..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"...öyküyü yazan bilge, beşinci ya da altıncı göbekten kral torunu olduğumu ortaya çıkaracak şekilde belirleyebilir soyumu." -Cervantes, Don Quijote
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler > Alp Şahin
14 Kasım 2011
Bir Bar Çıkışı  
Alp Şahin
Son bardağı da dikiyorum. Her şey şimdi daha net. Etrafımdaki gülüşmeler ve yüzler ise daha anlamlı. Bar desen daha boş gözükmeye başladı gözüme. Alkol alanlar için yapılmış onca skeç onca espri var ama hiçbirinde insanların daha net gördüğü ve hissettiği söylenmez. Gerçi şu saatten sonra başka bir yalan daha kaldıracak durumda da değilim


:ABFH:
Son bardağı da dikiyorum. Her şey şimdi daha net. Etrafımdaki gülüşmeler ve yüzler ise daha anlamlı. Bar desen daha boş gözükmeye başladı gözüme. Alkol alanlar için yapılmış onca skeç onca espri var ama hiçbirinde insanların daha net gördüğü ve hissettiği söylenmez. Gerçi şu saatten sonra başka bir yalan daha kaldıracak durumda da değilim. Neyse onu bunu bırakalım bar ortamına geri dönelim. Sözde ''net'' hisseden elim cebime bir şekilde girmeli ve hesabı ödemeliyim. Tek derdim bu şu an. En iyisi içimden üçten geriye saymak. Böylece hem beyin fonksiyonlarımda ufak bir hareketlenme olur hem de psikolojik olarak elimi cebime atabileceğime inanabilirim. Üç...iki...bir...Evet! Elim cebimde...Cüzdanımdan kredi kartını çıkartıyor ve alkolden olsa gerek hafifçe gülümseyerek barmene uzatıyorum. Barmen hiç duraksamadan hemen kartı kapıyor. Barmenlerdeki bu çeviklik beni hasta ediyor açıkçası. Çünkü biliyorum ki ben asla o hızda kartı yere düşürmeden tarz bir şekilde alamam.

Sağa sola anlamsız bir şekilde baktıktan sonra fişiyle beraber kredi kartımı barmenden alıyor ve yavaştan tabureden kalkıyorum. Kulaklarımda yabancı sözler, karşımda ise yabancı gözler var ama nedendir bilinmez onca alkole rağmen aklımda aynı yüzler hatta açık konuşayım yüz var. Evet filmlerdeki alkoliklerin dediği gibi ''Seviyorum lan''. Ben bu hale gelecek adam mıydım edasıyla ellerim cebimde,başımsa eğik bir şekilde bardan çıkışa doğru ilerliyorum. Sonunda kapıyı açıp,dışarı çıkıyorum. İnsanı serinleten tatlı bir soğuk var. Dolayısıyla tatlı bir sigara yakmak şart. Ceket iliklemek,telefondan saate bakmak falan boş şu an. Ne yazık ki canlar yakan bir zippom yok. Zaten elime de yakışmadığından çakmak ile yakmak daha mantıklı. Bir nefes çekiyor ve başlıyorum uzun maratonuma.

Sigaramla beraber eve kadar yürüyorum. Tabi sigara sayısı yol uzunluğundan dolayı artıyor o ayrı bir mesele. Apartmana varıyor ve zar zor giriş kapısını açıyorum. Asansöre doğru ilerlerken garip garip ritimler mırıldanıyorum. Niye o sesleri çıkarıyorum bilmiyorum ama o an mantıklı ve sakinleştirici geliyor. Neyse...vardım sonunda bana sert bakış atan on iki numaraya...Sanki bu kadar içmene ne gerek vardı gibilerinden sert sert yüzüme bakıyor. Hiç aldırış etmeden bir kere çevirmemle açıyorum kapıyı... Yavaş bir şekilde içeri giriyorum. Gerçi evde kimse yok ama varmış gibi hissetmek hoşuma gidiyor. Botlarımı çıkarıp iki kere çevirmeyle kapıyı kilitliyorum. Ufak adımlarla yatak odama varıyor ve yatağın üzerine oturuyorum. Biraz bazı şeyleri düşündükten sonra üstümü çıkarıyorum ve eşofmanlarımı giyip yatağa gömülüyorum. Pijama asla giymem. Nedendir bilinmez küçüklüğümden beri saçma buluyorum.

Yatağa yattığımda derin derin nefes alırken buluyorum kendimi. İçimde kopan alevler bir ejderha nefesi gibi kendini gösteriyor. Aynı zamanda da tekrar tekrar sevdiğim kişinin adını söylüyorum. Durmak istiyorum ama o adı söylemek hoşuma gittiğinden bir - iki kez daha söylüyorum. Çünkü biliyorum...her ne kadar sabah kalktığımda yanımda olmasa da; şu an adını tekrar tekrar söylediğimde öyle ya da böyle rüyalarımda olacak.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın İlişkiler kümesinde bulunan diğer yazıları...
Vicdan
Asktir Bu Biraz da Leverage
Aile
Oysa Gecicidir Hersey
Dogru Kadin ve Dogru Zaman
Kibris ve Sen
Sevgisizlik Günü
Vice Versa
Yanlis Gecmisle Dogru Gelecek Olamaz
Kum Saati

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
İremim
Bir Sivilin Gözünden Savaş
Metro İnsanları
Sadakat
Akıl Oyunları
Kaybetmeden Değeri Bilinmiyor Değerlinin
Iste Bunlar Hep Raki
Guvende Degiliz
Sevgi Yorar Kalbi
Rakı Bardağı ve Ben

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Yansıma [Şiir]
Oysa Yozlasir Herkes [Öykü]
Karmaya Daha Var [Öykü]
Şehit Kanı [Eleştiri]
Corona İnsanları [Eleştiri]
I Speech Kürsü [Eleştiri]
Firavuna Tapanlara Mektup [Eleştiri]
Cumhurbaşkanı [Eleştiri]
Hayir [Eleştiri]
Emrah Serbes'e... [Eleştiri]


Alp Şahin kimdir?

Deneme ve elestiri agirlikli yazmayi seviyorum.

Etkilendiği Yazarlar:
Machiavelli, Nietzsche


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Alp Şahin, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.