..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Güzellik her yerde karşılaşılan bir konuktur. -Goethe
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > İnceleme > Toplumbilim > suat engin yılmz
17 Şubat 2016
Büyük Oğlum Anıl Cemal Yılmazın Yarıyıl İzni  
Anıl cemailin yarıyıl tatili

suat engin yılmz


Uludağ Universitesinde eğitim gören oğlum anıl cemalin yarıyıl tatilini anlattım


:IED:
Büyük oğlum Anıl cemal Yılmazın yarıyıl izni

Çocuklarımdan büyüğü Anıl Cemal Hukuk fakültesinde okuyor. En son yaz tatilinden dönerken Eylül ayında Anılı gördüm , anıl Gemlik kumlada teyzesi ve dedesiyle kalıyor ve orada ikamet ediyor .
Hukuk Fakültesi ikinci sınıfının birinci döneminde idare hukuku dersinden bütünlemeye kaldı , fakat iki hafta sonra yapılan bu dersin sınavını başardı , ikinci sınıf ikinci dönemi başlayana kadarda Eskişehire bizim yanımıza geldi .
Saat sekiz buçuktu , cezaevi servisi geldi , birden kapı çalındı , açtığımda eşim, Alper ve Anıl kapıdaydılar. Tabiî ki gözüm ilk önce Anılı gördü , bana baktı ve tebessüm etti , bende ona baktım içim bir tuhaf oldu , sarıldım , iki yanağından öptüm , özlem başka bir şeydi .
Daha önce görev yaptığım Hakkari iline ailemi götürmemiştim, Anıl annesi ve kardeşiyle birlikte Bursada kalmıştı , iki yıl sonra benim tayinim Eskişehire çıktı , Anılda Uludağ Üniversitesi hukuk Fakültesini kazandı , bizler annesi ve kardeşi ile Eskişehirde kalmaktayız Anılsa daha önce söylediğim gibi dedesi ve teyzesiye Bursa, Gemlikte kalıyor.
Evde bir düzenlemeye gittik küçük odayı Anıla tahsis ettik , anıl odasını girdi eşofmanlarını giydi , bilgisayarını masaya yerleştirdi , sonrada bizim yanımıza geldi .
Bir yıl sonra tekrar dört dörtlük olmuştu her şey güzeldi ,bir tatlı sohbet başladı , yemekler salonda yenilmeye başladı, çaylar daha büyük demlikle demlenmeye başladı , yüzümüz daha bir gülmeye başladı , evin içerisinden o günlük hayatın verdiği gerginlik ve kasvetli hava gitti ve neşe ve sevinç kapladı her yanı.
Hayatın getirdiği şartlardan insanlar bir süreliğine olsa da çocuklarından, annesinden, babasından , kardeşinden ayrı kalabiliyorlar. B u şekilde binlerce insan var , bazen hayat bize verececeği şeylerin bedeli ayrılık , özlem olarak alabiliyor hatta verdiğinden fazlasını alabiliyor . Bu şekilde eğitim için , çalışmak için memleketinden ayrılıp bir daha hiç gitmeyen insanlar bile var . özellikle Anadolunun küçük kasabalarından ve şehirlerin bir şekilde ayrılan insanlar , bilmedikleri memleketlerde çıkış yolu arıyorlar, bulabiliyormu , eğer biraz şansı varsa , veya hayat oyununu akıllı oynayabilirse bir yere varan insanlar yok değil , ama çoğunlukla hüsran oluyor sonuç …!
Anıl geldikten sonra her şey daha güzel olmaya başladı evimize bir neşe geldi , bir sevinç doldu , yüzümüz gülmeye başladı . V e eşim bir gün dediki : Anıl olmadığı zamanlar bir eksikliklik varmış dedi , bir şeyler boş kalmış, puzzlenin bazı parçalarının yerinin yanlış olduğunu anladık dedi , iyiki geldin oğlum dedi
Şimdilik her şey dört , dörtlük ama kısa bir süre için , çünkü anıl bu hafta sonu gidecek , ama tatildeki paylaşılan birçok şey bizi yaz tatiline kadar idare edeceğe benzer.
Herkese ailesiyle ile mutlu bir hayat dilemek geliyor içimden sevgi dolu bir hayat …!
Suat engin yılmaz 17.02.2016
Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın toplumbilim kümesinde bulunan diğer yazıları...
Viktimiloji - Mağdur Bilimi
Türkiye Ceza İnfaz Kurumları Duygusal ve Durumsal Analizi

Yazarın İnceleme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Hafız İsmail Coşar
Yılmaz Güneyin Hapishane Hayatı
Nelson Mandelanın Hapishane Hayatı
Kozmopilitaniz, Gecekondular , Büyükşehirlerde Yükselen Suç Grafikleri,cezaevine Yansımaları
Başbakan Menderesin Hapishane Hayatı
Nazım Hikmetin Cezaevi Hayatı
Şair Sabahattin Alinin Hapishane Hayatı

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Değiştir... Gücün Yetiyorsa [Şiir]
Zaman [Şiir]
Paralel Olamamalar, Dik Duramamalar [Şiir]
Ama Sen Benim Karımsın [Şiir]
Ah Kadınlar [Şiir]
Değerli Varlığımız [Şiir]
Beyaz Giymak Mesele Değil, Mesele Kar Gibi Beyaz Bir Yüreğe Sahip Olabilmek [Şiir]
Mahpushane [Şiir]
Bakışlar - Yüz [Şiir]
Eller [Şiir]


suat engin yılmz kimdir?

1963 ten beri dünyada bir yer işgal ediyorum


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © suat engin yılmz, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.