..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Mermere sıkışmış bir melek gördüm ve onu özgürlüğüne kavuştuncaya dek mermeri oydum -Mikelanjelo
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > İtiraflar > osman demircan
8 Şubat 2017
Varlığım Bir Okyanus  
osman demircan
Varlığım bir okyanus. Kendi sularımda boğuluyorum. Çırpınışlarım, haykırışlarım bir dalga sesi. Kendimi atıyorum kıyılarıma. Sonra bir iç çekiş gibi kendimi çekiyorum yine kendime. Sürekli bir gelgit hali yaşıyorum. Varlığım boğuyor beni.


:BCGC:
Varlığım bir okyanus. Kendi sularımda boğuluyorum. Çırpınışlarım, haykırışlarım bir dalga sesi. Kendimi atıyorum kıyılarıma. Sonra bir iç çekiş gibi kendimi çekiyorum yine kendime. Sürekli bir gelgit hali yaşıyorum. Varlığım boğuyor beni. Var olmak boğuyor beni. Acıları bir çamurlu nehir gibi topluyorum. Birikiyor içimde pis bir gülüş. Deli dalgalar gibi vuruyorum kendimi yine kendi kıyılarıma. Sular seller gibi tekrar var oluyorum. Paramparça oluyorum kayalarda. Hayatın hoyratlığına dayanamıyorum. Gel gör ki varlığım bir okyanus. Büyüyor gözlerim ve bakışlarım. Ufukta yine kendimi görüyorum. Ne büyük bir umutsuzluk değil mi? Kendi kendinin kurtarıcısı olup kendini kurtaramamak. Okyanusu bir yere asamıyorum. İntihar edemiyorum. Sadece bir mavi göz, bir sulu göz gibi bir okyanus gibi bakıyorum. Gözlerimi batırıyorum derinlere. Gözlerim büyük bir gemi gibi alabora oluyor varlığımın içinde. Varlığım bir okyanus. Nereden sarılsam hayata kendi varlığımda boğuluyorum. Kendimden bir dal parçası bile kurtaramıyorum. Diplerde, yüreğimin ve beynimin en derininde yaşıyorum. Çıkamıyorum kendi içimden.
Susuyorum. Bir bardak su ne yapar ki okyanusa. Kendi susuzluğumda acılarıma tuz basıyorum. Koca bir okyanus oluyorum yine. Yaz yağmurları bile fayda veremiyor bana. Bir toprak kokusu alsam, belki bir kıta kurabilirim diye düşünüyorum. Toprak kokusu alamıyorum. Nehirlerin getirdiği çamurlardan bir fincan keyfi bile alamıyorum. Varlığım bir okyanus. Heyecanım bir ateş parçası kadar küçük kalıyor. Sönüyor aniden heyecanlarım. Bir gri dumana dönüyor aşklarım.
Seviyorum seviliyorum. Bir insan gövdesi kadar hepsi. Belki insanlar sarılıyor bana kulaç boyu kadar. Varlığım bir okyanus. Yetmiyor bana aşklarım.
Varlığım bir okyanus. Girdap gibi yüreğim. Kendimi kendime çekiyorum. Duygularım köpürüyor dalgalar gibi. Ben köpürmeyi fincanda görmek istiyorum. Ben kendimden tat almak istiyorum. Bir okyanusum. Dünyaya sığamıyorum. Taşıyor gözyaşlarım. Kendi kendimle boğuşuyorum. Yaşıyorum mavi mavi. Ölüyorum mavi mavi.
Ben kendimle baş edemiyorum. Aklım sulu. Hayat bir deli rüzgar. Çalkalanıp duruyorum.
Varlığım bir okyanus. İçim kocaman boşluk. Boşluğumda acı çekiyorum. Ben kendimle boğuşuyorum.
Bir okyanus kadar olsa da umutlarım, isteklerim, dualarım, acı çektiğimde çok küçüğüm. Küçüğüm aslında bir okyanusu meydana getiren su damlacıkları kadar.Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın İtiraflar kümesinde bulunan diğer yazıları...
Sen Benim En Büyük Hatamsın
Ey Tanrı'm Gazan Mübarek Olsun
Öyle Doluyum ki
Mavi Işık
Bu Şehirde
Çoktan Kül Olmuştum Harran Büyüklüğünde
Yağmurda Islanmak İstiyorum
Sen ve Ben
Bir İnce Belli Bardak ve Çay Deminde Bir Kadın
Biz Birbirimizi Aslında Çok Sevdik

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Sevgili Seninle Sevişmek Ne Güzel
Şimdi Sen Sus, İnsanlar Sussun
Yüreğimi Korkak Büyütmedim
Beylik Laflar Etmekle Olmuyor Dostum
Ah Angelina
Frezya
Çam Ormanı
Ey Sevgili Senin Aradığın Benim
Uzak Mesafeli Aşklar
Seninle Açarım Perdelerimi Güne

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
En Ateşli Anımda Gel Yanıma [Şiir]
Öperek Beni Öldür [Şiir]
Cayır Cayır [Şiir]
Kar Yangınları [Şiir]
Söyle Neden Konuşmuyorsun [Şiir]
Martı Beyazı [Şiir]
Gözlerim Kan Davalıdır Her Geceye [Şiir]
Kefenden Çiçekli Elbise [Şiir]
Gül Şarabı [Şiir]
Özlem [Şiir]


osman demircan kimdir?

Yüreğimin ve beynimin tavanında buluyorum, tozlu mısraları. Aklım bir çatı katı. Gözlerim yıldızlarla dolduğunda, bakışlarımın ışıltısı vurur satırlara. İşte o zaman, şiirler bir Samanyolu olur. Mehtaplı gecelerimi vururum gözyaşlarımla biriktirdiğim göllere. Her mısra bir dal gibi düşer, şiir denizlerine. Kızıl bir duyguya boğulurum o an. Akarım ellerinize.

Etkilendiği Yazarlar:
Herkes


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © osman demircan, 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.