..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Değişim dışında hiçbir şey sürekli değildir. -Heraklitos
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler > mehmet emin kayaalp
28 Aralık 2002
rakı soframı özler gibi özledim seni  
mehmet emin kayaalp
Karaciğerimi delip geçip, ayrılıksı rakı sofralarımın sessiz sedasız misafiri oldun bu gece. Seni ben mi çağırmıştım, yoksa sen kendiliğinden mi gelmiştin, bilmiyorum ama, sisli dünyama bu saatte gelişin beni çocuk sevindirmişti. Ya yarın? Ya özlem? Bilmi


:BFED:
Karaciğerimi delip geçip, ayrılıksı rakı sofralarımın sessiz sedasız misafiri oldun bu gece. Seni ben mi çağırmıştım, yoksa sen kendiliğinden mi gelmiştin, bilmiyorum ama, sisli dünyama bu saatte gelişin beni çocuk sevindirmişti. Ne yapacağımı, seni nasıl ağırlayacağımı şaşırmıştım. Şaşırmıştı beynimdeki bütün güncelliğiyle tazelediğim doğrular ve sen, belki de en olmadık zamanda gelmiştin. Belki de en olacak zamanda, akşamüstü serinliğinde, yangınımın, yayla kokulu gözlerini aradığında gelmiştin.İyi ki gelmiştin.
Ben hep bildiğin gibiyim. Cep telefonumun bataryası hep boştur, param her an bitmeye hazır, siyah beyaz filmde beklenmedik bir son gibidir. Hayatın melodisi dramdan geçmesede, Ahmet Kaya’nın isyan şarkıları arasında aşka dair bulduğum ezgilerde yaşıyorum. “Korkarım güzelim korkarım” diyorum bazen, bazen de “giderim” diyorum, diyorum da kime diyorum. İçtiğim rakıya kızmasam suyuna kızıyorum. Ne bileyim haydari tadında bulanmaya başlıyor beynim, kusacak gibi oluyor yüreğim birden, kaçıyorum kendimden, şehirden, ama tutulmuş tüm yollar bir yere varamıyorum. “Bir anka kuşu gibi kendimi külümden yaratıyorum.” Bu gece ölesiye içiyorum. Belki öldüresiye içiyorum, gecenin travmatik ucuz ışıklarına ve aşıklarına aldırmadan içiyorum.
Özlemlerim bir kat daha artıyor sen yanımdayken. Keşke gelmeseydin bu gece. Siyah beyaz film gibi kalsaydın hep aklımda. Bak bir yanım zaten kış, her yer soğuk, yerler buz biliyorum. Buz gibi yüreğimin yaz sıcağı oldun bu gece. Eridim öyle gözlerine baka baka, donmuş yüreğimin iletisi olan gözyaşlarımda. Özlem bitti bu gecelik, kış bahara kavuştu bu gecelik. Ya yarın? Ya özlem? Bilmiyorum. Oysa susuz içtiğim rakıların edasındaydım bugün.
Sigaram gibi
İki fıstık, bir kırık leblebi gibi
Rakı soframı özler gibi
Özledim seni

Tellerde asılı kalmış mekanik sesini
Yüreğimden geçen ayak izlerini
Sarhoş gecelerde nara atar gibi
Özledim seni

Biri kırık, iki dal gibi
Bir yanım kış, bir yanım yaz gibi
Siyah beyaz film izler gibi
Özledim seni

Karaciğerimi delip geçip, ayrılıksı rakı sofralarımın sessiz sedasız misafiri oldun bu gece. Seni ben mi çağırmıştım, yoksa sen kendiliğinden mi gelmiştin, bilmiyorum ama, sisli dünyama bu saatte gelişin beni çocuk sevindirmişti. Ya yarın? Ya özlem? Bilmiyorum. Oysa susuz içtiğim rakıların edasındaydım bugün.
.Eleştiriler & Yorumlar

:: Bu kaçıncı okuyuşum,,sayamadım inan.
Gönderen: Didem SEVİNÇ / İstanbul
14 Mayıs 2003
Mehmet Emin deyince, hemen "Rakı soframı özler gibi"..geliyor aklıma.Birde "yeniyıl sana zehir zıkkım olacak" yazını es geçmemek lazım. İkisinide defalarca okuyorum..Biliyormusun hemde hiiç sıkılmadan.O kadar güzel ifade etmişsinki..Her defasında yeni yorum yazasım geliyor."Seni ben mi çağırmıştım yoksa kendiliğinden mi gelmiştin?"..Ah bunu bir anlayabilsem!Çağırdığımda kalbime acı versede düşüncelerime gelişi,her defasında bu soru aklıma gelir kalır.. Bırak rakı sofrasını,,her şeyden çok özledim ben..Ama nafile sevgili mehmet,inanki nafile!Ne gelen var nede giden...Bir ses gelse yeter,,yazılarıma gidişi o özlemi aktarmasam nasıl yaşarım bilmem.. Bir çok söz daha var söylenmeyen,,oysa kimi zaman söylemek bile gelmiyor içimden! Yüreğine sağlık.Bu tür yazılarının devamını bekliyorum.Yüreğime yeni ışıklar veresin diye. Sevgiyle kal. Didem
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın İlişkiler kümesinde bulunan diğer yazıları...
şerefe içelim bu gece
yeni yıl sana zehir zıkkım olacak
Bir Kervan Geçmekte Krallığımın Önünden
Bu gözlerin kanlı çapaklarını bile !

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
bir ney sesi gezinir gecenin koynunda [Şiir]
Boşalmak İçin Sıraya Giriniz [Şiir]
kırıldı kum saatinin beli [Şiir]
Aşka mı Şiir Bulaştı, Şiire mi Aşk [Şiir]
Bir Karanlık Pusudur Hayat [Şiir]
özledim seni [Şiir]
Yana Yatmış Liman Güzeli [Şiir]
Kendinde Bir Yer Kalmalı Saklandığın [Şiir]
çocuk gözlerle bak hayata [Şiir]
Silik Sessiz Bir Geceydi Sensizlik [Şiir]


mehmet emin kayaalp kimdir?

yazmaya bir gece başladım hala da yazıyorum duygular tükeninceye kadar. . .

Etkilendiği Yazarlar:
attila ilhan,hasan hüseyin


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © mehmet emin kayaalp, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.