..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Şiir, tarihten daha felsefidir ve daha yüksekte durur. -Aristoteles
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > İlişkiler > Alp Şahin
29 Haziran 2020
Kalp...  
Alp Şahin
Düşünsene öyle bir organ ki tek başına, yalnız ve tüm vücudun yaşam kaynağı... Asla durmuyor, asla yılmıyor, kah ara ara dinlenme moduna geçiyor, kah sinirden dolayı tüm vücudu inletiyor ama asla pes etmiyor, hep ama hep çalışıyor...


:AJJJ:
İstediklerini bilen için, hayatında her şeyi kontrol edebilmek kadar güzel bir şey yok sanırım... Sevdiğin kadınla bir dünya kurabilmek için mücadele etme, sevdiğin dostlarla şakalaşma, aileni yeni yeni anlama ve kendini otuzlu yaşlarında anca tanıyıp buna göre hayatında bir yol çizebilme... Hayatın ile ilgili kararları; sistemin, toplumun ya da devletin değil; kendinin ele aldığı gerçek zamanlar işte bu zamanlar oluyor. Artık yolculuğu bir köşeye bırakıyor, pilotluğa terfi ediyorsun.

Ramak kalsa da ölüme, sonsuzmuş gibi gelse de mutluluk; zaman geçiyor şüphesiz... Bazen sevdiklerimizle, bazen ise adını onca sene bilmediğimiz aynı iş yerindeki adamla geçiyor zaman. Çoğu zaman farkında olmadan gülümsüyoruz hayata, ama ara ara, karanlıklarda, dibe doğru vurduğumuzu hissettiğimizde içimize bir kurt düşüyor. Çünkü biliyoruz... Artık yaşlandık ve kum saati inceden tersine doğru dönmeye başladı. Bildiğimiz, sevdiğimiz ve de dünyamızın parçası olan değerler, ki özellikle kişiler, yavaş yavaş önce eskiyor, sonra bizleri asla geri dönmemek üzere yapayalnız bırakıyor.

En büyüğünden kafamda hep koca bir soru işareti olarak kalmıştır kalp... Düşünsene öyle bir organ ki tek başına, yalnız ve tüm vücudun yaşam kaynağı... Asla durmuyor, asla yılmıyor, kah ara ara dinlenme moduna geçiyor, kah sinirden dolayı tüm vücudu inletiyor ama asla pes etmiyor, hep ama hep çalışıyor. Durduğunda ise her şey ama her şey bitiyor. Anıların, bildiklerin, yara izlerin, acıların, kederlerin, sevinçlerin, benliğin hepsi ama hepsi kalp durdu mu varlığını yitiriyor.

Maneviyatı çok güçlü bir insan olarak yaratılmadım bu bir gerçek. Baktığın zaman maddiyata da çok önem vermedim açıkçası... En başta da belirttiğim gibi istediğim şekilde kontrol edebileceğim bir yaşam için mücadele ettim. Kendi seçtiğim, kendi istediğim şeyler olsun istedim. Bu kimine göre doğru, kimine göre yanlıştı tabi ama önemli olan özgür bir birey olarak beni mutlu eden şeyleri yapmak ve bunların kendi kontrolümde kalmasını istememdi. Kontrol edemeyeceğim şeyler var biliyorum... Özellikle kalbim gibi. Seni bu kadar sevmesini kontrol edemiyorum, edemedim de. Seviyor işte. Onun dışında normalde sessiz sedasız atıyor, fakat bazen bir şey oluyor çok hızlı atıyor, ne oluyor böyle derken çok yoruluyor, durma aşamasına geldiğinde ise uykumdan uyandırıyor... Demem o ki ben ne desem, nelere dikkat etsem de kalbim ne yaptığını hiç bilmiyor... Kontrol edemiyorum işte... Fakat kalbim ve ritimleri her ne kadar kontrolümde olmasa da yazdığım satırları kontrol edebiliyorum... Ben hangi harf ile satırlarıma başlamak istersem öyle oluyor... Sanıyorum bu da biraz kalbin isteği... Yine de sanki inceden beynin hüneri... O mutlu olsun da... Çok mühim değil.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın İlişkiler kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ne Fark Eder?
İyikimsin Bal Gözlüm
Vicdan
Aile
Asktir Bu Biraz da Leverage
Yanlis Gecmisle Dogru Gelecek Olamaz
Siyah İnci
Sevgisizlik Günü
Kum Saati
Oysa Gecicidir Hersey

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bir Carrefour Akşamı
Bana Göre
Hz Yunus ve Antlaşma
Pelin
Nerede Kalmıştık?
Öfkem ve Ben
Zaman, Yıldönümleri ve Biz
İki Biradan Çok Daha Fazlası
Din, Vatanseverlik ve Korsanlık
İremim

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Dedekuş [Şiir]
Yansıma [Şiir]
Oysa Yozlasir Herkes [Öykü]
Karmaya Daha Var [Öykü]
Alp Şahin [Eleştiri]
Gökkuşağı Altındaki Kara Şemsiye [Eleştiri]
Şıkıdım [Eleştiri]
Farz-ı Misal [Eleştiri]
Hem Laik Hem Müslüman Olunur [Eleştiri]
Zaman [Eleştiri]


Alp Şahin kimdir?

Deneme ve elestiri agirlikli yazmayi seviyorum.

Etkilendiği Yazarlar:
Machiavelli, Nietzsche


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Alp Şahin, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.