..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bir deliyle aramda tek bir ayrım var. Ben deli değilim. -Salvador Dali
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Günlük Olaylar > suat engin yılmz
11 Aralık 2015
Can Dündar Diye Biri , Tuvalet Deliği ve Kötü Kokular Yağan Gardiyan Ağzı  
Gazetec can dündar söyledikleri

suat engin yılmz


Gazeteci can dündar tutuklandıktan sonra yazı yazıyor ve infaz koruma memurlarına , gardiyanlara hakaret ediyor ,tuvalet deliği gibi kokuyor gardiyanların ağzı konuştukça batıyoryar diyor


:AAGA:
CAN DÜNDAR DİYE BİRİ , TUVALET DELİĞİ VE KÖTÜ KOKULAR YAĞAN GARDİYAN AĞZI

Can Dündar yattığı Silivri Ceza İnfaz Kurumundan önce ki gün yazdığı ve Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan yazısında İnfaz Koruma Memurlarına ettği hakaretlerinden hepimiz rahatsız olduk bizleri topluma karşı farklı bir imajla gösteren bu yazı hakkında siz ne düşünüyorsunuz..?
Yazının bir kısmı ;
"Aralık ayazı ağır demir kapının aralığından soğuk nefesini üflemeye başladı.
Alafranga tuvaletin deliği, konuştukça kötü kokular yayan bir gardiyan ağzı gibi, bu toplama kampının içinde biriken pisliği yayıyor etrafa... "
Can Dündar gazeteci , genel yayın yönetmeni , falan filan güzel bir kartviziti olan bir insan kimi çevrelere göre ama bir köşe yazısında Silivri cezaevinde yazdıkları yenilir yutulur değil …!
Mit tırları soruşturmasında tutuklandı , onunla birlikte , gazetenin Ankara bürosu temsilcisi ve ikisi general ve bir emekli albay tutuklandı . Yargı kararıdır tartışamayız ,eleştirebiliriz ve hatta haksız tutuklandı diyenler olabilir içimizde
Buraya kadar her şey normal ama cezaevinde yazdığı ve cumhuriyet gazetesinde yayınlanan yazıda özetle Alafranga tuvaletin deliği , konuştukça kötü kokular yayan bir gardiyan ağzı gibi diyor.
Eh valla bravo tuvalet deliğini gardiyan ağzı diye tanımlayan bir sözde demokrat gördü bu memleket
Aptullah Öcalan , Alaattin çakıcı , Hasan Heybetli , Genel kurmay başkanı İlker Başbuğ , gazeteci nedim Şener , daha yüzlerce kişi bu cezaevlerinde yattılar , ama haksız yattılar ama haklı yattılar adalet terazisi bir ayrıma tuttu kendilerini , bir kısmı tahliye edildi bir kısmı daha cezalarını infaz etmekte
Yukarıda adı sayılanların ve sayılmayan hiç bir hükümlü ve tutuklu gardiyan denilen ve asıl unvanı infaz ve koruma memuru olup ta söylenmeyen bu insanların ağızlarını tuvalet deliği diye tanımlamadı.
Can Dündar , nasıl bir demokratsın ki Adli hizmetlerin en alt düzeyde size göre bana göre ise en değerli mensuplarından olan 40.000 kişilik bir insan gurubunun ağzını tuvalet deliği diye tanımlıyorsunuz… Buna ne hakkınız var , bu insanların tek gayesi kazandıkları bir lokma ekmeği çoluk- çocuğuna götürmek , başka bir amaçları yok, başka bir gayesi olan varsa bu gayesinden derhal vazgeçsin.
27 yıllık cezaevi personeliyim her zaman Yunus emre felsefesiyle , yaradılanı sevdik yaratandan ötürü , her hükümlüye hak ettiği değeri verdik. Yeri geldi onlarla ağladık onlarla güldük, acılarını paylaştık, sabah-akşam sayımlarında Allah kurtarsın dedik müebbetlik mahkuma bile , laf değildi bu yürekten bir temenniydi.
Elişi malzemesi aldık geçimlerini sağlamak için bir şey üretsinler diye eğitim çalışmaları yaptırdık , uzaktan eğitimlere çıkardık üniversite sınavlarına hazırladık ,
Tahylie sonrasında bile denetimli serbestlikte meslek öğretmeye ve topluma adapte olmalarına çalıştık , sokağa bırakmadık hiçbir zaman …
Bizde dış dünyada başka işler yapabilirdik, diplomalarımız vardı işletir kazanırdık ,stres deposu olmazdık ama yapmadık ömrümüzü bu yolda harcadık
Bir çoğumuz yeniden dünyaya gelsek bu mesleği seçerdik yine de hapishaneci olurduk gardiyan olurduk
Senin lağım deliğiyle karşılaştırdığın insanlar , ağızlarında misler saçıyorlar aslında sen bunu anlamadın anlamamışa benziyorsun, süslü keleler edebiyat yapmaya çalışıyorsun insan gururu üzerinden , aşağılıyorsun, küçük düşürüyorsun , sağduyunu kaybetmişsin saldırıyorsun kendine haksızlık yapıldı iddiasıyla başka insanlara haksızlık yapıyor , kötü sözler söylüyorsun ama sen böyle söyledin diye biz doğrularımızdan asla vazgeçmeyeceğiz .
Her zaman sevgiyle yaklaştık yine sevgiyle yaklaşacağız sana bile sana inat,

SUAT ENGİN YILMAZ
Eskişehir h- Tipi cezaevi 2. müdürüSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın günlük olaylar kümesinde bulunan diğer yazıları...
Herkesin Yapabildiği İşler
Boran Kuşu
Şarkıcı Deniz Seki ve Bayhanın İlahi Adalatle Sınavı
İnsanın En Büyük Eksiği

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Değiştir... Gücün Yetiyorsa [Şiir]
Zaman [Şiir]
Paralel Olamamalar, Dik Duramamalar [Şiir]
Ama Sen Benim Karımsın [Şiir]
Ah Kadınlar [Şiir]
Değerli Varlığımız [Şiir]
Beyaz Giymak Mesele Değil, Mesele Kar Gibi Beyaz Bir Yüreğe Sahip Olabilmek [Şiir]
Mahpushane [Şiir]
Bakışlar - Yüz [Şiir]
Eller [Şiir]


suat engin yılmz kimdir?

1963 ten beri dünyada bir yer işgal ediyorum


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © suat engin yılmz, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.