..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"İnsanların bazen neye güldüklerini anlamak güçtür." -Dostoyevski
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci
4 Ekim 2022
Asarımmm  
Ahmet Zeytinci
Önce çamaşırlar, çamaşır makinesinden itina ile çıkartılacak. Bu arada hanıma saçma sapan bir espri yapılacak. O da şöyle ki ’’Geçenlerde katıldığım çamaşır makinesinden çamaşırları çıkartma Balkan Şampiyonasında altın madalyayı yine ben götürdüm.’’ Tabi hanım buna gülmeyecek ya da yarım ağızla bir tebessüm bırakacak ortaya zoraki... Maksat Kocası ki bendeniz oluyorum, üzülmesin...


:BBA:

Evet, evet asarım derken, yanlış anlaşılmasın, ben cellat mıyım, hanımın yıkadığı çamaşırlardan bahsediyorum canım. Hayat müşterek madem, ara sırada çamaşırları asarken tatlımız kıymetlimiz hatunumuza yardım etmek boynumuzun borcu, boynumuzun borcu, kredi borcuna benzemez, ödemek lazım o borcu...

Önce çamaşırlar, çamaşır makinesinden itina ile çıkartılacak. Bu arada hanıma saçma sapan bir espri yapılacak. O da şöyle ki ’’Geçenlerde katıldığım çamaşır makinesinden çamaşırları çıkartma Balkan Şampiyonasında altın madalyayı yine ben götürdüm.’’ Tabi hanım buna gülmeyecek ya da yarım ağızla bir tebessüm bırakacak ortaya zoraki... Maksat Kocası ki bendeniz oluyorum, üzülmesin...

Ne var yani, biz de onun gibi karnıyarık, kuru fasulye, kabak kızartması ya da aşure yapamıyorsak, çamaşırda mı asamayacağız? Çamaşır Asma Teknikleri adlı kitabın dört cildini de defalarca okudum hatim ettim neredeyse, artık hata yapmam billahi... Nedir canım at ilen deve mi, çamaşır asmak?

Ben çamaşırları asarken hanımda bir türkü tutturmuş gidiyor aheste aheste... ’’Kızılcıklar oldu mu selelere doldu mu gönderdiğim çoraplar ayağına oldu mu mendili elineeeee mendil verdim gelineeee.’’ Yahu Hatun ne çorabı, ben çıkardım makineden de astım ya çamaşırlığa, karıştırma şimdi işleri... Kakara ve de kikiri...

Hatuna dönerim ’’ Hatuncuğum şimdi ben bunları asıyorum ya bu çamaşırlar bana kin tutup da beddua etmesinler, gece de rüyama filan girerlerse halim nice olur.’’ Hatun cevap vermekle vermemek arasında gidip gelmektedir... Cümle de kurmaz, sadece cık cık cık ve de cık!

İnşallah sabaha kadar kururlar da ben de yeni gıcır gıcır üst baş ile işime doğru seğirtir nafakamızı helalinden çıkartmak için çalışmaya devam ederim. Çamaşır kardeşler, nasılda birleşip, bütünleştiniz öyle çamaşırlıkta... Keşke biz insanlarda sevdiklerimizle sizin çamaşırlıkta bütünleştiğiniz gibi bir araya gelip bütünleşebilsek, ne güzel olurdu...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gülmece (mizah) kümesinde bulunan diğer yazıları...
Gıkı Bile Çıkmadı
Ütülü Muhabbetler
Düğün Dernek
Maaşımla Taşınsak mı
Bunlar Sayın Başkanımızın Satıyorummm
Alooo Kime Diyorum Ben
İletişim Fakültesinin Bahçesinde
Dış Mihraktan Biriyle Röportaj
Lüzumsuz İşler Genel Müdürlüğü - 1 -
Yakın Arkadaşız Hem de Çok Yakın

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Karınca Kararınca
Ay Em Ef Biraderler
Biri Baharat mı Dedi
Güzel Bir İnsan Patates Kızartması ve Gazoz
Çay Kaşıkları
Ben de Saadet Zinciri Kuruyorum
Maaşını Soruyorum Söylemiyor
Limited Şirket Ortağı Bile Değiliz Abi Ne Stratejik Ortağı
Serbest Meslek
İnsanlık İçin Küçük Sizin İçin Büyük Bir Adım

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Umudu Çoğaltır Bahar [Şiir]
Zordur Bırakıp da Gitmek [Şiir]
Her Gün Ağlıyorum [Şiir]
Ayrılalı Tam On Sene Olmuş [Şiir]
Yıka Tüm Benliğini Ruh Dediğin Aynada [Şiir]
Tembel Teneke Sen de [Şiir]
- Kar - [Şiir]
Burası Karadeniz [Şiir]
Emperyalizme Sesleniş [Şiir]
Yetmedi mi Orta Doğu [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © Ahmet Zeytinci, 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.