme çabasıdır. Bu nedenle evrim teorisi ile Allah inancı arasında hiçbir ortak nokta yoktur.

  Allah'a Saygısız Üslup Değil, Derin ve İçten Saygı (Fuat Türker) 27 Ekim 2010 Kesinlikle Karşıyım! 

Anlatılan fıkralar, yapılan espriler, Allah hakkında -haşa- arkadaşıymış gibi kullandıkları sokak üslubu tarzı ifadeler oldukça rahatsız edicidir. (Allah'ı ve Kur'an ayetlerini tenzih ederim.) Özellikle ahiret konusunda Kur'an dışı anlatımlar ve Allah huzurunda -haşa- Allah ile kulu arasında geçen konuşmaların ölen kişinin ağzından-mış gibi- fıkra tarzında, eğlenerek nakledilmesi insanı dehşetten ürpertmektedir.

  Toplumda Ahlaksızlık Nasıl Özendiriliyor? - II (Fuat Türker) 4 Kasım 2010 Sinema ve Televizyon 

Televizyon programlarında ve magazin dergilerinde , her tür ahlaksızlık sergilenir, yolsuzluk yapanlar, eşcinseller kısaca ahlaki değerlerden uzak kişiler özenilecek kimselermiş gibi tanıtılır ve karanlık yaşamları çekici gösterilmeye çalışılır. Bu kimselerin ahlaksızlıkları cesaret ve modernlik olarak adlandırılır. Reklam, sinema, edebiyat, mizah gibi kültürel araçlarda hep aynı mesajlar işlenir, toplumlar din ahlakının değerlerini göz ardı etmeye, inançsızlık ve ahlaksızlığa özendirilir.

  Güçlü Aile Güçlü Toplum (Fuat Türker) 9 Kasım 2010 Toplum ve Birey 

Kuran ahlakına uygun yaşam süren bir ailede, bugün birçok ailede yaşanan sorunlar yoktur. Günümüzde, anne ve babaya itaatsiz, saldırgan çocuklara ve onlara doğru ve yanlışı anlatmayan, onlarla ilgilenmeyen, birbiriyle de geçimsiz olan anne babalara çok sık rastlanır. Bu evlerde, sevgi, saygı, hoşgörü, anlayış ve şefkat yerine tartışma, kavga ve hakaret hakimdir.

  Zamanın En Büyük Farzı: İttihad-ı İslamiye (Fuat Türker) 13 Kasım 2010 Dostluk ve Düşmanlık 

O halde öncelikle yapılması gereken, tüm Müslümanlar arasında birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhunun yeniden hayata geçirilmesidir… Ve vicdanlı insanların üzerine düşen görev çok açıktır; ”fitne kalmayıncaya ve dinin hepsi Allah’ın oluncaya kadar” fikir mücadelesi...

  Dini Eğlence Konusu Edinenler (Fuat Türker) 17 Kasım 2010 Kesinlikle Karşıyım! 

Din konusunda alaycı esprilerle eğlenen kişi, o anda eşsiz bir güç tarafından kuşatılmış olduğunu, Allah’ın dilediği anda canını alabileceğini düşünemez. Anlattıklarıyla ve yaptıkları düzeysiz esprilerle çirkinleşen bu kimselerin arasında dindar olduğunu iddia edenler de vardır. Vicdanlarının sesine kulak vermeyen bu kişiler, Allah’ın ayetlerini -haşa- alay konusu edinerek insanları kendilerince eğlendirirler, hatta kendileri de eğlenirler. Dini eğlence konusu edinerek çirkinleşen kişi, Rabb’i huzurunda sorgulanırken, cehennemin kenarında onun uğultusunu işitirken bu esprileri yapabilecek midir?..

  İnsan Dünyaya Yalnızca Büyüyüp, Çoğalıp, Ölmek İçin Gelmemiştir; Bunlar Hayvanların da Özellikleridir! (Fuat Türker) 29 Kasım 2010 Kesinlikle Karşıyım! 

Dünya hayatı çok kısadır. İnsan imtihan mekânı olan dünyaya yalnızca doğup, büyüyüp, çoğalıp, ölmek için gelmemiştir; bunlar hayvanların da özellikleridir. İnsanın asıl amacı bunlar değildir. İnsan doğar, Allah’a kul olur, Allah’ın hoşnutluğunu kazanma çabasıyla yaşar, Kur’an ahlakını yaşamaya çalışır, iyiliği emredip kötülükten sakındırır ve Allah rızası için kendini feda eder.

  Sevgisizlik (Fuat Türker) 30 Kasım 2010 Toplum ve Birey 

İnanan insanların çok ciddi bir tavır sergilemesi gerekir. İnsanları güzel ahlaka davet etmek, Allah sevgisinin o kucaklayıcı sıcaklığına insanları yaklaştırmak, gerçek sevginin ve aşkın güzelliğini insanlara anlatmak, her şeye Allah aşkıyla bakmak, Allah’ın tecellisi olarak görmek dünyadaki güzel ve mutlu yaşam için esastır...

  Karma ve Reenkarnasyon (Fuat Türker) 6 Aralık 2010 Kesinlikle Karşıyım! 

Karma felsefesi, insanlara yaptıklarının karşılığını veren bir sebep-sonuç kanunu bulunduğunu iddia eder. Ancak bu kanunu belirleyen ve uygulayan bir Yaratıcı olduğunu kabul etmez; kanunun kendi kendine işlediği zannedilir. Oysa bir kanun varsa- metafizik de olsa- bunu düzenleyen bir güç ve irade olmalıdır.

  Darwinistler'den İşte Öylesine Hikayeler - VII (Fuat Türker) 15 Ocak 2011 Kesinlikle Karşıyım! 

Ota Benga, 1904 yılında, Samuel Verner adlı evrimci bir araştırmacı tarafından Kongo'da yakalandı. Adı, kendi dilinde "dost" anlamına gelen yerli, evli ve iki çocuk babasıydı. Bir hayvan gibi zincirlendi, kafese konarak Amerika'ya götürüldü.

  Medya Kaçıncı Kuvvet? (Fuat Türker) 9 Mart 2011 Sinema ve Televizyon 

"Televizyon ne derse onu yapmaya başladınız. Onun gösterdiği gibi giyiniyor, onun gösterdiklerini yiyorsunuz. Çocuklarınızı onun dediği gibi yetiştiriyorsunuz; hatta onun istediği gibi düşünüyorsunuz. Allah aşkına, sizler gerçeksiniz! Hayali olan ekrandakiler…”

  Uçak Yapılmış, Kuş Tesadüfen Olmuş…öyle mi? (Fuat Türker) 16 Mart 2011 Kesinlikle Karşıyım! 

Darwinistler, bir uçağın onlarca mühendis ve işçi tarafından yapıldığını ama daha kompleks yapıda ve CANLI olan bir kuşun ise rastlantılarla oluştuğunu söylerler...

  Bilin (Mey) En Numaralar - I (Fuat Türker) 12 Nisan 2011 Toplum ve Birey 

... insanda biyolojik olarak eşcinsel eğilim yoktur ve eşcinsel kimlik, olması gereken cinsel kimlikten sapmadır. Bu sebeple eşcinsellik, toplumsal olarak onaylanmamalıdır."

  Bilin (Mey) En Numaralar - II (Fuat Türker) 13 Nisan 2011 Toplum ve Birey 

Genler ve davranışlar arasında bağlantı iddiası bilimsel değildir. İnsanı, ipleri genlerinin elinde olan bir "kukla" gibi tanımlayan bilim dışı yaklaşım, materyalizmin insanlık için ne denli yıkıcı olabileceğinin göstergesidir.

  Şeytanın Çift Taraflı Kıskacı: Bir Yanda Ateizm Bir Yanda Yobazlık (Fuat Türker) 16 Mayıs 2011 Dinler, İnançlar ve Ateizm 

Çözüm ne ateizm ne yobazlıktır; samimi Müslümanlık anlayışı çözümdür. Allah’ın Kur’an’da tarif ettiği gibi özverili, asil, hoşgörülü, hayır gözüyle bakan bir anlayışa sahip olan Müslümanlar Materyalizmi, yobazlığı ve onların put sistemlerini yok edecektir; asıl dindarlık budur.

  Darwinizm Putunu Kırmak Neden Önemlidir? - I (Fuat Türker) 6 Haziran 2011 Kesinlikle Karşıyım! 

İnsanlar yıllarca bu telkinler nedeniyle Darwinizm’in bilim olduğunu zannettiler. Darwinizm’le mücadelenin de bilime açılmış bir savaş olduğunu düşündüler. Oysa Darwinizm’in ideolojisi, yukarıda da belirttiğim gibi, Allah’ın varlığını ve yaratışını inkar üzerine kurulmuştur ve savunulma amacı yalnızca Materyalizm’e bir dayanak sağlanmasıdır.

  Darwinizm Putunu Kırmak Neden Önemlidir? - II (Fuat Türker) 7 Haziran 2011 Kesinlikle Karşıyım! 

Evrimcilerin ileri sürdükleri iddialara Müslümanlar yıllar boyu "evrim yok, Allah yarattı" diyerek cevap verdiler. Çünkü evrimin iddialarını çökertecek bilgiye sahip değillerdi ve bu nedenle Yaratılışın delillerini gösteremediler.

  Evlilik Programları (Fuat Türker) 26 Ağustos 2011 Kesinlikle Karşıyım! 

Bazı annelerin toplumda yerleşmiş olan "kızımı ne doktorlar ne mühendisler istedi vermedim" sözü kızını yüceltmek değil aşağılamaktır. Bu sözü annelerin gururlanarak söylemeleri onların ne denli cehalet içinde ve Allah’tan uzak yaşadıklarını gösterir. Allah’tan korkan ve O’nun sınırlarını korumaya çalışan bir annenin kızının eşi olacak insanda aradığı özellikler bunlar olmamalıdır.

  Özrünüz Kabul Değil! (Fuat Türker) 2 Eylül 2011 Kesinlikle Karşıyım! 

Şeytani sistem bozgunculuk çıkarmaya, huzur ve düzeni bozmaya, barışı engellemeye devam ediyor. Arap dünyasındaki iç çatışmalar, masum insanların ölümleri, bireysel şiddet; bunların tümü son dönemde sayısı artan bozgunculuk örnekleri.

  Şarkı ve Şiirlerdeki Olumsuz Sözler (Fuat Türker) 4 Eylül 2011 Kesinlikle Karşıyım! 

Din ahlakını yaşamayan, olayları imani bir akılla değerlendirmeyen kimi insanlar, şarkı ve şiirlerde söz edilen kıskançlık sonucu intikam almanın, normal bir davranış olduğunu düşünebilirler. Medyada "aşkı için ölen" ya da "çok sevdiği için öldüren" kişilerin haberlerine sıkça rastlarız.

  Yalanın Rengi (Fuat Türker) 13 Eylül 2011 Güven ve Güvensizlik 

Yalanın bu denli rahat söylenebilmesinin nedeni, Allah’ın her şeyi bilen, gören ve işiten olduğu gerçeğinin unutulmasıdır. Oysa Yüce Allah, her an her şeye şahittir.

  'Allah Baba' ve 'Allah Seni Yakar': Çocuk Eğitiminde İki Yanlış (Fuat Türker) 20 Eylül 2011 Çocuk Yetiştirme 

Çocuklara Allah’ı, peygamberimizi (sav), Kur’an’ı tanıtmadan yalnızca duaları Arapça olarak ezberletir, yaptıkları her hatayı "günah" olarak nitelendirir ve sık sık cehennemi hatırlatırlar. Çocukları Allah ile korkutur, "Allah seni taş eder", "Allah seni cehennemde yakar" gibi tehditlerle ıslah etmeye çalışırlar.

  Birlikte Allah'ın İpine Sarılma Zamanı Gelmedi mi? (Fuat Türker) 27 Eylül 2011 Kesinlikle Karşıyım! 

Biz Müslümanlar aşağıda bazılarını verdiğim ayetlerden de sorgulanacağımızın bilincinde miyiz? Bu ayetlere ne kadar itaat ettiğimiz konusunda tevilde bulunmadan kendimizi gözden geçirelim...

  Münafık Matruşka Gibidir... (Fuat Türker) 13 Ekim 2011 Dostluk ve Düşmanlık 

Münafık matruşka gibidir. Baktığınızda üzerinde giysileri, cüsseli yapılı bir insan görürsünüz. Onun içinde boş, işe yaramaz kof bir kütük; daha içinde ise şeytan tarafından ele geçirilmiş bir ruh vardır.

  Kalpleri İslam'dan Soğutanlar (Fuat Türker) 11 Kasım 2011 Kesinlikle Karşıyım! 

Saygısızca, düzeysiz espri ve basit fıkralarla insanlarda dine ilgi uyandırma yöntemi çok tehlikeli. Değil ilgi duymak, izledikleriyle adeta kanı donan insanın Allah’a, İslam’a, Kur’an’a ve Müslümanlara karşı kalbi soğur. Karanlık kafaların hurafe dolu bu tarz bir tebliğ yöntemi, insanları dinden uzaklaştırır, adeta cehenneme iter.

  Toplumda Yerleşik Kur"an Dışı Sözler - I (Fuat Türker) 1 Aralık 2011 Kesinlikle Karşıyım! 

Kimi zaman düşünmeden bilinçsizce söyleniyor da olsa dine tamamen aykırı olan onlarca söz yerleşmiş toplumda. Duyduğunuzda bir anda irkilmenize yol açan, Kur’an’a ve dine karşı saygısız üslup içeren sözleri söyleyen kişiyi kesinlikle uyarmak gerekir. Neden yanlış olduğu açıklanmalı ve kişi Kur’an’la uyarılmalıdır.

  Toplumda Yerleşik Kur"an Dışı Sözler - II (Fuat Türker) 2 Aralık 2011 Kesinlikle Karşıyım! 

"işi Allah’a kalmış" sözü de aynı güvensizliğin sonucudur. Her insanın her işi Allah’ın kontrolündedir. Bu şekilde düşünen kişi de Allah dilemedikçe hiçbir şeye güç yetiremez. Hatta bu sözü dahi söyleyemez.

  Darwinizm, Komünizmin Bilimsel Kılıfıdır (Fuat Türker) 11 Aralık 2011 Kesinlikle Karşıyım! 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de komünist örgütlerin hem propagandalarının ve hem örgüt içi eğitimlerinin önemli bir parçası Darwinist eğitim programlarıdır.

  Pkk'nın Hedefi; Komünist Toplum (Fuat Türker) 10 Ocak 2012 Kesinlikle Karşıyım! 

Kin, nefret ve öfkeyi hakim kılmayı amaçlayanların sinsi oyununu dostluk, kardeşlik, birlik, sevgi, saygıyı ve güzel ahlakı yaygınlaştırarak bozalım.

  "Kahrolsun O Zan ve Tahminle Yalan Söyleyenler" (Fuat Türker) 15 Ocak 2012 Kesinlikle Karşıyım! 

Müşrik ve münafıklar, dini kendi istek ve arzularına, çıkar ve bağnazlıklarına göre değiştirmek, özünden saptırmak isterler. Kur’an hükümlerinde kendilerince ilave ve değişiklikler yapmaya çalışırlar. Yaşadıkları, hak dinle aynı ismi taşıyan ancak İslam dışı batıl bir dindir.

  Dünyalık Peşindeki Din Adamları (Fuat Türker) 21 Ocak 2012 Kesinlikle Karşıyım! 

Peygamberimiz (sav) birçok hadis-i şerifinde ahir zamanda dini bid’at ve hurafelerle kendince yorumlayan kişilerden söz eder. Birçoğu toplumda din adamı olarak bilindiği için insanların bu kimselere uyacaklarını haber verir.

  Zulümden Yalnızca Zulmeden Sorumludur (Fuat Türker) 31 Ocak 2012 Dinler, İnançlar ve Ateizm 

Geçmişte yaşanmış hatalar nedeniyle gerilim yaşamak yerine sevgiyi ve bağışlayıcı olmayı tavsiye ederek huzur ortamı oluşturmak ve buna sebep olmak en hayırlı olandır. Allah’ın beğendiği güzel ahlak bunu gerektirir.

  Vakit, ‘öldürmek’ Değil Kazanmak İçindir (Fuat Türker) 28 Mart 2012 Günlük Olaylar 

Hayat meşgalesi, armudun sapı, üzümün çöpü gibi konularla oyalanmak bizi bir yere vardırmaz; boş işlerdir. Boş işler de, insanı kendisiyle birlikte azaba sürükleme çabasındaki düşmanı şeytandandır.

  "Dindar" Gençlik (Fuat Türker) 4 Nisan 2012 21. Yüzyıl Gençlik Kültürü 

Beyinleri berraklaştıran, insanları izledikleri karelere daha duyarlı hale getiren ise yalnızca inançtır. Tüm bu güzel ve erdemli özellikleri kişiliğinde taşıyan gençten korku duyarak, dindar gençlik yetiştirme düşüncesini dayatma olarak görmenin akla ve mantığa uygun bir yanı olmadığı açıktır…

  Romantik Aşk ve Şirk (Fuat Türker) 8 Nisan 2012 Kesinlikle Karşıyım! 

"Aşk", "romantizm", "saf ve temiz duygular" gibi sözlerle masum gösterilen bu duygusal aşk, yüceltilip teşvik edilir; hatta bu aşka kutsallık atfedilir. Özellikle gençleri etkileyen bu duygusallık telkinleri Allah’ı ve Allah aşkını tanımayan, imanı bilmeyen, şirk koşmayı yaşam tarzı edinmiş insanlar ortaya çıkarır.

  Aile İçi "Şiddetli" Şefkat (Fuat Türker) 12 Nisan 2012 İş Dünyası ve Aile Yaşamı 

Aile bireyleri için şefkat çok büyük bir nimettir, Allah’ın inananlara verdiği özel bir duygudur, iç enerjisidir. Allah’ın beğendiği ahlaktır. Şefkat, Allah’ın Rahman Rahim isminin tecellisidir.

  Radikalizm, Soy Koruyuculuğu ve Kur'an Ahlakı (Fuat Türker) 26 Nisan 2012 Siyah - Beyaz (En Uçlar) 

Vatan-millet sevgisi asil duygulardır ancak bu duyguların bir tür ırkçılığa dönüşmesi veya kendi ırkının kalıtsal olarak üstün olduğunu iddia etmek hatadır. Bu görüşler Müslümanların kardeşlik ruhunu zedeler, tesanüdü azaltır, düşmanlığı tetikler.

  Bu Bize Bir Uyarıdır! (Fuat Türker) 1 Mayıs 2012 Kesinlikle Karşıyım! 

Allah, şeytanın kışkırtıp-saptıramadığı insanları "BENİM KULLARIM" olarak tanımlarken, siz şeytana mı aldanıyorsunuz?

  Kur'an'da Erkek Üstün Mü? (Fuat Türker) 2 Mayıs 2012 İş Dünyası ve Aile Yaşamı 

Masum insanların zina ile suçlanmaları tarih boyunca yaşanan bir durumdur. Bu sebeple Kur’an, zina ve fuhuş olaylarında dört şahit öngörür. Zinaya dört tane açık şahit istenmesi, kadın ve erkek tüm insanlar için müthiş bir hayat garantisidir.

  Evrimci Replikler (Fuat Türker) 7 Mayıs 2012 Kesinlikle Karşıyım! 

Materyalizm’in "bilimde şüphe esastır" kuralı, her nedense evrimcilerin kendi teorileri için geçerli değildir. Ancak evrim teorisine şüpheyle yaklaşanları gericilik, dogmatizm, bağnazlık ve bilim karşıtı olmakla itham ederler.

  Evlerin En Dayanıksızı... (Fuat Türker) 11 Mayıs 2012 İş Dünyası ve Aile Yaşamı 

... eşler, Allah aşkından kaynaklanan tutkuyu birlikte yaşarlar. Tutku, Allah aşkının insan ruhunda meydana getirdiği şiddetli hazdır. Müminin seçtiği eş onun cennet arkadaşı, sonsuz cennetteki eşidir.

  Nefsin Bahaneleri (Fuat Türker) 19 Mayıs 2012 Kesinlikle Karşıyım! 

. İşi ya da okulu nedeniyle çok yoğun olduğu ve namaz kılmaya, insanlara iyiliği emretmeye, müminlerle beraber olmaya zaman bulamadığı bahanesine sığınan kimsenin düşünce yapısında büyük bir çarpıklık olduğu açıktır

  İmani Zafiyet İçindeki Bazı Kişilerden Bazı Replikler (Fuat Türker) 23 Mayıs 2012 Kesinlikle Karşıyım! 

Kur’an ahlakını yaymak için yaptığınız birşey yok. Oturduğunuz yerden çayınızı/kahvenizi höpürdetiyor, kendinizce akıl vermeye kalkışıyorsunuz. Deccali fitne yeryüzüne hakim olmuş; fitnenin beynini yok etmek için mücadele edenlere bari engel olmayın. Gölge etmeyin!!!

  İmani Zafiye İçinde Kişilerin Bazı Sözleri (Fuat Türker) 23 Mayıs 2012 Kesinlikle Karşıyım! 

Kur’an ahlakını yaymak için yaptığınız birşey yok. Oturduğunuz yerden çayınızı/kahvenizi höpürdetiyor, kendinizce akıl vermeye kalkışıyorsunuz. Deccali fitne yeryüzüne hakim olmuş; fitnenin beynini yok etmek için mücadele edenlere bari engel olmayın. Gölge etmeyin!!!

  Ey Alem-i İslam, Uyan! (Fuat Türker) 10 Haziran 2012 Dinler, İnançlar ve Ateizm 

Milyonlarca Müslüman böylesine büyük zulüm yaşarken ve çözüm İslam Birliği iken çaba göstermemek vicdansızlık olur. Her Müslüman, Allah'ın emri gereği, İslam ahlâkının yaygınlaşması için gayret etmeli. Dünyada bu sorumluluğu üzerine almaktan kaçınan insan ahirette bu sorumsuzluğunun altında ezilebilir.

  Çocuğu Güneşten Koruyup Ateşe Atmak (Fuat Türker) 28 Haziran 2012 Çocuk Yetiştirme 

Zaman ilerledikçe çocuk, çevresinden aldığı yüzlerce telkin nedeniyle gördüğü her şeye alışkanlık gözüyle bakıyor, yaratılışın delillerini göremiyor. Allah’a ve yaratmasına karşı du

  Ateş Seni Çağırıyor! (Fuat Türker) 24 Haziran 2012 21. Yüzyıl Gençlik Kültürü 

Gece, İstanbul’un Anadolu yakasından Avrupa yakasına baktığınızda yüzlerce binanın, gökdelenlerin, eğlence merkezlerinin ışıklarını görürsünüz. Rengârenk neon ışıkları, laserler, boğazı, gökyüzünü ve hatta Anadolu kıyısını bile aydınlatır. Bir mü’min kardeşimin aynı görüntü üzerine tefekkürünü hatırlıyorum.

  Yaşlı Sanatçının Vasiyeti (Fuat Türker) 11 Temmuz 2012 Günlük Olaylar 

Geçenlerde 40 yıllık bir radyo sanatçısının konuk olduğu bir tv programı izledim. Çok ilginç diyaloglar yaşandı programda. Bir bölümünü sizlerle paylaşmak için not aldım... Programda sunucu, birçok ünlünün şu an yaşamadığını ama eserleriyle aramızda olduklarını, yaşlanmanın ve bir gün ölümün kaçınılmaz olduğunu anlatıyor,

  Makam ve Mevki Hırsı (Fuat Türker) 13 Temmuz 2012 Kesinlikle Karşıyım! 

Cahiliye toplumlarına ait bir aldanış olan makam ve mevki hırsı, samimi inananın asla kapılmayacağı nefsani bir tutkudur. Gerçek makam Allah Katıdadır.

  Neye Sımsıkı Tutunuyorsunuz? (Fuat Türker) 14 Temmuz 2012 Dinler, İnançlar ve Ateizm 

Saçı dökülen, gözleri bozulan, kulağında sorun bulunan, midesi ağrıyan, böbreğinde taş, midesinde ülser ya da asit fazlalığı bulunan hatta kanser olan milyonlarca insan. Allah, dünyaya bağlanmamaları için insanlara o kadar çok acz vermiştir ki, saysanız binlercedir.

  Dünyanın İmtihan Mekanı Olduğunu Unutmayalım (Fuat Türker) 15 Temmuz 2012 Dinler, İnançlar ve Ateizm 

Kalp atışı hızlanır; acaba enfarktüs mü geçirmektedir? Karnının ağrıyor olması acaba apandisit belirtisi midir?... Her an yeni bir endişe ve yeni bir acı yaşayan kişi, yalnızca kendisi için değil, ailesindeki tüm bireyler için de aynı korkuları tek tek yaşar. Dolayısıyla sinirleri çok bozuktur, sürekli gergindir. Bu yüzden sigara, alkol hatta uyuşturucu kullanır; hırçın ve saldırgandır.

  Münafıklar Yalnızca Kendilerini Aldatırlar (Fuat Türker) 21 Temmuz 2012 Dostluk ve Düşmanlık 

Şeytan da Allah'tan korktuğunu söyler, ancak kıyamete kadar tüm insanları saptırmaya çalışır. Yaptıkları için Allah'tan bağışlanma da dilemez. Bu kendi fırkası olan münafıklarla arasındaki bir diğer önemli benzerliktir.

  Münafık Şeytan Benzerliği (Fuat Türker) 26 Temmuz 2012 Dinler, İnançlar ve Ateizm 

Münafıklar, müminlerden çıkar beklentisi içinde olan ve onların arasında yaşamaya çalışan kişilerdir. Ancak beklentileri gerçekleşmediğinde ya da müminlerin başına bir zorluk geldiği zaman, onlardan ayrılırlar ve işte gerçek yüzleri o anda ortaya çıkar. Mümin topluluğundan ayrılırken, onlara zarar vermeye, aralarındaki birliği bozmaya çalışırlar. Amaçlarını gerçekleştirmek için diğer münafıklarla ve inkarcılarla işbirliği yaparlar.

  Çocuklar ve Camiler (Fuat Türker) 9 Ağustos 2012 Çocuk Yetiştirme 

Dün e-mail kutuma "İmamlar Dikkat!" konulu bir e-mail düştü. Yazı, Fikir Haber yazarı Sevilay Arıkan Kara’ya ait bir yazıydı. Okumaya başladığımda -hemen her çocuğun camiye dair hoş olmayan bir anısı olması sebebiyle-yine cami cemaatinden birinin incittiği bir küçük kalp üzerine bir yazı olduğunu düşünmüştüm. Ne güzel ki yanılmışım.

  Kalplerinde Hastalık Olanlar (Fuat Türker) 14 Ağustos 2012 Dinler, İnançlar ve Ateizm 

Manevi yaralar sonsuz yaşamı tehdit eder hale gelir, günah kalbe işler ve Bediüzzaman’ın ifadesiyle siyahlandırarak imanın nurunu çıkarıncaya kadar kalbi katılaştırır. Ancak insan tedavi için çaba göstermek yerine, hastalığını daha da artıracak ortamlarda bulunursa, hastalık durumu sürer.

  Yazacaklarım Nedeniyle Rabb'imi Tenzih Ederim, Överim, Yüceltirim! (Fuat Türker) 18 Ağustos 2012 Dinler, İnançlar ve Ateizm 

Kur’an’dan sonra hangi hadise inanacaklar" diyen insan Kur’an’a inanıyor demektir. Ne anlarız, ölçüsü Kur’an’dır. Peygamberimizin O’na iftira mahiyetinde birçok hadisi vardır. Hadisin doğruluğu Kur’an’ın teyid ediyor olmasıdır. Tamam, Diyanet de bununla ilgileniyor şu sıralar. Peki ölçüsü Kur’an ise insanın aşağıdaki sözleri neyin ifadesidir?

  Ateşe Çağıran Liderler (Fuat Türker) 25 Ağustos 2012 Kesinlikle Karşıyım! 

Yeryüzünde, kötülerin önderleri toplanarak samimi insanları zor durumlarda bırakacak kararlar alır ve kendilerine ellerindeki sosyal silahları kullanarak taraftar toplar, güçlerini artırırlar. Tarih boyunca kötülerin bu gücünden etkilenen ya da çekinen/korku duyan insanlar bu önderlere uymuşlardır.

  Bayram Ne Zaman "Bayram" Olacak? (Fuat Türker) 21 Ağustos 2012 Dostluk ve Düşmanlık 

İsar ahlâkı kazanmamız gereken yüksek ahlâktır. Aralarında kan bağı olmamasına rağmen Mekke’li müminleri kucaklayan, onların nefislerini kendi nefislerine tercih eden, imanı gönlüne yerleştirmiş Medine’li Ensar’ın ahlâkıdır bu. Allah, bu güzel ahlâkı yaşayan, bu üstün ahlâkın yayılmasını hedefleyen ve bu hedefe ulaşmada gayret gösteren müminleri derece olarak üstün kılacaktır.

 

 Allah'ın beğendiği güzel ahlâkı yaşamak ve yalnızca O'nun hoşnutluğunu kazanmak için iyiliği tavsiye edip, kötülükten sakındırmak tek amacım. Gerçek iyiliğin bu olduğuna inanıyorum. 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Fuat Türker, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 13.04.2021 19:14:18