..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"İnsanların bazen neye güldüklerini anlamak güçtür." -Dostoyevski
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Çocuk > mehmet avcı
3 Nisan 2012
Sebastian,maria ve Pembe Köşk  
mehmet avcı
maria ve sebastian yıllar sonra büyük bir tesadüf sonucu karşılaştılar.Ve bir daha ayrılmamak üzere birleştiler.


:AGIC:
SEBASTİAN,MARİA VE PEMBE KÖŞK

Mehmet AVCI

İngilterenin Londra şehrinin küçük bir kasabasında yaşayan Sebastian ve Maria adında iki ilkokul arkadaşı vardı.Aynı sınıf ve aynı sırada olmaları onları zamanla birlikte hayal kurup yine birlikte ortak düşünmeye sevk ediyordu.

Zaman zaman öğretmen ders anlatırken,pencere kenarına oturmaları hasebiyle sık sık okulun karşısında,etrafı yeşilliklerle çevrili olan pespembe bir eve bakarak ona pembe köşk ismini vermişlerdi.Arada bir evin sahipleri olan karı kocanın köpeklerini bahçede gezdirdiklerini görüyor ve bazende güzel havalarda birlikte kahvaltılarına tanık oluyorlardı.

Bu seyirler neticesinde hayal güçlerini kullanıp ilerde beraberce böyle bir evde yaşama hayalini kuruyorlardı.Sebastian için okulda mariadan başka kimse yok gibiydi.Aynı düşünce maria içinde geçerliydi.Herşey yolunda giderken birgün maria okula geldiğinde Sebastianı okula göremedi.Neden okula gelmediğini düşünürken öğretmenin açıklamasıyla şoke oluyordu.Öğretmenleri Sebastianın babasının işinden dolayı Londraya taşındıklarını söylediği an Marianın yıkıldığı andı.

Aradan yıllar geçmiş Maria çocukluk hayali olan öğretmenliğe ilk adımını atmıştı.İlk görev yeride Londra merkezine çok yakın bir köydü.Sebastiana yaklaşma hayaliyle birazda sevinerek okuluna varmış ve göreve başlamıştı.Aradan geçen bir kaçgün onun ciddi derecede hasta olmasına yetmişti.Hava değişimine bağlanılan hastalık ciddi bir beyin travması'na dönüşmüştü.

Tavsiyelerle Londra merkezde çok ünlü bir beyin cerrahi doktoru kendisine önerilmişti.Başındaki derin ağrılara daha fazla dayanamayan Maria verilen adresteki doktorun kapısına sıra beklemek için otururken içerden çıkan hastaların,doktoru öven sözlerine tanıklık etmesi ilgisini çekmişti.Ayrıca tavsiye edilen doktorun isminin Sebastian olması onu yıllar önceki çocukluk arkadaşının özlemiyle buluşturuyordu.Kafasında küçük bir olasılıkta olsa bu doktor benim arkadaşım sebastian olabilirmi düşüncesi vardı.Tam bu düşüncelerle yoğrulurken içerden Maria ismi okunmuş ve sıranın kendisine geldiğini fark etmişti.

Açılan ikinci kapıdan doktorun yanına girdiğinde karşısında yıllar önce kaybettiği arkadaşının yanağında bulunan yara izini görünce şok olmuştu.Bir anda ikiside donmuş ve birbirini izlemeye başlamışlardı.Tam bu sırada Maria o olduğunu anlayınca ona sarılmak için ani bir refleksle hareket edince yanda bulunan dolap ayağının üzerine düştü.Hemen telaş içine giren Sebastian onu kucağına alarak acil servise koştu.Yıllar sonra kavuşmanın ilk bedeli bu olmalıydı.Ayağı alçıya alınan Maria yı evine misafir etmek için Sebastiana fırsat doğmuştu.Eve vardıklarında annesi ve babası Maria'yı çok sevdiler ve aradıkları gelini bulduklarını söylediler....

NOT:

Bu yazı oğlum Bahadır'la ortak yazımızdır.Kendisi çok aceleci olduğundan bu öyküyü kısa kesmek zorunda kaldık..Bu onun ilk tecrübesi.Eminim bu aceleciliği zamanla yazarak son bulacak...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Düşünüyorum…
Küçük Bir Anı...
Çocukluk Anılarım
Dedemin Hayatı...
Geçmiş, Bende Hiç Geçmemiş
Aldatanlar ve Aldatılanlar
Bir Anı
Beyaz Türkler
İmam Hatip Nesli
Ahde Vefa Bekleyen Katır

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Yürümek... [Şiir]
Bir Umut [Şiir]
Ey Yâr [Şiir]
Siyasi ve Fikirsel Evrilmeler [Şiir]
Eski Günler [Şiir]
Ölüm Bizi Eşitledi [Şiir]
Sen Olmayınca [Şiir]
Yarın Unutulursun [Şiir]
Mücahid ve Mücahideler.! [Şiir]
Üşüyorum [Şiir]


mehmet avcı kimdir?

yüreğimden kopanları cümle olarak yazıya aktarmak istiyorum. . . Güzel olması için özel bir gayret sarfetmekten uzağım. . . Hayat nasıl spontane olayları bize yaşatıyorsa bende o an içimden geçenleri yazmaya çalışıyorum. .

Etkilendiği Yazarlar:
herkesten alınacak birşey vardır


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © mehmet avcı, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.