..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Çocukların eğitimi, zaman kazanmak için nasıl zaman yitireceğimizi bilmemiz gereken bir meslektir. -Rousseau
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazar Portresi - Avşın Çağrı ÖZHAN
Avşın Çağrı ÖZHAN - Sevdikçe yazmak , yazdıkça sevmek..
Site İçi Arama:


Ana Sayfa
  Oğlum , (Avşın Çağrı ÖZHAN) 18 Mart 2010 İlişkiler 

Bu dünyada ; sıcaktan eli yanacağını , soğuktan üşüyeceğini veya en basitinden niçin kaldırımdan yürümesi gerektiğini benim öğretmem gereken yeni bir insan var . Düşünün ki ayakkabılarını bile nasıl bağlayacağını ben öğreteceğim .

  Annem (Avşın Çağrı ÖZHAN) 16 Ocak 2010 İlişkiler 

İnsanın elinden gelenin daha fazlasının peşinde olması nasıl bir duygudur ve daha önemlisi bu çaba senin içinse , asıl senin hissettiğin nasıl bir duygudur ? Çok karmaşık geliyor bana aslında .

  Babanı Anlıyorsan Eğer . . Olmuşsundur! (Avşın Çağrı ÖZHAN) 10 Nisan 2009 Yaşam 

Oğlumu kucağıma aldığım an , babamın beni kucağına aldığı anı anladım . Sahiplik ve sahipliliğin ne demek olduğunu kelimeler ile tariften , yürek ile tarife taşıdım .

  Bir Deli Ağaç (Avşın Çağrı ÖZHAN) 21 Şubat 2007 Özlem Şiirleri 


  Sabah 8' de Ölen Genç , Akşam 5' Te Ölen Yaşlı (Avşın Çağrı ÖZHAN) 6 Ağustos 2005 Yaşam 

Aristoteles bir yazısında ırmakta yaşayan küçük canlılardan söz eder : Ömürleri bir gündür.. Bunlardan sabah 8'de ölen genç ölmüş sayılır ; akşam 5'te ölen ise yaşlı . . .

  ‘’ Herkes Cennete Gitmek İster , Ama Kimse Ölmek İstemez. ’’ (Avşın Çağrı ÖZHAN) 12 Temmuz 2005 İlişkiler 

İstisnaların kaideleri bozmadığı dünyamızda tek yapmamız gereken şey , sevdamız için feragat edebilmektir . İnanın , karşılıklı feragat edilen bir ilişkide , size düşen tek şey ; sırt üstü yatıp , aşkın çölde esen serin rüzgarının keyfini çıkarmaktır .

  '' Muhtaç Olduğumuz Kudret Damarlarımızda . . (Avşın Çağrı ÖZHAN) 9 Temmuz 2005 Politik Olaylar ve Görüşler 

Gelmiş geçmiş en dolu kültüre sahip olan bir millet , en kahraman ırk olmamıza rağmen , başkalarından kalan artıkları paylaşmakla ööle meşgulüz ki ; hakkımız olanları istemeyi , almayı unutmuşuz . .

  Alır Başımı Giderim Sevdadan (Avşın Çağrı ÖZHAN) 30 Haziran 2005 İlişkiler 

Dünya tarihi birbirine deli gibi aşık olupta , hiç kavuşamamış insanlarla doludur . Sen de basarsın taşı kalbine , alır başını gidersin sevdadan . En kabadayısı 2 sene alır unutmaya .

  İlk Duyduğum , Bin Düşündüğüm Şiir (Avşın Çağrı ÖZHAN) 21 Haziran 2005 Halk 

Anam bir yaz gecesi doğurmuş beni burda, / Bu çamlıkta söylemiş son sözlerini babam; / Şu karşıki bayırda verdim kuzuyu kurda, / "Suna"mın başka köye gelin gittiği akşam. /

  Baba'nın Yolunu Beklemek (Avşın Çağrı ÖZHAN) 16 Haziran 2005 Beklenmedik 

Aslında akşam çoktan olmuştu , ama genç kadın kabul etmek istemiyordu . Batan güneş , genç yüzündeki çukurlara çoktan gölgeleri doldurmuştu . Hayatın tüm zorluk ve mücadelesine rağmen , hala insanın nefesini kesecek bir güzelliğe sahipti . . .

  Kadın İcadı : Bekletme Müessesesi (Avşın Çağrı ÖZHAN) 28 Mayıs 2005 İlişkiler 

Esas olan neyi veya kimi beklediğinizdir . Beklemeyi beklenir kılan , beklenenin , o boş , bazen de soğukta geçen zamanın çok üzerinde bir kıymeti olmasıdır .

  Issız Bir Adada Ölmek (Avşın Çağrı ÖZHAN) 11 Mayıs 2005 Düşler 

Arkanızda duyduğunuz herhangi bir ayak sesinin kesinlikle kime ait olduğunu bilmek . O sesin dibinize kadar geldiğinde , sizi arkadan sevgiyle saracak iki sıcak kola dönüşeceğini biliyor olmanın huzurunu düşünün , tıpkı bir serap gibi .

  O'nun Kalbini Eline Almak . . (Avşın Çağrı ÖZHAN) 29 Nisan 2005 İlişkiler 

Bazen , kendi kalbini çıkarıp aşkının eline vermek istiyorsun , bazense nasıl olurda bunu yaparsın deyip onun kalbini eline almak istiyorsun :)

  Don Kişot Gibi Yaşamaktır Asıl Olan . . (Avşın Çağrı ÖZHAN) 30 Mart 2005 Yaşam 

O zaman önemli olan , ruhunuzun çaldığı o yavaş melodiden anlayabilmektir asıl ihtiyacınızı . Kalp , mesajı vermiştir size o anda '' Biraz yoruldum sanırım. '' diye. Rolentiye alma zamanı gelmiştir hayat hızını . .

  Aşkınızı Yormayın (Avşın Çağrı ÖZHAN) 28 Mart 2005 Sevgi ve Aşk 

Suyun altında nefes alabilmenin tek yolu ise aşk bırakın nefes alsın , O nu basit istek ve kendinizi ispatla yormayın . Bırakın derin derin solusun sizi , ta ki bütün hücreleriniz aşka doyana kadar ,

 

 İnsan astronot değilse sadece yazarken ve okurken yerçekiminden kurtulabilir diye düşünüyorum . Hiçbir kötü karakterin , benim hayalgücümdeki kadar korkunç canlandırıldığı bir prodüksyon görmedim . En güzel kadını , en korkunç sesi veya en çirkinini insan sadece hayallerinde canlandırabilir . Bu yüzden okumak muhteşem ve bu yüzden de yazmak veya yazmaya çabalamak da muhteşem . Bu okuryazarlık kümesinin bir parçası olabilmek umudu ve hevesiyle yazmak istedim .
Siz de okuyun, sürekli okuyun , hatta ne bulursanız . Ve zamanı geldiğinde alın kalemi elinize ; elinizden geldiğince . .

Avşın Çağrı ÖZHAN 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © Avşın Çağrı ÖZHAN, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.

 

Bu dosyanın son güncelleme tarihi: 25.06.2022 01:40:57