..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Dünyanın her tarafından öğretmenler insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır. -Atatürk
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - erdal divriklioğlu
erdal divriklioğlu - Kaibe
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  Boş Sayfa (erdal divriklioğlu) 9 Temmuz 2022 Yaşam 

Bir rivayete göre sizden önce gelenlerde sizdiniz. Bir sestiniz, bir beden bir alın teri… Bin candınız bir canda. Geriden gelenler ileriden gidenleri toplayarak gitti. Sonra uzun bir sessizlik oldu. Başkasının sandığınız hikâyelerde kendinizi gördünüz. Kendinizi gördüklerinizde başkasını.

  Manken, Maske, Kovan (erdal divriklioğlu) 22 Mart 2017 Yaşam 

Yansımalar gerçeğin kendisi değil. Üstüme düşen bakmak istediğim üzerime yağan beyaz partiküller gibi.

  Hafta Sonu Niye Yazmıyorsun? (erdal divriklioğlu) 15 Ekim 2016 Yaşam 

Yaşamın yazılmadan hissedilmeden sunulan CANLI YAYINI gibi.

  Evet Sende Haklısın Jale / Bölüm 8 (erdal divriklioğlu) 28 Eylül 2015 Polisiye 

“Aynen komiserim, aynen ben de öyle diyorum zaten aynen yani…” Adı Belgindi. Emniyet Müdürlüğünde göreve iş başladığı zamanlar, Belgin Doruk olarak fiskos edilse de. Türk Sineması’nın küçük hanımefendisi diye meşhur olan o güzel kadına benzerlik olarak yanından bile geçmiyordu. Kız kurusu sarışın huysuz bir kadındı Belgin. Ve herkes ona “Aynen Belgin..” lakabını takmıştı. “Yani iğrenç bir dosya komiserim, aynen, aynen anası ile konuşmaya geldik, neydi kadının ismi Kerime ha kerime aynen komiserim ben şimdi kapayım sizi daha sonra arayım. Saygılar Komiserim.”

  Evet Sende Haklısın Jale / Bölüm 7 (erdal divriklioğlu) 26 Eylül 2015 Polisiye 

Ağzından bir anda çıktı o cümle. “Zigo, ben lezbiyen olmak istiyorum!...” Önce boş gözlerle baktı Zigo. Sonrasında ağzında olan bütün birayı üzerine boşalttı. Kahkaha ile karışık cümle kurmaya çalıştı Zigo. “Kızımm sen iyi misin? Git birkaç bardak su iç ya da yüzünü yıka gel,lezbiyen olmak istiyormuş, Allah’ım ya deli bu kadın, hadi hadi git yıka yüzünü.” Çok ciddi bir bakışı vardı. Zigo, Jale’nin gözlerindeki bulutlanmanın geçmesini bekledi. Kararlı bakışı devam ediyordu. “Lezbiyen olmak istiyorum, Zigo…!”

  Evet Sende Haklısın Jale. / Bölüm 6 (erdal divriklioğlu) 26 Eylül 2015 Polisiye 

“Tornistan kim?...” Olağan bir anlatımla ailesinin annesinden sonraki ikinci ferdiydi tornistan. Ve annesinin Ali’den sonra sevdiği en çok şey. “Tornistan bizim tekir kedimiz jale..” Önce bir duraksadı. Ardından küçük bir gülümseme ve freni boşalmış bir kamyon gibi gelen bir kahkaha çınlattı otoparkı. Gülmekten merak duyduğu soruyu zar zor soru verdi. “Tornistan mı? Bu sizin kedinizin ismi mi?...” Ali sinirlendi. Aile yadigarı olan ferdi ile dalga geçilmesine hem sinirlenmiş hem de açıkçası içlenmişti. “Evet jale, adı tornistan ama komik olan nedir anlamadım?” “Yani … yani… bir kedi için tuhaf bir isim…” Gülmekten kendini alamıyordu.

  Tek Kuruşluk Hikayeler 5 "Kahveden Öncesi... "" (erdal divriklioğlu) 17 Aralık 2014 Kent 

Olduğu yerden hızla üzerine yürüdü. Kaderden daha güçlü bir fiziği vardı. İki eliyle kaderin bedenini kavrayarak sıkıca kavradı. Duvara yapıştırarak gözleri yuvasından çıkmış bir öfke ile seslendi kız kardeşine "Pis bir fahişe miyim?" Kader can havliyle Ferzan'ı ittirdi. "Neler olduğunu sen ve ben biliyoruz." "Bilmeyen tek kişi hakan..."

  Tek Kuruşluk Hikayeler "Öyküler İsyanda! "" (erdal divriklioğlu) 4 Aralık 2014 Bireysel 

Bir kadın yarattım. O kadın yarattığım en şaheser şeydi benim için. Sonra sıcak bir çorba düşündüm. Dizimin dibine yataydı. Koynuma alaydım, saçlarından okşayaydım, gözlerine bakaydım. Sevişip,sevişip yorulaydım.

  Tek Kuruşluk Hikayeler 3 "Kahve" (erdal divriklioğlu) 29 Kasım 2014 Beklenmedik 

Ben balıktan anlamam! derdi ilk başlarda. Geçenlerde malzeme satan çocukla şakalaştı. Gazeteciler gelmişler.Sordukları son soru,"Peki ya kadınlar,onlarda balığa meraklı mı ?" diye sormuşlar. Abla dedi? "Vallahi seni örnek verdik." Biliyorum zaten dedi. Adı buralarda deliye çıkmıştı. Küçük bir kasaba.Gölün kenarında her gün balığa giden bir kadın.

  Humanarşist 2 (erdal divriklioğlu) 29 Kasım 2014 Başkaldırı 


  Humanarşist (erdal divriklioğlu) 29 Kasım 2014 Başkaldırı 


  Madenci (erdal divriklioğlu) 27 Kasım 2014 Başkaldırı 


  Tek Kuruşluk Hikayeler (2) (erdal divriklioğlu) 23 Kasım 2014 Kent 

Sıram geldi.Kaç para bu baklavanın kilosu dedim. Satıcı kadın sıraladı.Bol cevizli,tereyağlı,Gerçek şekerli,Bizde Glikoz olmaz! olamaz beyim dedi. Bir baklava için bu kadar abartılı benzetme yapmasına şaşırdım.Ama satıcıydı nihayetinde.O albenili görseli besleyen bir kaç abartılı söz normal sayılabilirdi.

  Radyo (erdal divriklioğlu) 16 Kasım 2014 Kent 

Bir gün "Ben sizce güzel miyim ?" diyen bir kadın sesi ile de karşılaştım. Görmüyorum ki seni... Nereden bileyim dedim. "Sesimi dinle benim" dedi sonrasında kapattı telefonu. Dinledim.Güzelsin diyecektim halbuki.Dememe fırsat kalmadan kapattı.

  Gözyüzü (erdal divriklioğlu) 14 Kasım 2014 Soyut 


  Ama Dünyanın En Güzel Gülen Kadınını Seviyorum. (erdal divriklioğlu) 12 Kasım 2014 Bireysel 

Annemin takıntısı ise "Pekmezin nasıl içilebileceği konusunda" Çünkü içerken yere sıçrarsa bir felaket olabileceğini düşünüyor. Bu yüzden en son bulduğu yöntem çay bardağından höpürdetmek oldu.

  Kakavanlar (erdal divriklioğlu) 12 Kasım 2014 Deneysel 


  Adım "Sekhmet" 7 (erdal divriklioğlu) 27 Ekim 2014 Varoluşçuluk 

"Benim masum çocuğum" dedi içinden. "Benim hayat arkadaşım, sev beni daha çok sev.her hangi bir alışverişimiz olmadan sev.daha çok sev." Ve acısız sev...

  Adım "Sekhmet" 6 (erdal divriklioğlu) 23 Ekim 2014 Varoluşçuluk 

Organizma ölümlü direnişçilere görünürde "Ölümlü bir yaşam" hakkı tanıyor gibi görünse de el altından bir savaş yürütmekteydi. Kendi tarafından olanların sayıları organizma tarafından gün geçtikçe azaltılmaya çalışılmaktaydı. Ülkenin bir çok yerinden gelen haberlerde Organizma tarafında olan Ölümsüz insan kitlesi kışkırtılarak gezgin bu dört kişi gibi dönüştürülmek isteniyordu.

  Adım "Sekhmet... "" 5 (erdal divriklioğlu) 20 Ekim 2014 Varoluşçuluk 

"Organizma her gün binlerce insan ve aileye ulusal internet ağı üzerinden çeşitli testler gönderiyor. Bu arada amaç ölüm sonrası yaşamı tercih eden kişilerin sağlıklı bireyler olarak topluma ve organizmaya kazandırılması."

 

 ......... 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © erdal divriklioğlu, 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 08.02.2023 12:35:46