..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Düşgücü güzelliği, adaleti, mutluluğu yaratır. -Pascal
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Sevgi ve Aşk > Alp Şahin
12 Şubat 2020
İremim  
Alp Şahin
Birçok aşk hikayesi duydum, bazen okudum, bazen de iki filmde görüp kendimce yorumladım ama yaşadıklarımı ve de sana karşı hissettiklerimi artık satırlara dökme isteği duymaya başladığım zamanlardayım. Biliyorum... Bizim aşkımız milyonlarca aşklardan yalnızca bir tanesi ama yine de yazılmaya değer.


:GAG:
Belli bir yaşa geldiğimde, belli başlı hatalar yapıp, bazen bunlara dahalarını eklediğimde bazen de hatalarımı bir kenara bırakıp, doğru yolda ilerlemeye çalıştığımda görüyorum ki tekrar tekrar ayağa kalkmamı ve bu yolda devam etmemi sağlayan o ilahi beyaz ışık sensin.

Birçok aşk hikayesi duydum, bazen okudum, bazen de iki filmde görüp kendimce yorumladım ama yaşadıklarımı ve de sana karşı hissettiklerimi artık satırlara dökme isteği duymaya başladığım zamanlardayım. Biliyorum... Bizim aşkımız milyonlarca aşklardan yalnızca bir tanesi ama yine de yazılmaya değer.

Nedendir bilinmez... Fotoğraflarını ilk gördüğüm zamanlar geliyor aklıma... İlk gerçek anlamda baktığım foton, Yunanistan'a giderken uçakta şapkanla çekilen yan profil fotondu... Biliyorum çok fazla her şeyi unutuyorum ama o tatlı gülüşün hala aklımda mesela, hatta gözümün önünde... Görür görmez direkt bana bakmaz demiştim. Nasıl olduysa bilinmez, hislerimi hisseder gibi, olması gerekenin olması gibi bir şans verdin bana... Öyle ki ben daha sana karşı kendimi açamaz ve kendimi sana karşı yetersiz hissederken, sen her konuşmamızda teker teker maskelerimi ortadan kaldırdın ve bir sarılışınla Dünya'ya olan kinimi, nefretimi ve isyanımı bastırmayı başardın tıpkı Mars'ın sinirlerini dindiren Venüs gibi...

Bunaldığımda, sürgün hayatımdan çıkamadığımda, kendi kendime kaldığımda defalarca ama defalarca atlayıp yanıma geldin ve beni tekrar karanlıktan aydınlığa çıkarma ilhamında bulundun... Hani bazı insanlara bakıyorum. Öyle ya... Kimi sevgili, kimi ise evli... Yaptıkları ya ev hanımlığı, ya iş ortaklığı ya da dert ortaklığı... Almış eşinin soyadını ama anlayamamış karanlığını, isyanını belki de hayata karşı bakışını...

Ne şanslıyım ki öyle bir kadınla beraberim ki tam anlamıyla dişime göre kadın gibi kadınlayım. Beni kendine aşık eden, beni deli eden, beni kıskandıran, bana kafa tutabilen, hasta olduğumda toparlayan, hasta olduğunda gardını indiren, hayata karşı kafa tutabilen ve her şeyle mücadeleye hazır olan... Bazı şeyler sonsuza kadar sürer, bazıları sürmeye çalışırken topallar, bazen ansızın duraklar, bazen de tüm ipler ansızın kopar fakat yine de hiçbir şey o zamana kadar olanları, yaşananları ve de yaşanması istenenler için verilen mücadeleri yok edemez. Bu yüzdendir ki her şeyin mükemmel olacağının garantisini veremiyorum. Sözünü veriyorum desem de inandırıcı olmaz zaten.

Yapabileceğim tek şey son hücrem yaşadığı sürece senin daha doğrusu bizim için mücadele etmek olacak... Biraz tilkilere karşı güç gösterisi, biraz da aslan kesilenlere karşı kafa tutmak olur diye ön görüyorum... Bakma! Ne kadar ön görüyorum desem de aslında konu sen oldu mu deli bir kurşun gibi öylece ilerliyorum ve emin ol bu durum çok hoşuma gidiyor. Çünkü senden yani her şeyimden bahsediyoruz... Her şeyim için her şeye değer. İyikimsin, iyi ki hayatımda, damarlarımdasın.
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın sevgi ve aşk kümesinde bulunan diğer yazıları...
Zaman, Yıldönümleri ve Biz
Iste Bunlar Hep Raki
Sevgi Yorar Kalbi
Paramparca
Çıtırtılar Biraz Alkol ve Belki Biraz da Duman
Paradoksal Adalet
Beste
Kaybedilen Beyaz Yaka
Yesil
Izleri Silmek Zor

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Pelin
Nerede Kalmıştık?
Öfkem ve Ben
Vicdan
İki Biradan Çok Daha Fazlası
Kalp...
Din, Vatanseverlik ve Korsanlık
Akıl Oyunları
Aile
Bir Sivilin Gözünden Savaş

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Dedekuş [Şiir]
Yansıma [Şiir]
Oysa Yozlasir Herkes [Öykü]
Karmaya Daha Var [Öykü]
Dostlar Bayram Kutluyoruz Sansın [Eleştiri]
1 Mayıs, Uçan At ve Birtakım Değerler [Eleştiri]
Yeniden Memlekete Zafer [Eleştiri]
Neden Karma Ekonomi? [Eleştiri]
Ahmet Necdet Sezer [Eleştiri]
Neden Rusya? Neden Rusya Değil? [Eleştiri]


Alp Şahin kimdir?

Deneme ve elestiri agirlikli yazmayi seviyorum.

Etkilendiği Yazarlar:
Machiavelli, Nietzsche


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Alp Şahin, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.