..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Ölümden önce yaşam var mı? -Duvaryazısı
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Gülmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci
6 Kasım 2019
Belden Aşağı Muhabbet Edelim Biraz  
Ahmet Zeytinci
Bazen halı saha maçı yaparken baldırlarıma kramp girdiği filan oluyor. Haliyle insanı hoplatıyor bir müddet. Sonra ovalıyorsunuz geçiyor. Kış geldi kapıya dayandı, yavaş yavaş içlikleri çıkartıp bacağımıza takmak lazım. Delikanlılıkta böyle bir şey bilmezdik de yaş ilerleyince hele de Ankara'nın ayazında vallahi de üşüyor insan yahu!


:AAA:
Menüsküs olmasam da dizlerim zaman zaman ağrıyor. O zamanda ne oluyor haliyle merdivenleri çıkarken zorlanıyorum bayağı... Yaş kemale erdi mi oluyor böyle şeyler. Gerçi şimdilerde yaş ile ilgili yeni kriterler ortaya çıkmış 79 yaşına kadar kadın erkek orta yaşlıymış diyorlar...

Bazen halı saha maçı yaparken baldırlarıma kramp girdiği filan oluyor. Haliyle insanı hoplatıyor bir müddet. Sonra ovalıyorsunuz geçiyor. Kış geldi kapıya dayandı, yavaş yavaş içlikleri çıkartıp bacağımıza takmak lazım. Delikanlılıkta böyle bir şey bilmezdik de yaş ilerleyince hele de Ankara'nın ayazında vallahi de üşüyor insan yahu!

Topuklarımda ve ayağımda çok yol yürüdüm mü nasırlar oluşuyor bazı zamanlar. Banyo da onu da ponza taşı ile yok etmeye çalışıyoruz. Nasırları kimi zaman kesiyoruz ama uzmanların dediğine göre kesmemek lazımmış...

Aşil tendonu dediğiniz yerden de en çok futbolcular ve sporcular sakatlanıyor. Gerçi şimdilerde spor hekimliği çok gelişti. Sahada maç yaparken masör ya da kulüp doktoru yanınıza gelip bir şeyler sıkıyor ve orayı hemen rahatlatıyor...

Çok iyi tek ayak çift ayak top sektiren arkadaşlarım vardı benim. Biz yetenek fakiri idik daha o zamanlar ayak topunda... Bir çokları kulüplere gittiler daha da geliştirdiler kendilerini profesyonel futbolcu olma yolunda sağlam adımlar attılar, müthiş paralar kazandılar bu işlerden...

Çorapları da sık sık değiştirmek gerekir diye düşünüyorum. Tabi ki ayaklarınızı da temiz tutarak bu işi yapmak en akıllıca olacaktır... Bu arada ayak tırnaklarınızı da sık sık kesmeyi unutmayın. El tırnaklarınızı da kesin diyeceğim ama, el tırnakları belden yukarı kısımlara geldiği için bir şey söylemiyorum, onu da başka bir yazımızda hatırlatırız. Umarım beğenmişsinizdir belden aşağı sohbeti mi?Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gülmece (mizah) kümesinde bulunan diğer yazıları...
Nereden Adam Çıkmaz
Havuzda Problemler Dağ Gibi
Yatak Sanatının İncelikleri
Üst Akıl Kimdir
Bu Gün Zırt Pırtçılık Günü
Banka Kartlarının Sinir Ettiği Hayatlar
Halay Başı Olacaklara Taktiksel Nasihatler
Otobüs Uyumaları
Yırtıcılar ile Beraber Yaşadım Çok Zaman
Kafa Karıştırıcı Sohbetler

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Dünya Barışına Katkı Böyle Sağlanır
Sevgi Üzerine Bir Kaç Cümle - 12 -
İnsan Var İnsan Var
Siz de Doydunuz Mu
Sevgi Üzerine Bir Kaç Cümle - 11 -
Komik Olun Ama Ahlaksızlıkla Değil
Krizi Atlattığımız Zaman Yapacaklarım
Noel Babayı Beklerken
Nasıl Bir Duyarsızlıktır Bu Yazıklar Olsun
Elmanın Beni Sevmesi Şart

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Kendiliğinden Ölmez Şehirler [Şiir]
Ah Be Güzelim Yıllar [Şiir]
Bayram Günü [Şiir]
Hey Çocuk Yüreğinden Bir Şeyler Dile [Şiir]
Bir Şiir Süzülür Yüreğimden [Şiir]
Ölmek İçin Ne Bu Acele [Şiir]
Küçük Esnaf [Şiir]
Örgüt İşi [Şiir]
Hep Umut Aşıla Çocuğum [Şiir]
Çocuklarla Muhabbetlerim [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Ahmet Zeytinci, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.