..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Tüm mutsuzluklar yokluktan değil, çokluktan gelir. -Tolstoy
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Soyut > Özgür Kavaz
15 Ocak 2004
Aşk Mektubu  
Özgür Kavaz
„Aşık olmaya ne kadar da hazır olduğumuzu bilmelisin“ demişti dedem. Ve anlattığı aşk masallarında, hep kendimi aradığımı, şimdi biliyorum.


:BJID:
   .
   .
   .
   Bana öyle geliyor ki, sanki seni yaşamım boyunca hep beklemişim...
Ve bana öyle geliyor ki, sanki bu benim sana yazdığım ilk mektup değil...
Yaşamım boyunca sana mektuplar yazıp, her yeni gün posta kutusuna bakıp, cevabı gelmeyen mektuplar için hüzünlendiğimi hala hatırlıyorum. Ardından, bu kasveti dağıtmak için yaktığım sigaraların bana arkadaşlık ettiğini daha önce sana yazmamıştım. Neden yazmadığımı hiç bilmiyorum. Belkide üzülmeni istememişimdir... Sana masallar anlattığım mektuplardaki mutsuz insanların hepsiyle tanıştım ve onların dertlerini dinlediğimde, onları anlatmakta ne kadar yetersiz kaldığımı fark ettim. Masallardaki mutlu insanları ise; yıllarca aramama rağmen bulamıyordum. Son tren yolculuğumda, yaşlı bir adam oturuyordu yanımda; her halinden ne kadar mutlu olduğu anlaşılıyordu. Ve o an anladım ki; bu mutlu adam sana masallarda anlattığım yaşlı ayakkabıcıydı...Ve o günden beri, sadece masallarda olduğunu sandığım mutluluğun ve huzurun artık yaşamıma da girmeye başladığını anladım. 
Bir gülle başladi herşey... Gülümsemeyi en çok istediğimiz zamanlarda. „Yalnizlik“ kelimesini tanımadığımız o günlerde, yağmur bu kadar hüzünlü yağmamişti hiç. Ellerimizi dört bir yana açıp, birbirimize sarılırken gül zamanlarda, sevmek neydi? Kulaklarimiza fısıldadiğimiz aşka dair ne varsa, mutluluk icin söylendi oysaki... Şimdi, iletişim zamanında, herşeye kendimiz kadar uzağız oysaki (bittiği yerde başliyor yalnızlığımız). Bilgisayar camının yansımaları arasında seni gördüğümü sandım. Yanıldığımı bilerek.
„Aşık olmaya ne kadar da hazır olduğumuzu bilmelisin“ demişti dedem. Ve anlattığı aşk masallarında, hep kendimi aradığımı, şimdi biliyorum. Aslında hiç yenilmeyeceğimizi sanıyoruz ayrılıklara, hüzünlü yağmurlara bir damlada biz katarken.
Şimdi, sen, belki beni düsünürken, oturup camın kenarına, gökyüzünün sadece bulut olmadığını anlatıyorum kendime. Zaten aşkda sadece gül ve kelebek değil... 
Ayrılık vakti geldiğinde yüreğim sıkışmıştı bedenime, nefes almak artık sadece ağlamaktı...
Ağlamaksa sadece meleklere aitti bu tren istasyonunda...
Biraz daha geç kalkması için trenin, içimizden ettiğimiz dualar kadar sessizdi gözyaşlarımız. Bu şehri senden dolayı hep sevecektim bir daha gelmesem bile. Adını her duyduğumda bu anı hatırlayacaktım. Ama bunu o zamanlar bilmiyordum. Son nefes sıcak öpücüğümü yanağına dokundurduktan sonra başladı hüzün yeniden. Aslında sen varken bile vardı hüzün ve yalnızlık bir cellat gibi duruyordu başucumuzda. Sevgiliye giden yolculuklar sıcak bir düş kadar masumdu, ondan ayrılıklar ise “kahr” denen kelimelerle acıklanırdı uzak yolculuklarda. Her kilometre aşımında aşk ve düş, düş ve aşk karıştı birbirine, ve ben  bunlardan habersiz bir sigara daha yakmışımdır aslında hüzün sandığım, sevinç duygularıma...  YB=2 BB>Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın soyut kümesinde bulunan diğer yazıları...
Mektup

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Kızılderili Olma Istegi - F. Kafka -
Masal ve Yalnızlık
Sisler Altinda Bir şehir

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
O Mahur Bir Daha Gelmez [Şiir]
Sürülerin Koruyucusu [Şiir]
Kendini Nerede Ararsa Orada Bulur Insan [Şiir]
17 Mevsim [Şiir]
Bana Anlat... [Şiir]
Ses, Sessizlik ve Zaman [Şiir]
Kadin Yoktu... [Şiir]


Özgür Kavaz kimdir?

Nerden geldigimi ve nereye gittigimi bilmiyorum. . . Oysa bir masal kahramani olsaydim, herkes ve sen bilecektiniz. . .

Etkilendiği Yazarlar:
Franz Kafka, Fernando Pessoa, Gabriel Garcia Marquez


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © Özgür Kavaz, 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.