..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Öyle yaşamalısın ki ölünce mezarcı bile üzülsün. -Mark Twain
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - Semra Arslan
Semra Arslan - Semra.
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  Bir Sanatçının Aklında Dolaşalım Haydi Birazda Hep Merak Edilir!.. (Semra Arslan) 3 Ekim 2015 Modernizm ve Post-Modernizm 

...belki bir deli sevda yaşarsanız o dizeler derya olur o satırlar fırtınası gecelerin!. Bazen de bir tını bir ses her şey demek..

  Dinime Küfreden Müslüman Olsa!.. (Semra Arslan) 21 Ocak 2015 Din 

..lambalar eğri, aynalar akrep meleği zaman çarpılmış atın son.....

  İstanbul'da Kar!.. (Semra Arslan) 15 Ocak 2015 İstanbul 

.. aman değmeyin keyfime bu bahar!..

  Yaratan Yaşlılar Kitaplar ve Çocuklar!.. (Semra Arslan) 25 Mayıs 2014 Varsıllar ve Yoksullar 

..Dante demişken ve Cahit Sıtkı Tarancı o güzel mısralarda birlikte gezinelim, tefekküre oturalım, ölüp ölüp dirilelim!.. dile gelelim zaman makan dil din ırk mekan bilmeden!.. belki biraz şiir iyi gelir bize ne bileyim!.. “

  301 Can - In Hesabı!. (Semra Arslan) 14 Mayıs 2014 Toplum ve Birey 

..dünya çocuklarını diri diri toprağa gömmeye devam ediyor anne!.. Ne olur biraz daha yaşa da birlikte gölgelik olalım o çocuklara, insanlık merhameti senden öğrensin biraz daha yaşa! Ne olur annem biraz daha yaşa da anneliği öğret bana!.. Yoksa bu kıyım durmayacak anne bize yardım et bizi affet bizi bağışla..

  Kürt Meselesi ve Bizim Aklı - Evveller! (Semra Arslan) 26 Temmuz 2013 Dostluk ve Düşmanlık 

Onca kan akıtılarak çizilen toprakları, çocukça komik düşüncelerle kimseye bahşetmeye kimsenin hakkı yoktur. Vebali ağırdır bu işin!..

  Ekmek Arası Çiğ Balık, Üstü Dumanı Tüten Dünya!.. (Semra Arslan) 30 Haziran 2013 Savaş ve Afetler 

..bazıları dış güçler diyor, kimisi iktidar muhalefet çatışması diyor. Bende diyorum ki; bu bir karmaşa ve yapılanların yapan tarafında dahi farkındalığı yok. Birilerinin kışkırtmaları yüzünden cahil insanlar kendi hanelerine taş atıyor..

  İşçi Bayramında Sosyal Açıklarımız!.. (Semra Arslan) 1 Mayıs 2013 İş Dünyası ve Aile Yaşamı 

...fakat özel sektör kesinlikle denetlenmiyor. Kazançları usule uyduruluyor, çalışanlarının sosyal hakları yok sağlık güvenceleri de. Gündeme getirilmesi gereken bir şey var ise budur. Bu sayede devletin halkını koruması ve sosyal haklarını sağlaması söz konusu olur. Hükümetlerde..

  Birand'ın Anlattıkları!.. (Semra Arslan) 20 Ocak 2013 Toplum ve Birey 

..Ben çocukluk yıllarımda televizyon izlemeyi severdim. TRT’nin bilindik sakin haber anlatımlarının dışında telaşlı yüksek sesli bir muhabiri dikkatimi çekerdi merak uyandırırdı on yaşında bir çocuk için.

  Duy - Arlı - İnsan!.. (Semra Arslan) 16 Eylül 2012 Savaş ve Afetler 

...bunlar bir filmin kareleri değil masustan izlediğimiz, bağıra çağıra gerçekler, bunlar senaryo değil gerçekler, gerçekten gerçekler, DUY- ARLI-İNSAN gör ve idrak et bil!..

  Sence!.. (Semra Arslan) 25 Ağustos 2012 Dostluk ve Düşmanlık 

sence deniz nasıl coşar, sence dünya nasıl döner, sence zaman nasıl akar, sence umut nasıl doğar, sence aşk nasıl birşey, bence..

  Vefa İstanbul da Bir Semt Adın Kaldı!.. (Semra Arslan) 6 Temmuz 2012 Güven ve Güvensizlik 

..... oturduğumuz evlerimize bir çivi dahi çakamıyoruz çünkü plastik duvarlarımız, sonrasında o evdeki ruhlarımızı alıp sadece çıkıp gidiyoruz başka bir mekana, ruh gibi yaşamadan, çivi çakmadan bir duvara..

  Kelebeğin Ömrü Birgün İmiş!.. (Semra Arslan) 11 Mayıs 2012 Toplum ve Birey 

....Bilirmisiniz kelebeğin ömrü birgün imiş. Ördüğü kozadan çıkmayı, gün ışığına kavuşma sabrını, çiçeklerin özlemini yaşarmış onca vakitte birgün sürermiş sefası. Bilmezmiş ikinci gününde olduğunu, bilmezmiş güneşin yeniden doğacağını...

  Ey Leyl Bırakma Bizi!.. (Semra Arslan) 17 Mart 2012 Toplum ve Birey 

....Leyl nerdesin tut elimizden bırakma, Leyl bırakma bizi incinsen de sussanda unutma..

  Bir Derdin mi Var!.. (Deniz Ak) 19 Kasım 2011 Kesinlikle Karşıyım! 

...Sonra içerlerde yaşanıyor kavgalar söylenesi gereken sözler, biz de kitaplara sığınıyor, kalemlere sarılıyor avunmaya çalışıyoruz. A-sosyal deniyor adınıza, muhalif kalıyorsunuz doğruya inat. Körler ülkesinde gören olmak ne zor!..

  İnsan Muhakeme Demektir Nerdesin Ey Muhakeme? (Deniz Ak) 23 Eylül 2011 Yaşam 

.....yaşanan yaşanacak çarklar yerine oturacak oturuyor da, bize kaderimiz kalıyor, oda Yaradan’ın verdiği tek zerre haksızlık yapılmaz diyor insana hak ettiğin sana, o halde saflar belirlensin tövbelere otursun, hak bilinsin kul adına!

  Dünya Aşk Üzere İmiş!.. (Deniz Ak) 14 Eylül 2011 Unutulamayan Dönemler 

....Aynı mahalledeki bir genç delikanlı; sever komşu kızını. Başlar her fırsatta, limonla taradığı contravolta saçları ile geçer kızın önünden. Sonra kıza arkadaşıyla haber gönderilir...

  Gurbetlik Meseleler!.. (Deniz Ak) 6 Eylül 2011 Gelecek 

Gurbetlik!.. İnsan bu kelimeyi düşündüğünde dahi yüreğinde hemen bir şeyler sızlıyor, sadece düşününce!.. Bak nasıl da hemen düştü yüzünüz!.. Evet zor bir kavram, uzaklık ifade ediyor, vatan hasreti yurdundan!.. Bu kelimeyi sadece insanda değil, eşyada da deneyin yine aynı..

  Bir Kuşun İki Kanadındadır Yaşamak Dediğin!.. (Deniz Ak) 5 Eylül 2011 Varsıllar ve Yoksullar 

...Yaşamak dediğin bir kuşun iki kanadında!.. bir şeyi eksik tutarsan diğer yana terazi dengesi bozuluyor ....ama istediğin kadar mızıkçılık yap kadarin dediği oluyor ne güzel, iyi ki bize kalmıyor...Hayat ta Dünya denen mekan da güzel memleket arkadaşlar, kıymetlini bilelim vesselam!.. yoksa kader bize gülecek yine diyeyim!..

  Bir Ağacın Gölgesinde!.. (Deniz Ak) 30 Ağustos 2011 Toplum ve Birey 

....Danışmak, yol bilmek Dünya'nın kanunudur, zincirin devamı için bir öncesine uyulur!.. Şayet bizler de çok hasar almadan birer hayat istiyor isek gölgeleri takip etmeliyiz, gölgelerin üzerimizdeki hakları için, yani bizim için!.. Ben içimde ve dışımda hep bunu savunurum, ve size de tavsiye ederim, şayet huzurlu ve mutlu bir ömür sürmek istiyorsanız!.. selam ve dua ile!.. yolcu.

 

 ... Ve Aşk'a en çok hüzün yakışır!.. 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © Semra Arslan, 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 30.01.2023 20:59:03