..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Şiir, duyguların dilidir. -W. Winter
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Türkiye > Osman AKTAŞ
11 Şubat 2018
Ey Türk Milleti!  
Osman AKTAŞ
Ne kadar çok başımız sağ oluyor. Ne kadar çok vatan sağ oluyor. Ben kendimi bildim bileli başımız ve vatan sağ oluyor.


:FGB:
Ne kadar çok başımız sağ oluyor. Ne kadar çok vatan sağ oluyor. Ben kendimi bildim bileli başımız ve vatan sağ oluyor.


1970'li yıllar... Sokakta insanlar birbirini öldürüyor. Herkes vatan için ölüyor ve ailelerin başı sağ oluyor. Asala denen musibet var ediliyor, yığınla yetişmiş diplomat öldürülüyor. Ailelerin başı sağ oluyor. Seksende 50 idam ve sayısız, güya hastalık sonucu ölümle ailelerin başı sağ oluyor. Arkasından PKK denen soysuz çıkıyor, kadın, erkek, çoluk, çocuk demeden öldürüyor, ailelerin başı sağ oluyor. Bu alçaklarla verilen mücadelede yığınla gariban ailelerin çocukları askerde ölüyor, ailelerin başı sağ oluyor. Faili meçhulleri hiç saymıyorum, ailelerin başı sağ oluyor. Çözüm süreci adı altında bu soysuzları davul zurna eşliğinde karşılayıp, her tür ihtiyaçlarını karşılayıp, sokaklarda kimlik kontrolü yaptıracak özgüvene sahip duruma getirerek yeniden öldürme içgüdülerini tetikliyoruz ve onlar da öldürmeye başlıyorlar, ölenlerin ailelerinin başı sağ oluyor. Diyarbakır, Mardin, Urfa, Şırnak, Batman gibi illerde gerek sivil, gerekse asker ve polis bu saçma süreç yüzünden peyda olan alçaklar tarafından öldürülüyor, ailelerin başı sağ oluyor. Kuzey Irak'tan getirilip Suriye topraklarına Türk ordusunun korumasında geçirilen Peşmerge denilen PYD ya da YPG denilen varlıklar, gerek Fırat-Kalkanı operasyonunda, gerekse şimdi Afrin operasyonunda karşımıza çıkıyor, kendi elimizle, kendi korumamızda getirdiklerimizi yok etmek için uğraş ve şehit veriyoruz ve hâlâ ailelerin başı sağ oluyor.


Ben bu durumdan bir bok anlamış değilim. Anlasaydım zaten politikacı olurdum ve bugün bir yığın kişi benim peşimde dolaşır, anlamlı anlamsız her sözümü alkışlardı, değil mi?


Ben artık kırk yıldır "vatan sağ olsun" ve "Başımız Sağ olsun" demekten yoruldum. Ne olur, bu son olsun. "Vatan Sağ olsun", Hiç bir şehit ailesinin başlarının sağ olmayacağını biliyorum. Bundan öncekilerin de başları sağ olmadı; ya eriyip toprağa girdiler, ya gözyaşlarıyla çocuklarının mezarlarını sulayarak çiçeklendirdiler. Bu yüzden "şehit ailelerine Allah sabır versin" diyorum.


Sürç-i lisan eyledikse affola.

11 Şubat 18
GöcükSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın türkiye kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bu Ülke

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Göğüs Kafesinde Kuş Yetiştiren Şair: Şükrü Çanku
17 Eylül ve Ülke Kaderini Değiştiren İdamlar
Vira Bismillah; Çocuksuz Okulları Zillendirme
Ayranı Karaların Temiz Bardak Araması
Eylül Cinayetleri ve Çanakçılar
Namussuzlar
Yazar ve Şairlerin Değişen Anatomisi ve Sosyal Statüsü
Kanamalı Kanal
Kozumuz İnsan
"Bir Fincan Kahve Olsa"

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bir Veda Partisinde Veda Hutbesi [Şiir]
Düş Geçiti [Şiir]
Saat Gökyüzüne Yaklaşıyor [Öykü]
Efsun [Öykü]
Sevgi Ya da Aşk Algısı [Deneme]
Eros'a Rekabet [Deneme]
Bir İşgalin Eşkâli [Deneme]
Aşk da Bir Feraset Olmalı [Deneme]
Hasar Tespit Raporu [Deneme]
"Sevme Sanatı" [Deneme]


Osman AKTAŞ kimdir?

1965 Erzurum doğdu. Gazi üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, TDE bölümünden mezun oldu. Sırasıyla Van, Bartın, Antalya,Bursa, Ankara, Bodrum'da öğretmen olarak görev yaptı. Halen Kocaeli'bde görev yapmakta. yaklaşık 40 yıldır şiir,öykü ve eleştiri yazıları yazmakta. Eserleri: 1. ayArsız; Uludağ Yayınları 2007 (Şiirler) 2. bermudayı tek geçmek; Cinius Yayınları 2016 (Şiirler) 3. AsiMilat(ör); Cinius Yayınları 2017 (Politik Denemeler) 4. (D)OKU(N)MUŞTUK; Cinius Yayınları (Kitap Eleştirileri) 5. cennet cazgırları; Cinius Yayınları 2017(Şiirler) 6. çorak düşler ülkesi; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 7. Yağmur Yankıları; Artus Yayınları 2018 (Öyküler) 8. Sessiz Çığlık; Cinius Yayınları 2018(Kitap Eleştirileri) 9. dar vakitte aşk; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 10. Âşık Hüseyin Fizâhî; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 11. Şuaraya Elhan Olmak; Cinius Yayınları 2019 (Şairler Üzerine Denemeler) 12. ναυάγιο αγάπης (enkaz-ı aşk): Cinius Yayınları 2019 (Şiirler)


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Osman AKTAŞ, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.