..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Zaman dostluğu güçlendirir, aşkı zayıflatır. -La Bruyere
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Anı > ERDEN ERKİN
12 Mart 2009
Mazi İçimde Yaradır  
ERDEN ERKİN
Aradan yıllar geçti, uzun yıllar...Genç kadın şu anda Türkiye'nin çok ünlü bir mankeni, İstanbul'da yaşıyor, dizi film yıldızı, her gece bir tv programında gözüküyor ve hiç evlenmedi. ERDEN ERKİN...


:BBGBE:
MAZİ İÇİMDE YARADIR...Uzun yıllar önceydi.Hikayemizin kahramanları, İzmir / Karşıyaka'da yaşardı, 1. caddede. Rumlardan kalma eski bir İzmir eviydi yaşadıkları yer. Şimdilerde yerinde bir beton yığını dikilen...Bu evde yaşayan çift 25 yaşlarındaydı. Genç kadın, 1.80 boyunda, sarışın, yeşil gözlü, 90-60-90 ölçülerinde, Ege Üniversitesi 2. sınıftan ayrılmış, gece hayatına düşkünlüğü yüzünden okulu bırakmış, bir görenin dönüp bir daha baktığı, arada bir İzmir'de podyuma çıkan, mankenlik yapan, gece hayatının vazgeçilmezi, İzmir sosyetesinden genç erkeklerin etrafında pervane olduğu muhteşem güzellikte biri.

Genç erkek ise, 25 yaşında, İzmir'de yedek subaylığını yapan 1.85 boyunda, kumral, bir menekşe serasından çıkmış gibi renkli ve hüzünlü gözlü, çok sevimli, atletik yapılı, çok yakışıklı, kültürlü, görmüş geçirmiş, görenlerin gözlerinden büyülendiği ve gözlerinin derinliklerinde bir şeyler ararmış gibi baktığı, hemcinslerinin kıskandığı ve genç kızların etrafında pervane olduğu biri.


Anlattığımız hikayenin kahramanları birlikte Kordon'da, Alsancak'ta, Karşıyaka'da, Fuar'da veya herhangi bir yerde gezmeye, dolaşmaya çıktıklarında herkes dönüp dönüp onlara bakardı. Bazıları," Allah nazardan saklasın!" derken, bazıları da, "Ah ah, ne çok da birbirlerine yakışmışlar!" derlerdi.
Bir yere oturduklarında imza isteyenler, artist misiniz diye soranlar, genç kız mankenlik yaptığı için podyumdan tanıyanlar hep bu genç çifte bir şeyler sorarlardı. Bu sorulardan sıkılan genç çift de kalkıp giderdi. Ancak gittikleri yerde de rahat bırakmazlardı. Sanırdınız İzmir'e film seti kurulmuş, bu genç çift oyuncu, halk da seyirci...

Genç erkeğin terhisine çok az bir zaman kalmıştı. Terhis olduğunda, yani yedek subaylığı bittiğinde hemen evlenecekler ve asker öncesi, bir başka büyük ilimizde müdürlüğünü yaptığı firmanın İzmir müdürlüğüne atanacaktı, bürosu bile hazırdı.


Genç adamın terhisine 15 gün kalmıştı. O gece bölüğün nöbetçi subayıydı. Ancak sabaha doğru rahatsızlandı, nöbetçi amirden izin alıp evine dönmek için arabasına bindi. Yolda nöbetçi eczane arandı. Konak'taki nöbetçi eczaneden bir ağrı kesici alıp, tekrar yola koyuldu.

Karşıyaka'ya geldiğinde yollarda kimsecikler yoktu. Sabahın çok erken saatiydi. Aracını park etti, anahtarıyla eski Rum evinin kapısını açtı. Yatak odasına yöneldiğinde gördüğü manzara karşısında kanı dondu. Evleneceği genç kızın sarışın saçları bir gencin yüzünü örtmekteydi, ikisi kendi yatağında çırılçıplak yatmaktaydı.

Genç adam usulca kapıyı çekip dışarı çıktı. Evi, arabayı, eşyalarını, askerliğini her şeyi unuttu. Gözlerinden sicim gibi yaşlar akmaktaydı. Kendine geldiğinde ise Konak İskelesinde olduğunu fark etti.

Bir kaç telefon görüşmesi yaptı bu sabahın erken saatinde. Komutanları kendisine 15 gün rapor aldılar. Her şeyini, arabasını bile İzmir'de bıraktı ve "Elveda İzmir" dedi...

Aradan yıllar geçti, uzun yıllar...Genç kadın şu anda Türkiye'nin çok ünlü bir mankeni, İstanbul'da yaşıyor, dizi film yıldızı, her gece bir TV programında gözüküyor ve hiç evlenmedi.

Genç erkek ne mi oldu?

O da benim işte...


ERDEN ERKİN...
MAZİ İÇİMDE YARADIR...Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın anı kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bu Gece Yılbaşı
Bir Anı

Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Gidenin Ardından...
Bir Gidiş Gittin Ki…
Bayramın İlk Günü...
Samanyolu
Gonca Gül
Tuhaf Bir Raslantı
Mankenler Dünyası
Aşkın Hüzünlü Yüzü...
Kısmet
Eski Dostlar...

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Seninle Aşkımız [Şiir]
Karanlığın Gözleri [Şiir]
İçimdeki Fırtına [Şiir]
Son Bölüm [Şiir]
Son Düşüm (Romance) [Şiir]
Yalnızlık [Şiir]
Sen de Gittin Oldun El [Şiir]
Armağan [Şiir]
Mutluluk Masalları... [Şiir]
Sabah Saat Beşti [Şiir]


ERDEN ERKİN kimdir?

Bilmiyorum şimdi kiminlesin, nerde? Eğer düşmeseydim ayrılıklarla derde, seninle çok mutlu olur dum, olur olmaz her yerde. . . Ne olur gitme, kal! Bitmesin bu masal. . . ERDEN ERKİN Uluslararası Turizmci

Etkilendiği Yazarlar:
Aşk, martı kanadının denize değdiği andır; yitirilen, kumsalda beklemekle geçirilen zamandır. ERDEN ERKİN


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © ERDEN ERKİN, 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.