..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Hiçbir zaman karakterlerimin hüzünlü olduklarını düşünmedim. Tersine yaşam dolular. Trajediyi seçmediler, trajedi onları seçti. -Juliette Binoche
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Yaşam > Serpil Başol
29 Ekim 2005
Denizim, Yağmurum, Rüzgarım... Sizleri Seviyorum...  
Serpil Başol
Ayaklarım beni ara sokağa yönlendirdi yine. Bu defa sıkı giyiniğim. İllâki çiseleyen yağmurda yürüyeceğim. E bugün, nedense başka güzel geliyor bana.


:AHIG:
...

Ayaklarım beni ara sokağa yönlendirdi yine. Bu defa sıkı giyiniğim. İllâki çiseleyen yağmurda yürüyeceğim. E bugün, nedense başka güzel geliyor bana.Ağır ağır yürüdüm. Sonra biraz durup seyrettim denizin hareketlerini. Üzerine tıp tıp damlayan yağmur damlaları nasılda büyük bir istek ve arzuyla kavuşuyordu denize. Bu çok enfes bir görüntüydü. Düşündüm. Denizden oluşan yağmur damlaları, yine ona dönmek için sabırsızlanıyor. Tıpkı insanın topraktan gelip yine ona dönmesi gibi, yağmur damlaları da denizden gelip yine ona dönüyordu. Yaratılış ile alakâlıydı işte bu!Damlalar kavuştukça denize, sanki dalgalar neşeleniyormuş gibi kıyıya gelip çarpıyordu. Yalap yalap dövüyordu adeta kıyıyı. Ve bir dolu köpük oluşturuyordu. Köpüklerin sesini dinledim, iyice dikkat kesilip. Siyil siyil beyaz köpükler dalgaya karışıyordu yine. Ya ne muhteşem bir ses, ne harika bir görüntü idi. Bir karış açık ağzımı kapattım, yağmur ağzımdan içeriye girmesin diye. Ee oruç vardı serdeKuru bir bank aradım. Ama bulamadım. Bende yürüyebileceğim yere kadar yürüdüm. Yağmurun çiselemesine karşın ben iyice ıslandım yani. Yanımdan geçenler bana bakıyorlardı. Şaşırıyorlardı belki de bu kadarcık yağmurda böyle çok ıslanmama. Olsun ben alışkınım şaşkın bakışlara.Dönüşte baktım benden başka bir kişi daha vardı kordonda. Oda hızlı hızlı yürüyordu. Sanırım yetişmesi gereken bir yer vardı. Gözlüğümü çıkarttım. Yüzümdeki gülümsememle köpüklerin kıyıya çarpıp erimesini izledim. Biraz pusluydu görüntü ama olsun. Başımı kaldırıp yağmur yüklü bulutlara baktım. Güzeldi, gökyüzünün gri rengine rağmen. Sıkıcı bir gri değildi çünkü. Daha çok yağarsa daha güzel ıslanabilirim gibi bir düşünce geçti hızla aklımdan. E olabilirdiAğaçların yapraklarının çokluğuna baktım sonra. Islak yollara, geçen arabalara, kordonun ıssızlığına, denizin dalgalanmasına, üzerindeki teknelerin sallanmalarına baktım. Rüzgarın yüzüme çarpmasına, yağmur damlacıklarının burnumun tepesine konmasına, içime çektiğim yağmur ile birleşmiş deniz kokusuna gülümsedim galiba yaşadığım güzel günlerden biriydi. Galiba diyorum, daha güzel günler de yaşamış olabilirim şuan hatırlayamadığım.Denizim, yağmurum, rüzgarım... Sizleri seviyorum...

Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın yaşam kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ortaköy de Bulutlu Bir Geceden...
Aradım Seni Canımcım...
Özlemek Ne Ki?
Bugün Çaresizlik Dört Yanımda...
Gecenin İçinde Yalnızlığımla...
Sevgim Denizimli Bir Gün :)
Eylül
Yaşamam mı, Ölmemem mi Daha Tuhaf?
Mutlu Bir Gün :)
Akşamın Alacasında Sahil... Burasıydı İşte!

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Işığın Olmak İsterdim...
Masal Bu Ya!
Aşk Yalnız Yaşanır...
Zaman
Seni Sevmemin Bedeli, Seni Özlemek Olmamalı...
Özlem Dolu Bu Gece!
İstenen Sonsuz Aşk...
Acıyordu... ve de Kanıyordu...
Mor Dağların Ardında ki Beyaz Bulutlar...
Bir Küçük Nilüfer

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Sen... Sevilensin Ya... [Şiir]
Bu Şiiri Sana Yazdım... [Şiir]
Son Bir Gözyaşım Kaldı! [Şiir]
Sesin Martı Çığlıklarında [Şiir]
Adın... Dilimin Ucunda [Şiir]
Sevgimdin [Şiir]
Sen Ağlama Sevgili [Şiir]
Sensiz Yarımım, Biliyorum... [Şiir]
Gece... [Şiir]
İmkânsız Şiir [Şiir]


Serpil Başol kimdir?

Yüreğimdeki sonsuz sevgilerimi , özlemlerimi, mutluluklarımı, hayallerimi, hayalkırıklıklarımı, kısaca yaşamımı kelimelerimle dillendirirken yanımda birilerinin olmasını istedim. . . İstedim ki bu birileri, okuduklarında kendilerini bulsun. . . Ve yaşamı bir şekilde paylaşalım. . . İstediğim , dostluk ve hoşgörü ile dolu bir paylaşım. . . Başka ne isteyebilirim ki?

Etkilendiği Yazarlar:
Genelde çeşitli yazarları okumayı severim... Klasiklerden Dostoyovski en sevdiğim yazardır... Günümüz yazarlarından ise A. Hamdi Tanpınar, Ahmet Arif, Nazım Hikmet, Özdemir Asaf ve aklıma şuan isimleri gelmeyen daha pek çok şair ve yazarı okumayı severim.


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Serpil Başol, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.