..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Herkesin derdi başka. -Orhan Veli
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Gülmece (Mizah) > Ahmet Zeytinci
13 Ekim 2020
Nerelere Takılıyor Bu Zibidi  
Ahmet Zeytinci
Her yerden geçebilir arkadaş bu korona zibidisi... Çatallardan, bıçaklardan, uçaklardan, paralardan. En çok da Türk Parasından geçiyormuş, dostlar öyle söyledi, dolar birader ile yuro bacıdan fazla geçmiyormuş. Onlarda zaten kur artınca bize geçiyor... Hisse senetlerinden geçip geçmediğini bilemiyorum. Bir de bitcoin var ondan geçer mi geçmez mi o da muamma...


:DD:
Sene başından beri bu illet corona mıdır korona mıdır nedir başımızın etini yiyor. Bir sürü insanımız hayatını kaybetti. Mücadelemiz ise son hızla sürüyor. Dünyada ki toplam ağırlığı bir ya da bilemedin iki gram, ama anamızı ağlatıyor hem de hüngür hüngür makamında. Temizliğin ne kadar vazgeçilmez bir şey olduğunu yeni yeni anlar olduk...

Her yerden geçebilir arkadaş bu korona zibidisi... Çatallardan, bıçaklardan, uçaklardan, paralardan. En çok da Türk Parasından geçiyormuş, dostlar öyle söyledi, dolar birader ile yuro bacıdan fazla geçmiyormuş. Onlarda zaten kur artınca bize geçiyor... Hisse senetlerinden geçip geçmediğini bilemiyorum. Bir de bitcoin var ondan geçer mi geçmez mi o da muamma...

Geçen gün bizim apartmana gelmiş misafir olarak. İki kat üstümüzde oturan Sencer bey ve hanımı yakalanmışlar, kapıyı çalmadan girmiş, davetsiz misafir gibi, sobelenmişler, tabi hemen karantinaya alındılar, biz de tedirgin olduk biraz, şimdi durumları iyi tedavi sürecini tamamladılar.

Bir gezenti bir gezenti aklınız durur. Ben daha Edirne'den dışarı çıkamadım, bu zibidi altı tane kıtadan başka iki yüz küsur devleti de bir iki ay içinde durmaksınız gezdi de yine ıh bile demedi. Yorulmakta yok arkadaş, darda kaldı mı hemen mutasyon.

Gez gez bakalım, nereye kadar sürecek bu tantana? Aşı bulunduğu zamanda kaçacak yer mer arayacaksın dostum... Bizim apartmanda senin gibi gezenti bir Sakine Teyzemiz var, o bile bu kadar gezmiyor şimdilerde, gezemiyor daha doğrusu romatizmaları var...

Hadi Asya'yı, Afrika'yı, Avrupa'yı anladık da birader Antarktika'da ne işin var yahu? Zaten orada topu topu elli, yüz bilemedin iki yüz kişi ancak var. Haaa, anladım sen Eskimoları sevmiyorsun galiba... Bak bir de bir şey söyleyeyim sana Sam Amca'nın eniştesi Trampa Dayıya da bulaşmışsın dikkat et, o sana bir bulaşırsa vallahi billahi bitersin biter. İnan Trampa Dayı senden daha tehlikelidir, istersen Orta Doğu Ülkelerine ve az gelişmiş ülkelerin liderlerine bir sor...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın gülmece (mizah) kümesinde bulunan diğer yazıları...
Dudaklarımın Onun İle İlk Buluşması Muhteşemdi
Ben Bir 444 Uzmanıyım Bundan Sonra
Ayıcı
Ultra Bir Mirima
Kâhya
Kararlıyım Yarın Diyete Başlıyorum
Vinç Operatörü
Selamın Manitu
Oğlum Ne Yaşarsak Kar
Türk'üz Türkü Çağırırız Ya

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ay Em Ef Biraderler
Ben de Saadet Zinciri Kuruyorum
Limited Şirket Ortağı Bile Değiliz Abi Ne Stratejik Ortağı
İnsanlık İçin Küçük Sizin İçin Büyük Bir Adım
Emrin Olur
Maaşını Soruyorum Söylemiyor
Serbest Meslek
Enflasyonun Düşmesi Bana Hiç Yaramadı

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Ey Arkadaşım [Şiir]
Daha da Aydınlık Olacaktı Oysa [Şiir]
Bir Kere Karar Verseniz İyi İnsan Olmaya [Şiir]
Dön Bize Karabağ'ım [Şiir]
Bu Gün Kokladınız mı Bir Çiçeği [Şiir]
Her Şeyin Bedelini Ödemeli Şairler [Şiir]
Kuzeyliyiz Biz [Şiir]
Göklerine Baktığım Ülkelerin Tadı Yok [Şiir]
Ülkesi İçin Yaşıyorsa Bir Şair [Şiir]
Doların Kirli Elleri [Şiir]


Ahmet Zeytinci kimdir?

1961 Ankara'da başlayıp devam eden bir hayat. İlk ortaokul, lise ve iki yıllık bir üniversite deneyimi, ticaret hayatı Ankara'da iki tane aslan gibi evlat biri dişi biri erkek aslan olmak üzere hayat mutlu bir şekilde akıp gidiyor. Biraz şiir, biraz öykü ve denemelerin sıcaklığında. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Nazım Hikmet, Aziz Nesin, Erich Fromm


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Ahmet Zeytinci, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.