..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İnsan gülümsemeyle gözyaşı arasında gidip gelen bir sarkaçtır. -Byron
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Görüş ve Eleştiriler
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Ne Düşünüyorumki
Atılgan Günal
Şiir > Aşk ve Romantizm

...NE DÜŞÜNÜYORUMKİ ...SANKİ YAPRAKLARINI SAYDIĞIM PAPATYALARDAMI ÇIKTIN ...BİR ACELEYLE KARŞIMA ÇIKTIN ...O ACELEYLE YIKILDIN GİTTİN ...SEN DE SANDINKİ BEN ÇOK SAFIM ...MERAK ETTİYSEN BENDEKİ DEĞİŞİKLİĞİ ...HÂLÂ KÂĞITTAN GEMİLERİ YÜZDÜRÜYORUM ...ELLERİMİN İÇİNE GÜLEN YÜZ ÇİZMEYE DEVAM EDİYORUM ...OYUNCAK ARABALARI HÂLÂ SEVİYORUM ...EN KÖTÜ HİSSETTİĞİM ANLARDA ...YİNE SULTAN AHMET MEYDANINDAYIM ...ONYEDİ YILDIR DEĞİŞTİRMEDİĞİM CÜZDANI

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Roman > Görüş ve Eleştiriler
 Yaşam  (Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri)

Sızlanmayacaksın bu hayatta arkadaş sızlanmayacaksın , Ya yaşamakla uğraşacaksın , ya ölmekle ama sızlanmayacaksın ... Atakan Korkmaz
 Mahsun Galata Köprüsü  (Metin TUZCU)

İstanbul’u İstanbul yapan bazı mekanlar vardır. İçi yaşanmışlıklarla dolu, eski ve yeni İstanbul’un tanığı olan bu mekanlar tam anlamıyla keyif için yaratılmıştır. Bu “dolu dolu” mekanlara bir de enfes İstanbul manzarası eşlik ettiği zamanlarda her şey tam kıvamında olur.
 Nakşeden İzler  (Mustafa Cilasun)

Yaşadığım yılların, farkına varamadığım gerçekliğini, efkârımın derinliğinde solumak... Hafızam da, silinmezler bölümünde bulunan, naçar kaldığım feryadımdır... Bir duruşu olmayanlara isyanımdır... Himmeti, hizmeti, külfeti, nimeti karıştıranlara, suizan edenlere reddimdir... Konuşmak, koklaşmak, barışmak, yarışmak kaygısıyla gafletimin yansımalarıdır... "Aşkların örüldüğü, sırların gömüldüğü mezarlarda geceler gibidir" Tespitinden hareketle, efkârı umumi yemin malum olmasını dilememdir... Manasını kaybetmiş bir beden, mekanikleşmiştir. Mekanikleşen bedenler, mezarlara manzara keyfiyetiyle bakarlar. Oysaki mezarlar, zahirin bittiği mekânlardır... Bu ahval üzerine, hali lisanımla paylaşmak, paslaşmak ve anlaşmak beyanı halimdir...
 Babil'de Ölüm İstanbul da Aşk  (Fikri Kaştaş)

Fuzuli'nin Leyla ve Mecnun mesnevisi romanın kurgusu içine iskelet olarak yerleştirilmiş adeta.Leyla'nın elleriyle yaptığı kağıda Fuzuli^nin yazdığı beyitler... Roman bir papirüs kağıdının ağzından anlatılıyor.Fuzuli'nin kölesi, Leylâ'nın aşığı olan bu kağıt zaman zaman kendini Kays yerine koyuyor, zaman zaman da Fuzili'nin kölesi. Kimlerin eline geçmiyor neler görmüyorki bu köle. Önce Fuzuli'nin
 Ücretsiz Kitap Dağıtabileceğim İstanbul’da Bir Mekan Arıyorum  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

O nedenle benim amacım, okunmanın ötesinde kitap olarak okurun kütüphanesine girmektir. Çünkü gün gelir internetteki yazılar kaybolabilir, ama kitap uzun süre varlığını koruyabilir.
 Suskunlar  (aslınur büyüközelci)

2007 Oğuz Atay roman ödülüne layık görülen İhsan Oktay ANAR’ın Suskunlar romanı 17.yüzyıl İstanbul’unu ve çevresini anlatmaktadır
 Tefrikasız Bir Türkiye  (Metin TUZCU)

“ Girmeden Tefrika bir Millete, Düşman giremez, Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez.”
 Anamdan İnciler Kitabı Hakkında  (Necmettin Yalcinkaya)

Yalçınkaya kitaptaki kahramanın attığı her adımı değerlendiriyor, öyküleştiriyor. Kahramanını müthiş derecede konuşturuyor. Keza genç Anadolu kadınına misyonunu hatırlatıyor.
 Zararına 3 Kitap (Roman) Sadece…. ,  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Kitaplar:1-Mağaranın Kamburu (133 Sayfa-Roman) 2-Memleketimin Delileri (160 sayfa-Roman) 3-Nifak… (132 Sayfa-Roman)
10 
 Göğsündeki Gökyüzü - Sevgili Büşra Ay'a Teşekkürle...  (leyla karaca)

Leyla Karaca’nın ayrıntılı anlatımı, karakterleri canlandırmadaki yaratıcılığı, titiz tasvirleri, zaman ve mekân konusunda doğruyu yakalama ustalığı esasında Karaca’nın şiirden romanına taşıdığı vazgeçilmezi.
11 
 Ücretsiz 3 Kitap  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

*Evet, bu üç kitaba sadece kargo bedelini ödeyerek sahip olabilrsiniz... *Bu kampanya 31 Temmuz 2012 günü sona erecektir.
12 
 Yeni Hayat  (Baki Demirtaş)

“Yeni Hayat”, bazen benim planını yaptığım bir hayatın nasıl olacağını gösteriyor. Özellikle bir kazıdan diğerine giderken otobüs terminallerinde, mola yerlerinde kapıldığım duyguları bana bir kere daha hatırlattı.
13 
 Hangi Mutsuzluğun Gölge Ağacıyım?  (ishak)

Sen düşüme gerçek katan bir zamanın, dönüm noktası olmuştun ayrımında olmadan.. Basmakalıp bir hikaye değildi bizimkisi... Gözlerinden hiç uzaklaşmayan hüzün; gri bir gecenin koynunda dişlerinin minesine yansısa da ay ışığında gülüşün eksikti..
14 
 Sokrat Kapınızı Çalarsa  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Emekli Felsefe Öğretmeni Ömer Faruk Hüsmüllü’nün yazdığı Sokrat İle Meraklı Eşek Arısı kitabı, P-Kitap Yayınevi tarafından yayımlandı. Tüyap Kitap Fuarında okura sunuldu. (Ömer Faruk Hüsmüllü’nün 9 Kasım 2013 günü Kitap Fuarında P-Kitap standında imza günü var.) Ayrıca kitap, internet satış noktalarından da temin edilebiliyor. “Ben kitabı ücretsiz okumak istiyorum.” diyen okurlar olursa, onlar da bu isteklerine internet üzerinden ulaşabilirler. Çünkü çeşitli sitelerde bu eser bölümler halinde yayımlandı.
15 
 Bir Anı Defteri Buldum’dan Seçmeler…  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

2011 yılının Nisan ayının ortalarında bir gün, internetten gelen bir mesaj beni, çok etkiledi. Çünkü mesaj, bu öykü ile ilgiliydi. Gerçi bugüne kadar aynı konuda onlarca mesaj almıştım, ama sanırım bu farklı. Evet, “Bir Anı Defteri Buldum” başlıklı öyküm çok sayıda okuru çeşitli açılardan etkilemiş ve bazıları da duygularını mesaj yazarak anlatmak istemişlerdi:
16 
 - Psikolojik Baskı -  (merve mutlu)

17 
 Sokrat İle Meraklı Eşek Arısı’ndan Seçmeler  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Evine ekmek götüremeyen bir insandan dürüst olmasını, ahlâklı bir kişi olmasını istemesine istersiniz de, o sizi ne kadar dinler, orası tartışma götürür doğrusu.
18 
 Gençler Kadıköy Belediyesi 6. Kadıköy Kitap Günleri'ne Davetlisiniz  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bu etkinlikte gençlerimize/öğrencilerimize bana ait olan 4 kitaptan 1 tanesini ücretsiz olarak hediye etmek istiyorum. Ücretsiz kitap alabilmenin hiçbir şartı yoktur. Öğrenci arkadaşlarımızın sözlü beyanları yeterlidir.
19 
 Aslolan Nedir?  (muhammet demir)

Dönem gözlemlemesi.
20 
 Şair,  (Mehmet Sani Özel)

Geçmişe bakar mısınız; O mümtaz ve muteber şahsiyetler, meşhur şairlerimiz ömürlerinin en güzel ve verimli çağlarını sürgünlerde veya mahpus damlarında geçirmişler!.. Ne dersiniz, şair olmaya talip olmak isteyen var mı?...
son eklenenler
Roman Okumaları
YUSUF ALPASLAN ÖZDEMİR
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Yaşam
Atakan Korkmaz Şiirleri & Sözleri
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Sokrat Kapınızı Çalarsa
Ömer Faruk Hüsmüllü
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Yeni Hayat
Baki Demirtaş
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Ücretsiz 3 Kitap
Ömer Faruk Hüsmüllü
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Mahsun Galata Köprüsü
Metin TUZCU
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Tefrikasız Bir Türkiye
Metin TUZCU
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Babil'de Ölüm İstanbul da Aşk
Fikri Kaştaş
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Fatma Çetin Kabadayı İle Röportaj
Ahmet Sargın
Roman > Görüş ve Eleştiriler
Aslolan Nedir?
muhammet demir
Roman > Görüş ve Eleştiriler

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.