..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Sorularla dolu bir kitap... hiçbir zaman eksiksiz olamaz. -Robert Hamilton
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Toplum ve Birey > Alp Şahin
21 Eylül 2022
Sevgi İle Git  
Alp Şahin
İşte gidilmesi istenen süreç bu… Tabuları yıkma… İnsanın hayvan gibi olması… Yaratan’ın yapma dediğini inatla yapma… Sıkıntının ta kendisi


:AG:
Hala saç kesmeden, türbandan, İran’dan bilmem neden bazı şeyleri birleştirerek lgbt’yi övenler var… Tamam lan… Haydi… Farz-ı misal… Sizin istediğiniz gibi olsun… Yasal olsun… Her zamanki gibi bir cacikiden haberi olmayan milletimize lgbt pompalansın, haliyle beyinler yıkansın.

Bazıları ibne olsun, bazıları lezbiyen, bazılarının kendileri gibi evlatları ibne olsun, bazılarının kızları da lezbiyen… Aile olarak da onaylayın bunu… Instagrama fotolar atın. Deyin ki benim oğlumun erkek arkadaşı var… Deyin ki benim kızımın, kız arkadaşı var… Cinsel tercihi bu yönde, biz de ailesi olarak karışamayız deyin. Tarihe geçsin bunlar…

Sonra? Sonra ne olacak? Yetecek mi? Yetmeyecek… Niye? Yaratılışımız bunu gerektiriyor… Hangi değerde olursa olsun… Daha, daha ve tekrar dahasını istiyoruz… Farz-ı misal; belli bir süre geçtikten sonra ibne ya da lez diyecek ki; seninle güzeldi ama ben ikinci bahar tadında hayatıma yeni birini istiyorum ama sen de onaylarsan…

O da diyecek ki; eğer sen mutlu olacaksan ben de onaylıyorum… İşte o zaman da bunun kavgası verilecek… İbneler ve lezler başta olmak üzere çiftler için; ‘’aldatmayı önleme’’ adı altında sahip oldukları eşler dışında ek kontenjan açabilirler mi denilecek… Has… diye başlayıp yarıda kesme… Olacak bak bu… Sonra ne olacak? Ek kontenjanfobik denilecek kabul etmeyenlere… Sanki siz ikinciyi düşünmüyordunuz diye ezilecekler…

Devam edelim… Farz-ı misal… Yine kazansınlar velhasıl… Sonra? İkinci ek kontenjan muhabbetleri dönecek… Rıza varsa; demokrasi bu ya; her ahlaksızlık diye tabir edilenlere eyvallah çekilecek… Sonra? Üçüncüsünün olması gerekecek, ki burası kritik noktadır ve burada çıkar çatışması olacaktır.

Öyle ya… Vakti zamanı şartlarından dolayı, Allah; erkeğe bakabiliyorsa üç tane kadını helal kılmıştır… Niye? Eğer kurt; ceylana sahip çıkmazsa, sırtlan istediğini yapar da ondan… Fakat işte… Yılan ve domuz ‘’ohh keyfin yerinde’’ ayarı çektiği için olaylar başka yerlere gitmiştir… Yine de işte, sırf bu düşünce ile bağdaşmamak için ne olacaktır? Evlenme diye bir kurumun olmaması istenecektir… Evli papaz ama… Evli imam ama… Evli haham ama… Diye hatalar yapanları bulup bunların yaptıkları ne kadar doğru denilecektir… Sanki tüm din adamları yapıyormuş gibi… Beraberinde de herkes gördüğü ve istediği ile pekala beraber olmalıdır denilecek ve bu da olağan sayılacaktır.

İşte gidilmesi istenen süreç bu… Tabuları yıkma… İnsanın hayvan gibi olması… Yaratan’ın yapma dediğini inatla yapma… Niye? Türlü türlü sebeplerden dolayı acılarla yüzleşmiş kadınların evlatları bunlar… Kah acılar çekmişlerdir, kah çıkarları vardır..

Hani yoksa kime ne… Yaratılışı gereği genetik hatası olanların tabi ki hakları korunmalı… Tabi ki kendileri gibi hissedenlerle beraber olabilmeli… Fakat toplumun çoğu böylesine ibne ve lezmiş gibi gösterilip bastıra bastıra isteniyorsa da… Sevgiyle git derler. Yemezler.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın toplum ve birey kümesinde bulunan diğer yazıları...
10 Maddede Chp’ye Oy Veren Vatandaş Profili
Yanıldın Be Nostradamus
Naifizm
Düşünün Bunları
Koz Savaşları
Aşağı Yukarı Değil İleri Bak!
Öyle mi Alay Komutanı?
Yazma Iste Sus!
Kaybedilen Umutlar, Kazanilan Muharrem Ince
Liyakat

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Hem Laik Hem Müslüman Olunur
Farz-ı Misal
Oğuzhan Uğur
Yazık
Dostlar Bayram Kutluyoruz Sansın
Yeniden Memlekete Zafer
1 Mayıs, Uçan At ve Birtakım Değerler
Neden Rusya? Neden Rusya Değil?
Mesela
Neden Karma Ekonomi?

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Dedekuş [Şiir]
Yansıma [Şiir]
Oysa Yozlasir Herkes [Öykü]
Karmaya Daha Var [Öykü]
Ne Fark Eder? [Deneme]
Hz Yunus ve Antlaşma [Deneme]
Pelin [Deneme]
Nerede Kalmıştık? [Deneme]
Öfkem ve Ben [Deneme]
İyikimsin Bal Gözlüm [Deneme]


Alp Şahin kimdir?

Deneme ve elestiri agirlikli yazmayi seviyorum.

Etkilendiği Yazarlar:
Machiavelli, Nietzsche


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Alp Şahin, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.