..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Umutsuzluğa düşmeyin. -Charlie Chaplin
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler > Osman AKTAŞ
4 Temmuz 2017
Boka Sarmış Bir Pisliğe Emanet Ettiğiniz Çocuklar  
Osman AKTAŞ
İstikrarlı, huzur, güven ve adaletli ülkemin güzide insanları! Bugüne kadar çocuklarınız için sizin gözden kaçırdığınız, ama sizin adınıza gözden kaçırmayan bir iktidar ve bir bakanlık var. Çocuklarınız büyük tehlike içindeler...


:CGJ:


İstikrarlı, huzur, güven ve adaletli ülkemin güzide insanları! Bugüne kadar çocuklarınız için sizin gözden kaçırdığınız, ama sizin adınıza gözden kaçırmayan bir iktidar ve bir bakanlık var. Çocuklarınız büyük tehlike içindeler... Aman ha, dikkatli olun, o pamuk gibi ak, süt gibi ak, su gibi berrAk çocuklarınız şu alçak, sinsi, gözü dönmüş öğretmen denen korkunç yaratıkların elinde telef olup gidecekler. Şimdiye kadar yitirilen evlatlarınız gibi...

Bakanlık bir dizi önlem aldı ve almaya da devan ediyor; yardakçıları, yalakaları ve onların sırtından geçimlerini sağlayan asalakları tarafından. Bakın nasıl; proje üreterek, hedef tespitleri yaparak... Bunlar neler:

Öğretmen (eğer), yağmur, çamur, güneş, kar, olmazsa 180 gün okula gidiyor. Tabii bunun iki günü boş gün oluyor, 108 gün kalıyor, ikili eğitimden dolayı, her öğretmenin yarım günü boş, geriye kalıyor 54 gün, derslerin arasında boş saatler var bunları da çıkarırsak yaklaşık bir ay okula gidiyor bu öğretmen denen asalak. Be hey devlet düşmanları, bir aylık süre için emekliliği gelmiş bir öğretmene 3100 lira gibi yüksek bir rakam vererek, devleti zarara uğratmaya ne hakkınız var. Bunun mutlaka hesabı sorulmalı...

Bu malların önü alınmıyor ve her yerde çatlak sesler çıkarıyorlar. Üstelik yatarak para alıyorlar. Denetlenmeleri ve değerlendirilmeleri gerek. Kim mi yapacak? Herkes... Veliler, öğrenciler, müdürler, köylüler, şehirliler, hâkim savcılar, odacılar, hizmetliler, çöpçüler, bakkal ve manavlar, balıkçılar, barolar, belediyeler, siyasi parti temsilcileri, sonra bunlar ilçe müdürlüklerince hazırlanacak rapor doğrultusunda bakanlık, bakanlığın hazırlayacağı raporla da meclis ve cumhurbaşkanı, eğer kanun hükmünde bir kararname hazırlanırsa okullardaki lağım farelerinin de değerlendirmede görüşlerinin alınması yeni bir proje kapsamında değerlendirilebilir.

Bu ilkel yaratıkların boş kaldıklarında fitne ve fesat çıkarmamaları için, yazın iki ay hizmet içi eğitimde değerlendirilmeleri, bir ay okulların bakım ve onarımında yer almaları iktisadi tasarruf açısından elzem olarak görülmelidir.

Hatta yeni kararname ile hafta sonu tatillerini kaldırılan ve bu zamanda okulun idari işlerini yürütmeleri, diğer boş günlerin de öğrencilerin kişisel bakımlarını öğrenci sayıları dikkate alınarak ve adil bir paylaşımla üstlenmeleri de sağlanan öğretmen denen bu yaratıkların, kişisel ve toplumsal gelişim kapsamında tutulmalarının da önem teşkil edeceği muhakkaktır.

Ben de bir öğretmen olarak, yeni bir proje kapsamıyla, iktidarlarının sürekliliği için yetişecek yeni nesillere ihtiyaç duyulduğu kanaatindeyim.

Bütün bu güzide yaptırımların oluşması için öğretmenleri hazırlayacağınız modern bir fabrikada yeniden dizayn ederek, fabrika ve kullanım hatalarından arındırılmış olarak, eğitim ordusuna akıllı neferler olarak kazandırabileceğiniz kanaatindeyim. Yoksa bunca masrafla kurdurduğunuz akıllı tahtalarınızı, akılsız insanlara emanet etmeniz hiç uygun olmaz.

Ey veliler ve toplumu yönlendirebilen kızıl ötesi bakışlara sahip yöneticiler ya da liderler, derhal sokaklara inip, "Öğretmen istemiyoruz" diye çift şeritli asfalt yollarda yürümeli, sizlere refakat eden rehberiniz tarafından yol kenarlarında kurulmuş olan dinlenme tesislerinde mola vermelisiniz. Çaylar şirketten... Yeme içme cebinizden ve mecburi olmalı... Çünkü vergi alınıyor harcamalarınızdan. Vergi kutsaldır ne de olsa. (Öğretmen de kutsaldır, denilir, ama sadece 24 Kasım'da. Aşırıya gitmeyin, hükumet aşırıya gidenleri sevmez. Hele milli eğitim bakanlığı hiç sevmez)

Sürç-i proje eyledikse affola...

4 Temmuz 17
GölcükSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın politik olaylar ve görüşler kümesinde bulunan diğer yazıları...
Milli Eğitimin Yeni Müfredatına Dair
Meb Ü Kesk Arasındaki Sıra Dışı İlişkiler
Yaşadığımız Masal
Emeli/kan ve Ocağına İncir (Lik) Dikilenler
Türkiye’nin Çehresini Değiştirmesi Beklenen Lider: Recep Tayyip Erdoğan…
Tek İlkeli Ülke Ya da Türkiye
Siyasi Yorumda Basireti Bağlanan Köşe Yazar (Lar) I (Ve) Mustafa Albayrak
Herşeyin Başı Davos veya Sağlıklı Adalet
Dokunmatik Çamaşır Makinesi
Cumhurburkan

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Kırkı Kırpan Anlayış
Edebiyat Hayat Memat Üzerine I
Edebiyat Hayat Memat Üzerine II
Türk Kadınlar Günü
Dünya Kadınlar Günü
Edebiyat Hayat Memat Üzerine III
Yozlaşmalı Eğitime Sözleşmeli Öğretmen
Sayın Milli Eğitim Bakanın Mesajına İstinaden...
Buzarmış Kahramanlara Minnet Borcu
24 Kasım’a Fikir Fonu

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Beytü'l Girdap [Şiir]
Hüzün [Şiir]
Ehl-i Beyt Aşkından [Şiir]
Pastorize Yıllar [Şiir]
Ha (Ya) Lime Tüten Gece [Şiir]
Bakış Açısı [Şiir]
Bir Veda Partisinde Veda Hutbesi [Şiir]
K. D. V [Şiir]
Bir Kızı Sevmekle Ülserim Azar [Şiir]
Yalnızlık [Şiir]


Osman AKTAŞ kimdir?

1965 Erzurum doğumluyum. Gazi üniversitesi T. D. E mezunuyum. Sırasıyla Van, Bartın, Antalya,Bursa, ankara Bodrum'da öğretmen olarak görev yaptım. halen Kocaeli'nde görev yapıyorum. 30 yıldır şiirle uğraşıyorum. Şiir,öykü ve eleştiri yazıları yazıyorum. Kitaplarım: ayArsız, Uludağ yayınları, 2007 (şiirler) bermudayı tek geçmek Cinius Yayınları 2016 (şiirler) asimilat(ör) Cinius Yayınları 2017 (politik denemeler), (D)oku(n)muştuk Cinius Yayınları 2017 (Kitap tanıtım ve eleştirileri)

Etkilendiği Yazarlar:
Can Yücel,Cemal Süreya,Attila İlhan,İsmet Özel,Ataol Behramoğlu,Ahmet Telli,Murathan Mungan,Edip Cansever,Oktay Rifat,Paplo Neruda,Bertol Briechk,Mayakosky,Yuhannis Ritsos,Nazım Hikmet Ran,La Martin,Arthur Rimbaut,Tagore,Octovia Paz


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © Osman AKTAŞ, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.