Hiçbir şey yaşam kadar tatlı değildir. -Euripides
İzEdebiyat
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri


Yasal Bilgiler

Aşağıda İzEdebiyat İnternet Yazarları (metinde kısaca İzEdebiyat olarak geçecektir) sitesini ilgilendiren yasal bilgi ve yükümlülükler sıralanmıştır. "Kişisel Sayfa"yla yazarların İzEdebiyat yapısı altında bulunan, ve metin, resim, kişisel bilgiler ve bağlantılar içeren bölüm söz edilmektedir. İzEdebiyat'tan yararlanmaya başladığınız anda (okur veya sayfa yapımcısı olarak), bu belge sizin için de geçerlilik kazanacağından lütfen uyarıları ve kuralları dikkatle okuyunuz.

Yazar hakları: İzEdebiyat'da yayınlanmakta olan tüm yazılar, doğaları gereği, ulusal ve uluslara arası telif hakları yasalarınca korunmakta ve tümü yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle ÜzEdebiyat web sitesinde yer almaktadır. Lütfen yazarların titizliklerini dikkate alarak ve söz konusu yasalara gerekli saygıyı göstererek bu yazıları gerekli kişilere (yazar ya da telif hak sahiplerine) danışmadan kendi sitenize eklemeyin. İzEdebiyat'ta yayınlanan yazıların -söz konusu kişilere danışılmaksızın- herhangi bir şekilde basın yoluyla çoğaltılıp dağıtılmaları ve/ya da metinlerden ticari bir kazanç sağlanması yasaktır.

Yazı ve imge hakları: İzEdebiyat, yüklenen yazı ve resimlerin hiçbirine sahip değildir. Sitenin tüm içeriği Kişisel Sayfa sahiplerince oluşturulmaktadır. Bunun sonucu olarak, İzEdebiyat'a yüklenen tüm yazılar birinci dereceden Kişisel Sayfa sahiplerini ilgilendirmektedir ve doğacak her tür yasal aksaklık ya da sıkıntı yine birinci dereceden Kişisel Sayfa sahiplerini yasal yükümlülük altına sokacaktır. Kişisel Sayfa sahiplerinin sayfalarına kendilerine ait olmayan yazıları yüklemeleri -kısa alıntılar ve/ya da yazar ya da telif hak sahiplerinde izin alındığı durumlar dışında- ulusal ve uluslararası telif hak yasalarınca suç sayılmaktadır. Aynı durum imgeler bölümüne yüklenen resimler için de geçerlidir.

Telif haklarının korunması: İzEdebiyat bir arşivleme sistemi olarak, yazıların haklarını korumayı üstlenmemektedir. Yazarlara telif haklarıyla ilgili her tür desteği vermeye hazır olan site yönetimi, siteden çalınarak başka sitelere, televizyonlara, gazetelere, vb. herhangi medya bir organına aktlarılan metinlerin, bilgilerin ve/ya da resimlerin yasal sorumluluğunu ve/ya da yasal takibini üstlenmez.

Yazıların korunması: İzEdebiyat, sistem güncellemeleri, site içeriğine saldırı (hack) ve benzer ya da herhangi bir nedenle doğabilecek yazı yitimine karşı, yazarlardan tüm metinlerinin birer kopyasını kendilerinde saklı tutmalarını önermektedir. İzEdebiyat siteden herhangi bir nedenden ötürü kaybolan, silinen bir metni yazara geri verme sorumluluğunu taşımaz.

Başka sitelere yapılan yönlendirmeler: İzEdebiyat'tan dış sitelere verilen bağlantyların (linklerin) içeriğinden İzEdebiyat sorumlu tutulamaz. İzEdebiyat söz konusu sitelerin içeriğini denetlememektedir ve bu sitelerin İzEdebiyat'ın kendi amacını ve/ya da felsefesini yansıtmaları gerekmez. Kullanıcıların bu tür sitelere İzEdebiyat aracylığıyla yapacağı girişler doğrudan kendi sorumluluklarında olacaktır.

İzEdebiyat sayfalarını başka adreslerden göstermek ve/ya da "iframe" ve benzeri kodlar kullanarak dış sitelere bağlamak: Sözkonusu durum ancak İzEdebiyat'tan izin alınarak yapılabilir. Başka adreslerin altında İzEdebiyat'ı görüntülemek isteyen kişilerin ve/ya da kurumların bunu yapmadan önce /iletisim.asp adresinden bu isteklerini bildiren bir mektup atmaları ve gerekli izni site yönetiminden almaları gerekmetedir.

Telif hak sahiplerinden ve/ya da yazarlardan gelen şikayetler: İzEdebiyat, yüklenen her yazının özgünlüğünü denetleyemediğinden, üçüncü taraflardan gelecek şikayet mektuplarını titizlikle değerlendirmektedir. Yazının haklarının üçüncü (ya da dördüncü) bir tarafa ait olmasının kanıtlanması durumunda yazı yazara başvurulmaksızın genel görünümden çekilecektir.

Yönetim: İzEdebiyat'ı yalnızca yasal amaçlarla kullanmanız gerekmektedir. Başkalarının haklarını çiğneyen, yasa-dışı içerik bulunduran, tehdit edici, sövgü ve küfür içeren, kişilere ya da kurumlara gerçek-dığı ve kanıtlanmamış suçlamalarda bulunan, özel veya genel yaşama tecavüz niteliği taşıyan, yasadığı örgütler için sözcülük ya da destek niteliği bulunan yazı, bilgi ya da resim yüklenmesi yasaktır. Aynı şekilde yazılarda ve Kişisel Sayfalarda hiçbir ticari kurum için reklam (verilecek bağlantylar dışında) yapılamaz.

Radyo Yayınları: İzEdebiyat aracılığıyla belirli dönemlerde yayın yapan tüm radyo istasyonları Live365.com tarafından desteklenmiştir. Tüm radyo kanallarının yayın içeriği uluslararası DMCA yasalarına uyumludur.

 

İZEDEBİYAT'TAN YARARLANARAK YUKARIDA BELİRTİLEN
TÜM SORUMLULUK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
KABUL ETMİŞ VE ÜSTLENMİŞ BULUNUYORSUNUZ.


Cumhuriyet'in "başıboş kalabalık sürü" ya da "yığın" anlamındaki cumhur'dan türediğini.| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |


İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2024 | © , 2024
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin —kısa alıntı ve tanıtımlar dışında— herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.