..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Kendi görüşlerim var -sağlam görüşler-, yine de her zaman onlara katılmıyorum. -G. Bush
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Yaşam > Serpil Başol
29 Aralık 2004
Sevgim Denizimli Bir Gün :)  
Serpil Başol
Sevgim denizimle güzel bir zaman geçirmiştim. Balkonda titrerken bunları hatırladım, üzerinden uzun zaman geçmiş gibi. Çok zamanlarımız oldu bizim.


:AIID:
Başladı işte nihayet yağmur. Bu saatlerde sanki ilk defa dinliyorum bu sesi. Küçük tıpırtılar. Açtım balkon kapısını, rüzgarı içeri girsin istedim yağmurun. Çoğu insan gibi bende severim yağmuru. Hele uzun zamandır taşıdığı anlamı ve de hatırlattıklarını düşünürsek çok farklı sevdiğimi bile söyleyebiliriz.

Yağıyor işte küçük küçük:)) ne güzel. Balkona çıktım, gündüz ki benim küçük deniz şehrime göre güzel sayılabilecek havadan eser yok. Rüzgar havalandırıyor perdeleri. Üşür müyüm ki? Bu kadar da gelsin bakalım rüzgar içimize, sevgimiz gibi. Yağmuru koklarken, toprak kokusunu duyarken düşünüyorum da bir taraftan. Sevgim denizimi düşünüyorum yine. Günümü nasıl geçirdiğimi bir de.

Sabah telefonun sesiyle fırladım kaktım yataktan. Çabucak giyinip attım kendimi dışarıya. Ekmek alıp dönecektim, amacım oydu. Ama uzun yolu seçip ille de sevgim denizimi görmek istedim. Gördüm de. Ama kırgınmış sevgim denizim.”Neden yoksun”, dedi bana. “Buradayım, varım”, dedim ama bakmadı yüzüme. Ben de işlerimi halledip hemen koştum geldim ona.

Özlemiş beni çok. Bir sakinlik çökmüş üzerine, sanki bir bezginlik, sessizdi. Oturduk karşılıklı. O sustu ben sustum. Karşılıklı sadece bakıştık. O mavi mavi baktı, yazımın rengi gibi hatta lacivert. Bense kara kara baktım ona, boşluk gibi.

Bir saati geçik oturduk karşılıklı sevgim denizim ile. Suskunluğumuz konuştu sadece. O beni anlıyordu bende onu. Ben ama anlamıyormuşum gibi yapıyordum bazen. Nedenini ben de bilmiyorum, sormayın. Acaba anlamıyor muyum gerçekten? “Soracak başka soruların var mı?” dedi en sonunda sevgim denizim dayanamayıp. “Benim sorularım bitmez ki” dedim bende. Evet, gerçekten benim sorularım hiç bitmez. Sorularımın çoğu dünde kaldığım içindi. Evet, dünde kalmıştım...

Gözlerimi kapattım. Uyumak istiyordum sevgim denizimin sesini dinleyerek. Martıların çığlıkları da geldi kulağıma, sevgim denizimin sesiyle beraber. Rüzgâr tokat atıyor gibiydi. Uyandırmak ister gibiydi beni dünden. Uyanmak istemiyordum ki ben. İçim ürpererek burnuma çektim kokusunu denizimin. Bu koku işte. Beni büyüleyen bu koku işte.

Açtım gözlerimi. Ayrılma vakti gelmişti. Vedalaşmazdık hiç biz sevgim denizimle. Bilirdik ki biz hep birlikteyiz, birbirimizin içindeydik. Biraz yürüyeyim dedim. İlerde elindeki pide parçacıklarını martılara fırlatıp atan bir kadın vardı. Nasılda atlıyordu martılar pide parçacıklarının üzerine. Çığlık çığlığa atıyorlardı kendilerini denizin üzerine. “Balık yemekten sıkılmışlar galiba” dedi kadın bana gülümseyerek. “Evet galiba” dedim bende zoraki bir gülümsemeyle.

Biraz seyrettim martıları. Sevgimin “gri martılar yalancı olur” sözünü hatırladım. İyi de bu martıların kanatları gri gövdeleri beyazdı. Bunlar mıydı yalancı olanları acaba? Bir pide parçasını alıp giden martıda takılı kaldım. Gözlerimle uçmasını izledim, kaybetmemeye çalışarak. Bir alçalıyor bir yükseliyordu deniz üzerinde. Yuvasına gitmiyordu demek bu martılar. Deniz üzerindeydiler demek hep. Sonra martıyı diğerleriyle karıştırdım. Dönsem iyi olacaktı.

Sevgim denizimle güzel bir zaman geçirmiştim. Balkonda titrerken bunları hatırladım, üzerinden uzun zaman geçmiş gibi. Çok zamanlarımız oldu bizim. Çok güzel, bitmesini istemediğimiz güzel zamanlarımız. Daha da çok güzel zamanlarımız olacak sevgim denizimle.

Yeni bir yıla girmek üzereyiz. Bu yıl ato piko nun uğurlu yılı olacak, bunu diliyorum can-ı gönülden. 2005 tüm insanlara uğur, neşe, mutluluk, sağlık, başarı getirsin. Ato piko sen de hep benimle kal, olur mu? Sevgimlesin...

.Eleştiriler & Yorumlar

:: seviyorum diyebilmek...
Gönderen: seyfi çelikkaya / Yozgat/Türk ve Caicos Adaları
30 Aralık 2004
neden ve nasıl sevdiğini bilen, bunuda en güzel kelimelerle ifade eden sevgili serpil, çok güzel bir yazıydı, nefes almadan, gözlerimin önüne tarifin gelerek okudum. mutluluklar hep seninle olsun. saygı ve sevgilerimle seyfi
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın yaşam kümesinde bulunan diğer yazıları...
Ortaköy de Bulutlu Bir Geceden...
Aradım Seni Canımcım...
Özlemek Ne Ki?
Bugün Çaresizlik Dört Yanımda...
Gecenin İçinde Yalnızlığımla...
Denizim, Yağmurum, Rüzgarım... Sizleri Seviyorum...
Eylül
Yaşamam mı, Ölmemem mi Daha Tuhaf?
Mutlu Bir Gün :)
Akşamın Alacasında Sahil... Burasıydı İşte!

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Işığın Olmak İsterdim...
Masal Bu Ya!
Aşk Yalnız Yaşanır...
Zaman
Seni Sevmemin Bedeli, Seni Özlemek Olmamalı...
Özlem Dolu Bu Gece!
İstenen Sonsuz Aşk...
Acıyordu... ve de Kanıyordu...
Mor Dağların Ardında ki Beyaz Bulutlar...
Bir Küçük Nilüfer

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Sen... Sevilensin Ya... [Şiir]
Bu Şiiri Sana Yazdım... [Şiir]
Son Bir Gözyaşım Kaldı! [Şiir]
Sesin Martı Çığlıklarında [Şiir]
Adın... Dilimin Ucunda [Şiir]
Sevgimdin [Şiir]
Sen Ağlama Sevgili [Şiir]
Sensiz Yarımım, Biliyorum... [Şiir]
Gece... [Şiir]
İmkânsız Şiir [Şiir]


Serpil Başol kimdir?

Yüreğimdeki sonsuz sevgilerimi , özlemlerimi, mutluluklarımı, hayallerimi, hayalkırıklıklarımı, kısaca yaşamımı kelimelerimle dillendirirken yanımda birilerinin olmasını istedim. . . İstedim ki bu birileri, okuduklarında kendilerini bulsun. . . Ve yaşamı bir şekilde paylaşalım. . . İstediğim , dostluk ve hoşgörü ile dolu bir paylaşım. . . Başka ne isteyebilirim ki?

Etkilendiği Yazarlar:
Genelde çeşitli yazarları okumayı severim... Klasiklerden Dostoyovski en sevdiğim yazardır... Günümüz yazarlarından ise A. Hamdi Tanpınar, Ahmet Arif, Nazım Hikmet, Özdemir Asaf ve aklıma şuan isimleri gelmeyen daha pek çok şair ve yazarı okumayı severim.


yazardan son gelenler

bu yazının yer aldığı
kütüphaneler


yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Serpil Başol, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.