..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İste, sana verilecektir; Ara, bulacaksındır; Çal ve kapı sana açılacaktır -İncil
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Günlük Olaylar > Ahmet Zeytinci
31 Mayıs 2018
Aba Altından Sopa Gösterme Çeşitleri  
Ahmet Zeytinci
''Nükleer teknolojiye fazla önem vermeyin, siz ne yapacaksınız canım nükleeri? Eğer ki nükleer teknolojiye sahip olmak için bir takım çabalara girerseniz, Birleşmiş Milletleri harekete geçirip ambargo uygularız.'' Ne güzel ya, sen de var ama Sam Amca, Putin Dayı, Benyamin birader, siz de var nükleer hem de bombasına kadar değil mi? Tabi tabi, hemen gelir uçaklarla nükleer tesisleri bombalarsınız değil mi?


:AJD:
Hmmm, sizi keratalar sizi, Filistin'e destek oluyorsunuz ha? ''Yetmiş tane adamlarını öldürdük, hepsi teröristti siz bilmezsiniz, biz biliyoruz onların terörist olduğunu.'' Ne teröristi kardeşim teröristte silah olur mühimmat olur. Siz gelin de bizde ki teröristleri bir görün... ''Siz misiniz Filistin'e destek mesajları veren, bak görürsünüz Sözde Ermeni Soykırımı Tasarısını parlamentomuzda bir kabul ederiz, aklınız dimağınız durur.'' İşte bu da bir sopa çeşidi, olmadı mı başka enstrümanlarla karşında ki devleti tehdit et, yağma Hasan'ın böreği...

''Nükleer teknolojiye fazla önem vermeyin, siz ne yapacaksınız canım nükleeri? Eğer ki nükleer teknolojiye sahip olmak için bir takım çabalara girerseniz, Birleşmiş Milletleri harekete geçirip ambargo uygularız.'' Ne güzel ya, sen de var ama Sam Amca, Putin Dayı, Benyamin birader, siz de var nükleer hem de bombasına kadar değil mi? Tabi tabi, hemen gelir uçaklarla nükleer tesisleri bombalarsınız değil mi?

''Güneydoğuya baraj yapılır mı? Ne yapacaksınız Fırat ile Dicle'nin önünü kesip?'' Kestik zaten de bunlar zamanında konuşulanlar, onu aktarıyoruz... Hani eskiden bir laf vardı ''Su akar Türk bakar.'' diye... Biz o lafı gömdük ayaklarımızın dibine, hemen başlattınız Güneydoğu'da bilumum terör örgütlerini gizli servislerin desteği ile üstümüze sürmeye... ''Ne oldu, bak baraj yaptınız da ne oldu, dünya kadar askeriniz polisiniz şehit oldu.'' Bu da aba altından sopanın dik alası ...

Kıbrıs'dan çekilelim isterseniz? Çekilirsek öyle mi alırsınız bizi Avrupa Birliğine? O çok övdüğünüz AB'ye... İngiltere bile girmedi ama o büyük, güçlü Avrupa Birliğinize... Ermenistan sınırını açsak bir de sözde soykırımı kabul etsek alırsınız belki de, yemezleeer...

S-300' leri aman almayalım. Çok fena yaparsınız sonra, zaten sizin yarattığınız terör örgütlerini karşımıza hemen çıkartırsınız. Tırlar dolusu silahları verirsiniz... ''Siz misiniz bizi bırakıp da başka başka silahlar almaya kalkan? Her ne kadar eskisi gibi IMF ve Dünya Bankası ile sıkıştıramıyorsakda başka silahlarımız var. Ajanlarımızı devreye sokar ülkenizi mikser gibi karıştırırız.'' Turizm Mevsimi geliyor, bir bomba halleder diye düşünüyorsanız Türkiyeyi, onu aklınızdan çıkartın bir kere... Bizim elimizde armut toplamıyor...

Tütün ekmeyelim, fındık ekmeyelim, sonra, başka başka ricalarınızı varsa onları da iletin bir zahmet... Sizden mal alalım biz üretmeyelim. Uçak da yapmayalım, tank da, bilgisayarda nasıl olsa siz bize dörtte bir fiyatına verirsiniz. Eğer ki yapmaya kalkarsak hemen tu kaka... Hükumetleri devirirsiniz, darbe marbe yaparsınız... Darbe zor da, marbe belki diyelim...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın günlük olaylar kümesinde bulunan diğer yazıları...
Zamanında Yağmayan Karlara Sesleniyorum
Alttan Aldığınızda Altta Kalmazsınız Merak Etmeyin
Hanımlar Bir Kaç Gün Daha Sabredin
Başıboş Hayvanlarla Karşılaşınca
Biz Niye Yenilmeyiz İşte Bakın da Anlayın
Kuru Gürültü
Sıkıntıdan Patladığınızda Çevrenizde Kimse Ölmez
Üç Korner Bir Penaltı
Halkla İlişkiler Uzmanına Danışmadan İlişkileriniz Nasıl
Hız Her Zaman da İyi Değildir

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Dolar Neden Beş Liranın Altına İnmiyor
Sevgi Üzerine Bir Kaç Cümle - 5 -
Diş Macunu Nasıl Sıkılır
Öz Geçmişinizi Zaten Geçmiş Deyip Es Geçmeyin
Yaz Geldi Hem Hayatta Hem de Denizde Boğulmayın
İnsanlık Acıları Paylaşmayı Gerektirir
Bu Dünya Benim Memleket
Kişi Başına Düşen Adam Gibi Adam Sayısını Arttırmamız Lazım
Okumak ve Yazmak En Soylu Eylemlerden Birisidir
Kendi Kendinizi Yediğinizde Orucunuz Bozulmaz

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Kargocu Arkadaşlar [Şiir]
Ulan Kerata [Şiir]
Gençlik Yıllarının Satır Araları [Şiir]
Gelin Yüreğime [Şiir]
Her Sakar Çocuğu Dövmek mi Lazım [Şiir]
Çocuklar Ölürken Susulmaz [Şiir]
Vatan Sevgisi [Şiir]
Biz Bin Yıldır Buradayız Bekliyoruz [Şiir]
Merhaba Dostlar [Şiir]
Hayatla Oynanan Oyunlar [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2018 | © Ahmet Zeytinci, 2018
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.