..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Aşk eski bir masaldır ama her zaman yepyenidir. -Heine
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Politik Olaylar ve Görüşler > Osman AKTAŞ
7 Şubat 2019
Usta İşi Gelişim  
Osman AKTAŞ
Ulan arkadaşlar niye rahat durmuyorsunuz. Her şeyi eleştiriyorsunuz. Bırakın bu ayakları. Yılmaz Özdil sizin yerinize zaten bu işi yapıyor. Sonra da 2500'den satıyor, üstüne Mustafa Kemaller koyarak...


:AIF:
Ulan arkadaşlar niye rahat durmuyorsunuz. Her şeyi eleştiriyorsunuz. Bırakın bu ayakları. Yılmaz Özdil sizin yerinize zaten bu işi yapıyor. Sonra da 2500'den satıyor, üstüne Mustafa Kemaller koyarak...

Nankörlük etmeyin yoksa AKP çarpar. Tarihin görebileceği en başarılı altın yılları yaşıyoruz. Sarayda oturan bir cumhurbaşkanımız var. Bir yığın danışmanı var, bir tabur koruması ve çeşit çeşit makam araçları var. Dünyada eşi benzeri yok. Bir kere herkesten uzun... Her ülkeye posta koyuyor. "Ey... " diye başlayınca herkes tırsıyor.

Mustafa Kemal’den sonra en büyük devrimi yaptı. Her şeyi özelleştirdi...

Hastaneler çoğaldı. Randevuyla gidiyor, sıra beklenilmiyor. Gidene kadar ölebiliyoruz, ama olsun. Ne fark edecek nasıl olsa ölmeyecek miyiz? Sağlıkta altımıza yoktu, şimdi üstümüze de yok. Neredeyse devletin ödediği bir şey kalmadı. Yap işlet devret hastanede bile. Hatta yıllık hasta sayısında garanti bile verebiliyoruz. Rakam tutmasa üstünü ödüyoruz.

Eğitimde çığır açtık / aştık. Yılda bir kaç kez yönetmelik kanun ve kanun hükmünde kararnameler çıkardık. Eğitimde yığınla üniversite, sınavsız geçiş ve 12 yıl zorunlu eğitim ve açık öğretimler sayesinde işsizliği düşürdük. Önce çok katlı TOKİ blokları yaptırdık, şimdi yüksek binaların kültürümüze zararlı olduğunu söyleyip, sanırım yıktırıp, yerine yatay TOKİ blokları kurdurmayı planlıyoruz. Yapar mıyız, yaparız evvel Allah.

Bakın yerli uçak, yerli otomobil, yerli tank yapıp, kafaya dank etmesine bile fırsat vermeden onu bile sattık. Parası konusunda bir fikrim yok. Ulu bir cami ya da yerli bir gemi tedarik edilebilir.

Devlet için çalışmaktan uyku uyuyamıyor olmalı ki, çevresindekilerin huzursuzluğu ekranlara yansıyabiliyor devlet büyüklerimizin.

Bu arada Suriyeli mülteciler alındı, lakin önemli devlet statülerinde değerlendirilemediler; bu önemli bir sorun. Kısmen bayrak sallayıp, sayın cumhurbaşkanımız ile ilgili övgü dolu sözler söyletme başarısını yakaladık, hatta sloganlar bile attırabiliriz yeterli dokümanı sağlayabilirsek. Hatta bizdeki CHP ve iyi partiden daha iyi oldukları meydanda... Ne de olsa devlet için çabalayan bir devlet adamına sahip çıkıyor ve nankörlük etmiyorlar.

İç ve dış anlaşmalar kesintisiz sürüyor. İçeride ihtiyaç sahibi vatansever müteahhitlere ihaleler verilmekte… Beleş kitap dağıtımı okullarda devam edip, paraları sahiplerine ulaştırılıyor. Kültür Bakanlığı seçilen yazarlara destek mahiyetinde üç beş bin kitap almayı vaat etmişti. Bu çalışma da sürüyor.

Bu arada Merih'e bile bilmem kaç şerit yol açtık. arsa ve inşaat sektörü makul fiyatlarla her bütçeye uygun seyretmekte. Sülün Osman yerine geçen arkadaşlarla irtibata geçebilirsiniz. konuşmalar güvenlik gereği kayıt altına alınmaktadır.

Dış ilişkilerdeki anlaşmalarda da sorun yok. İsrail ile ilişkiler son derece iyi. Çin desen çantada keklik… Ne desek yapıyorlar. Amerika zaten bizden özür diledi. İhtiyaca göre sık sık da özür dileyecek gibi görünüyor. Ruslarla çok daha iyiyiz. artık aramızda domates, ne uçak düşürme sorunu kalmadı. Dünya liderine sahip olmanın ayrıcalığıyla Araplarla da fena değiliz. Daha ne olsun. Belanızı mı arıyorsunuz. TRT ve ATV seyredin ve keyfinize bakın. Hem bu kanallarda tasarruf, sabır, tahammül, şükür gibi önemli kavramlar din adamları tarafından öğretiliyor.

Asilik bidattir. Artık öğrenin şu kavramları. Gıcık etmeyin adamı. Hiç utanmıyor musunuz? Bu kadar devletine ve ülkesine kesintisiz bütün aile fertleriyle uyumadan hizmet eden bir dünya liderine eleştirilerde bulunuyorsunuz. “Sizi gidi utanmazlar sizi.” Neredeyse kendinize benzeteceksiniz bizi.

Bakın devletin sırtında kambur olan her şeyi kaldırdı. Kambur olarak devletin sırtından kaldırılan larvalar, etrafında fır dönmekte ve nasıl yalakalık yapacaklarını bilememekteler sayın cumhurbaşkanımızın.

Ulan arkadaşlar, şöyle açılın da millet de feyzlensin. Yalakalığınızı yazacağınız makale ve kitaplara erteleyin biraz. Cumhurbaşkanımız özet olarak yazdıklarınızı okuyor. Bunca telaş niye? Hem müsteşarlıklar da kaldırıldı. Müsteşar da olamayacağınıza göre... Sakin bütün yalakalığınızı bir anda bitirmeyin yoksa alanınız daralır.

Hoşça ve mutlu kalın canlarım. Büyük reis her şeyin hakkından gelir. Kendinizi yırtmayın. Allah saklasın size bir şey olabilir. Bakın önde seçimler var. AKP’nin de seçmene ihtiyacı var.

Beni şimdi affedin. Bir gün farkına vardığınızda yaptıklarınızın (umarım), kendinizi de affedersiniz, belki, sanırım.

7 Şubat 19
GölcükSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın politik olaylar ve görüşler kümesinde bulunan diğer yazıları...
"Kendi Belini Bağlayamayan Gelin Başı Bağlıyor"
Cenab-ı Cenuba Köhne Yatırım
Alışılan Ölümler
Kesişen İnsanlıktan Çıkabilecekler
15 Temmuzlu Milsiz Eğitim
Yeni Bir Sivil Darbe Girişimi
Ey İzmir Barosu!
Fanatik Beklentiler
Akp Hükümetlerinin Çalışmaları
Eski Senaryoya Yeni Aktörler

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Sağıra Türkü Dinletme Köre Ülke Güzeli Seçtirme
Bir Ülke Ki, Hırlı Hırsız Karışmış
Yazlık Sinemadan Kışlık Düşlere
Medya: Termik Yalan Santralı
Şükre Dair
Yurttaşlarıma Açık Telkin
Düzenbaza Hile Bekçisi
30 Ağustos Zafer Bayramı
Asaletten Uzaklara Adalet
İçimizdeki Mustafa Kemal

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bir Veda Partisinde Veda Hutbesi [Şiir]
Düş Geçiti [Şiir]
Saat Gökyüzüne Yaklaşıyor [Öykü]
Efsun [Öykü]
Aşk da Bir Feraset Olmalı [Deneme]
"Sevme Sanatı" [Deneme]
Hasar Tespit Raporu [Deneme]
Sabahattin Ali [Deneme]
Alın Yazıları - Mekân Düşüncesi [Deneme]
Bir Tutkudur Şiir [Deneme]


Osman AKTAŞ kimdir?

1965 Erzurum doğdu. Gazi üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, TDE bölümünden mezun oldu. Sırasıyla Van, Bartın, Antalya,Bursa, Ankara, Bodrum'da öğretmen olarak görev yaptı. Halen Kocaeli'bde görev yapmakta. yaklaşık 40 yıldır şiir,öykü ve eleştiri yazıları yazmakta. Eserleri: 1. ayArsız; Uludağ Yayınları 2007 (Şiirler) 2. bermudayı tek geçmek; Cinius Yayınları 2016 (Şiirler) 3. AsiMilat(ör); Cinius Yayınları 2017 (Politik Denemeler) 4. (D)OKU(N)MUŞTUK; Cinius Yayınları (Kitap Eleştirileri) 5. cennet cazgırları; Cinius Yayınları 2017(Şiirler) 6. çorak düşler ülkesi; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 7. Yağmur Yankıları; Artus Yayınları 2018 (Öyküler) 8. Sessiz Çığlık; Cinius Yayınları 2018(Kitap Eleştirileri) 9. dar vakitte aşk; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 10. Âşık Hüseyin Fizâhî; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 11. Şuaraya Elhan Olmak; Cinius Yayınları 2019 (Şairler Üzerine Denemeler) 12. ναυάγιο αγάπης (enkaz-ı aşk): Cinius Yayınları 2019 (Şiirler)


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Osman AKTAŞ, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.