..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Çok söz hamal yüküdür." -Yunus Emre
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Oluşum Romanı
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Muhsin Başkan
M.NİHAT MALKOÇ
Şiir > Bireysel

Muhsin Başkan öldüğünde Mezarda taşlar ağladı Süzüldü al yanaklardan Kirpikte yaşlar ağladı Muhsin Başkan öldüğünde Eğilmez başlar ağladı Hüzün çöktü sofralara Ekmekler, aşlar ağladı Muhsin Başkan öldüğünde Baharlar, kışlar ağladı Bütün uzuvlar yas tuttu Kirpikler, kaşlar ağladı Muhsin Başkan öldüğünde Yârânlar, eşler ağladı Kırklara karıştı yiğit Yediler beşler ağladı Muhsin Başkan öldüğünde Buz tutan düşler ağladı El

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Roman > Oluşum Romanı
 Baytar  (Kamil Erbil)

Bir rivayete göre köy, dere kenarında kurulan bir çiflik ve müştemalatı olarak başlamış,daha sonra burada çalışanların ve dışarıdan gelip buraya yerleşmesindan sonra köy haline dönüşmüş.
 Karanlığı Boyamak - GİRİŞ  (Diren Yardımlı)

Belki de gerçekten hiçbir şey olmuyordu, hepsini ben hayal ediyordum. Belki bir dere yoktu. Belki sis de yoktu. Yalnızca benim çok uykum vardı. Uykulu uykulu böyle bir yerde gerçek ve düşü ayıramıyordum belki de. Uykulu uykulu bunun gerekli olup olmadığın
 Nihavend Apartmanı  (Erol Güngör)

Erol Güngör tarafından 2008 yılında 13 bölüm halinde “Nihavent Apartmanı” isimli TV dizi senaryosu, ve aynı adlı bir roman yazılmıştır.
 İçsel Karanlık ve Yol  (Semiha Özgür Sezer)

Kendini bulmak için içsel karanlığa yolculuk etmelisin.Keşfedilmemiş bir sürü aydınlık orada.
 Karanlığı Boyamak - Gizemli Bir Irk  (Diren Yardımlı)

Yakında çıkacak olan "Karanlığı Boyamak" adlı romanımdan bir bölüm. Romanın başkahramanı Mina (küçük bir kasabalı kız) çingenelerle ilk kez karşı karşıya geliyor ve onlardan kafasını kurcalayacak bir sürü yeni şey öğreniyor.
 Karanlığı Boyamak - Uğursuz Uğurböceği  (Diren Yardımlı)

Bazı çocuklar geldikleri yere bela getirirler. Uğur onlardan biriydi. Sarı saçlı, mavi gözlü, koyu tenliydi. Cildinde garip garip beyaz lekeler vardı. Bu ona yirmi dört saat pismiş izlenimini veriyordu.
 Karanlığı Boyamak - Çiğdem'in Tarihi  (Diren Yardımlı)

Mina, kısa bir süre sonra yeryüzündeki en iyi arkadaşı olacak Çiğdem'i anlatıyor... ya da anlatmaya çalışıyor. Arkadaşının geçmişini anlatmaya başlayınca işler iyice arapsaçına dönüyor, çünkü bir göçmenin nereli olduğunu anlamak en başta göründüğü kadar k
 Karanlığı Boyamak - 'Elveda Mina!'  (Diren Yardımlı)

İşin doğrusu, ikide bir canım kaçıp gitmek istiyordu. Niye duruyordum ki burada? Birkaç dakika daha onu görebilecek olmam bir şeyi değiştirecek miydi? O da sanırım gitmeyi düşündüğümü görüyordu, ve bundan korkuyordu.
 Karanlığı Boyamak - Okul İzlenimleri  (Diren Yardımlı)

Mina'nın okula başladığı gün kafası sayısız önyargı ve soru işaretiyle dolup taşıyor. İşin kötüsü, kısa bir süre içinde kuşkularının bazılarında haklı olduğunu görüyor... Kahramanımızın, kocaman bir :( eşliğinde okuldaki ilk günler...
10 
 Karanlığı Boyamak - Eve Bilgisayar Geliyor  (Diren Yardımlı)

Bir gün Mina'ların evine tuhaf bir varlık geliyor. Tek yaptığı şey durduğu yerde vınlamak, ve Mina'nın ona yazdığı herşeye "Geçersiz İşlem" yanıtını vermek. Bir tanışma öyküsü...
11 
 Karanlığı Boyamak - Muşka'nın Uyanışı  (Diren Yardımlı)

Aynı upuzun dil de vardı, ve kulakları dereye sarkıyor, neredeyse suya değiyordu. Muşka artık sonsuza kadar o derenin suyunu içecekti. Ve aynı zamanda Serena’ya verdiğim resimdeki gibi sonsuza kadar pirelerinden kurtulmak için kaşınacaktı.
12 
 Karanlığı Boyamak - Hırsız Mina  (Diren Yardımlı)

Sonra bir gün oraya girdiğimde kendimden hiç beklemeyeceğim bir şey yaptım. Bir çikolata aldım. Çevreme bakındım. Onu aldığımı kimsenin fark etmediğini gördüm. Ve onu cebime attım. Bu kadar basitti!
13 
 Kavuniçi Kiraz İkinci Bölüm  (hayriye kafalı)

Gözünü aşağıda bulunan elektrik tellerindeki kumrulara dikmiş, otobüslerin, insanların şehrin bu kangren olmuş damarlarına doğru yükselen uğultularını dinliyordu.
14 
 Kavuniçi Kiraz Üçüncü Bölüm  (hayriye kafalı)

Havalar güzelleşip bahar güneşinin soğuk toprağa yüz vurduğu zamanlarda daha da arttı bu karşılaşmalar. Kapının önünde otururken, bakkala gidip gelirken, pazardan eve dönerken nerde gördüyse o gözleri kendi gözleriyle birleştirdi hep.
15 
 Karanlığı Boyamak - Muşka'nın Koşusu  (Diren Yardımlı)

Muşka şapşalın tekiydi, bu dünyada en çok hoşlandığı şey ilgi görmek, sevilmek ve oyunlarımızı sabote etmekti. Herkes onu bizden biri olarak kabul ediyordu, ama kimse onunla Çiğdem gibi ilgilenmemişti o güne dek. Anormal bir yaratıktı, eğikti.
16 
 Karanlığı Boyamak - Büyük Tartışma  (Diren Yardımlı)

Doğan Amca ve Mina'nın babası Sami, garip bir bilimsel tartışmaya girişiyorlar. Tartışma çok geçmeden bilimsel olmaktan çıkıyor ve çığrından çıkıyor. O sırada Ayral Teyze konuyla ilgili, ikisinin de gözardı ettiği bir ayrıntıyı farkediyor.
17 
 Ruhsal Türbülans  (M. Oğuz ÖZKAN)

Bakıp da görmeyenlere ithaf olunur.
18 
 Aynanın Sırrında Dolaşan Bir Çocuk  (Kerem Yüce)

Kapıyı açıp bir bardak su almaya giderken görüyordum bütün bunları.O anda vazgeçiyordum gitmekten ve geri dönüp boş bir defterle bir kalem alıyordum elime.Onun yazdıklarının hepsini kelimesi kelimesine aktarıyordum sayfalara ve ben cenaze törenleri arasında koşuşturan o adamın yaşadıklarıyla yazdıklarını aktarıyordum sizlere aslında...
19 
 Koşuyordum!  (Edibe Toğaç)

Yeniden doğmak istiyordum...
son eklenenler
Baytar
Kamil Erbil
Roman > Oluşum Romanı
Koşuyordum!
Edibe Toğaç
Roman > Oluşum Romanı
Nihavend Apartmanı
Erol Güngör
Roman > Oluşum Romanı
Ruhsal Türbülans
M. Oğuz ÖZKAN
Roman > Oluşum Romanı

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © , 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.