..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Gençliğinde müzik öğrenen, felsefeyi daha iyi anlar. -Platon
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Anı > İbrahim Kilik
6 Mart 2017
Bir Hüzün Hikâyesi  
Buse'mizin Ardından

İbrahim Kilik


Bir billur hayaldin sen efsaneydin dünyada/ Gözünün rengi bize sevmeyi öğretti hep/ Veda edip gittin ya hep geliyorsun yâda/ Senin hazin gidişin bizde gussaya sebep….


:BAHA:

Zamana nakıştı gözleri. İnceliği, nahifliği dokunaklı bir hüzzam şarkıydı. Ona kıyamazken nasıl da gafil davrandık. Son zamanlarında pek alakadar olmadık sanki de. Sevincimizdi hüznümüz oldu. Uzun cümleler kuramaz olduk onunla ilgili. Adını söyleyince boğazımız düğümleniyor, gözlerimiz yaşarıyor. Sözcükler eriyor dilimizde. Gönlümüz gam ve gussaya mihman. Onun derdini anlayamadık. Kuş misali uçup gitti ansızın.Sıra dışı bir kedi idi. Ölümü de sıra dışı oldu. Daha önce de söylediğim gibi hüzne dair ne varsa bize yükleyip çekip gitti. Sevincimizdi haza, hüznümüz oldu. Hilkat işitme duyusunu almış onun yerine nice güzellikler vermişti ona. İncelik, zarafet, kibarlık, temizlik. Tüm bunların yanında oldukça munis ve usluydu. Zaten en çok da o yönüyle yara oldu bağrımızda ansızın gidişi. ‘’ Her ölüm erken ölümdür” diye bir söz var. Allah affetsin. Buse de erken gitti bu fani cihandan. Elbette bir hikmeti vardır. Yüce Yaratan bilir. Nihayetinde bütün canlar emanettir. Vakti gelince canı veren alır. Bizim hüznümüz biraz da gafil davranıp son zamanlarında onun derdini anlayamamaktan geliyor sanırım.Yoksa ölümün Hak’tan geldiğinden bir şüphemiz yok. İyilerin bu dünyadan erken ayrıldığı düşüncesi ile teselli olmaya çalışıyoruz. O bir melekti. Allah onu böylesine kirlenmiş, kirletilmiş bir dünyadan çekip aldı. Güzel bir yerde olduğuna inanıyoruz ailece.


Hikayemiz altı yıl önce güzel bir günde başladı. 28. 02. 2017 Salı günü bitti diyemeyeceğim, rengi ve şekli değişti. Özlem ve hüzün yüklü günlerde bir hayali sever olduk. Bir veda bu kadar sessiz bu kadar dokunaklı olabilir. Buse öyle bir veda etti ki dünyaya ve bize. Anlatamadığımız duygulara gark olduk. Nerde bir kedi görsek Buse’nin sızısı depreşiveriyor. Tüm kedilere bir yakınlık duyuyoruz Buse’mizin hatırına. O bizim en güzel hikayemizdi ve öyle olamaya da devam edecek….
Bir billur hayaldin sen efsaneydin dünyada
Gözünün rengi bize sevmeyi öğretti hep
Veda edip gittin ya hep geliyorsun yâda
Senin hazin gidişin bizde gussaya sebep….
Ankara, 06.03.2017 İbrahim KİLİK

.Eleştiriler & Yorumlar

:: Teşekkür
Gönderen: İbrahim Kilik / /Türkiye
27 Temmuz 2018
Çok teşekkür ederim.Sağ olunuz var olunuz. Selamlar

:: ah Buse
Gönderen: funda şahin / , Türkiye
26 Temmuz 2018
...ah Buse gittiğin yerde mutlu ol,burada arkanda kalanlar seni hiç unutmadı//arada diyorum ne zaman bir mav duyulsa Buseye hasret dökülüyor yürükten ...kutluyorum
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın anı kümesinde bulunan diğer yazıları...
Akça Kız
Akça Kızın Vedası

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Atıl Bey'in Hayalleri
Tâli Bey'in Şefliği
Su Perisinin Öyküsü (Çayın Doğuşu)
Üşür Yüreğimde İstanbul
Hava Ayaz mı Ayaz
Üşüyorum Sen Üşüyorsun Ankara Üşüyor
Gül Esintisi
Kimsesiz
Karanfil - 2
Hikâye

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Hüznümüz Kahverengi [Şiir]
Cin Biberi [Şiir]
Arzu 1 [Şiir]
Erguvanlar Lâleler [Şiir]
Zaman Dar [Şiir]
Düş Gülü [Şiir]
Mülteci [Şiir]
Bugün Çay Çaydan Öte [Şiir]
Dem Masalı [Şiir]
Hüzün Hikâye [Şiir]


İbrahim Kilik kimdir?

Demlik Güzeli (Namı Diğer Çay) Dilberin gamzeleri. Demliğin dem demleri. Bardakta keklik kanı. Tebessüm huzmeleri. Dostun dosta ikramı. Alır yürekten gamı. Fincanda türkü söyler. İnce bellide mani. Zamanın gül kurusu Gülde gülşen dokusu. Rehavetten kurtarır. Pek de şirin doğrusu. Bardaktır mihmandarı. Herkesin çeker canı. Yalnız bu kadar değil. Sohbetlerin mimarı. İnce bir gülüş gibi. İçe süzülüş gibi. Ülfete kapı açar. Kaldırır hep uzleti. Ankara,03. 09. 2007 İbrahim KİLİK

Etkilendiği Yazarlar:
Demlik Güzeli (Namı Diğer Çay)


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © İbrahim Kilik, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.