..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
İste, sana verilecektir; Ara, bulacaksındır; Çal ve kapı sana açılacaktır -İncil
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Dünya
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Yarın Bekleyebilir Şiir Kitabı Üzerine
Yûşa Irmak
Eleştiri > Yazarlar ve Yapıtlar

İlk kitabı “İntihar İlacı (1985)”ndan bu yana; içe dönüklüğü, alaycılığı, dağınıklığı ama cebirsel kurgulu şiiriyle kendine has bir üslubu ve dili olan Hüseyin Atlansoy’un “Yarın Bekleyebilir” şiir kitabını okudum ve çok beğendim. Aslında kitap hakkında tek cümlecik özet istense: Atlansoy’un kendi ifadesiyle: “Yarın bekleyebilir, beklesin!” sözüyle tanımlayabilirim. Tüm kitapları gibi bu kitabı da Hece Yayınları’ndan çıkan eseri tüm edebiyat se

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > İnceleme > Dünya
 Kitap Tanıtımı - 1  (Ö.Gökhan Ergüven)

"Escape is just the beginning" Kitap bu cümleyle başlıyor ve iliklerinize kadar sizi donduracak bir hikayeyi anlatıyor.
 Düşündüren Birkaç Söz... Düşünmek Eleştirmektir; Eleştirmek Düşünmektir... (3)  (Ahmet Çaylar)

Konuş ki seni göreyim. Aristoteles
 Eskiden Başımıza Sadece Taş Yağardı  (Ahmet Zeytinci)

Büyüklerimiz, dedelerimiz, ninelerimiz, toplumda bir aksilik gördüler mi ’’Huuuuu başımıza taş yağacak kız taş yağacak.’’ diye birbirlerine sitemlerde bulunurlardı. Tabi ki başımıza bir yerlerden taş yağmazdı gerçekte, mecazi bir anlatımdı neticede bu durum...
 Paris Strasbourg Gezisi  (kemal düz)

paris dünyanın tarih ve bir kültür kenti. dünya modasına yön veren bir kent. en önemli özelliği ise, 'devrimlerin enti' olmasıdır. strabourg, fransa'nın kuzeydoğusunda, alsas Eyaleti'nin başkentitarih boyunca fransa ile almanya arasında el değiştirmiş. en son 1945 yılında fransa'da kalmış. masal gibi büyüleyici bir kent.
 Her Şeye Muktedir Tanrı ve Kapitalizm Ölüm Döşeğinde  (Cemal Zöngür)

Kişi doğru eğitim, doğru kültür ve üst ahlak nitelikliğine sahip olursa, masalsı tanrı ve yalancı kapitalist sisteme ihtiyaç duymaz. Bireylerdeki her türlü niteliksizlik sosyal, siyasal, ekonomik din vb. her alanda yalancı, hısız, ukala kültürü oluşturmuştur. Bu yüzden yeni dünya sisteminin adaletli olması, nitelikli bireylerin nicel çokluğuyla mümkündür.
 Google Earth - Moskova'da Bir Araştırma Öyküsü  (Mehmet Sinan Gür)

...Kente yine uzaktan baktım. Filmlerin olduğu yere bir ataş koymuştum. İki film arası 50 dakika olduğuna göre 20 dakikalık bir uzaklığı yaklaşık hesaplayabilirdim. Ataşları kaybetmeden planı biraz yaklaştırdım. İki parmağımla yaklaşık 20 dakika tutacak bir yer işaretledim...
 Düşündüren Birkaç Söz... Düşünmek Eleştirmektir; Eleştirmek Düşünmektir... (2)  (Ahmet Çaylar)

Karmakarışık Duygu ve Düşünceler...
 Küresel Isınma ve Kapitalizm  (Mikail Boz)

Küresel ısınmanın böyle gitmesi durumunda geleceğin karanlık tasarımlarına bir yenisi daha eklenmeye ve büyük bir alan edinmeye başlıyor.
 Coronanın Hatırlattıkları, Dünyanın Geleceği  (Cemal Zöngür)

Corona vb. hastalık yapan birçok virüs, doğadaki her şeyin dinamiksel hareketleri sonucunda evrimleşerek ortaya çıkan mikro canlılardır. Virüslerin tehlikeli olması da doğanın kendi diyalektik kanunudur. İnsan dünyada yaşadığı sürece corona gibi virüslerle her zaman karşılaşacağını bilip, sağlık sistemini geliştirdiğinde bütün tehlikeleri daha hafif atlatmak mümkündür.
10 
 Düşündüren Birkaç Söz... Düşünmek Eleştirmektir; Eleştirmek Düşünmektir... (4)  (Ahmet Çaylar)

“Size en çok yardım eden kitaplar, sizi en çok düşündüren kitaplardır.” Teodor Valker
11 
 Yaşamın ve Dünyanın Sonu  (hakan alan)

Geçenlerde izlediğim bir belgesel yaşamın ve dünyanın sonu hakkında bilimsel gerçeklerden bahsediyordu.
12 
 Başarı Üzerine Özlü Sözler 1  (Ahmet Çaylar)

Başarı istemek değildir. Jack Barringer
13 
 Kıbrıs Barış Harekatı'nın 37. Yılı Kutlu Olsun  (Abdullah Çağrı ELGÜN)

20 Temmuz 1974, Türkiye Cumhuriyeti aldığı bir kararla Kıbrıs'a BARIŞ HAREKATINA başlandı. Bu harekatla Türkiye Kıbrıs Türk Halkını kesin bir soykırımdan kurtarmıştır. Bugün, 37. yıl dönümünü kutladığımız KIBRIS BARIŞ HAREKATI ile "KIBRIS TÜRK HALKI" hür ve bağımsız olarak, yoluna devam etmektedir
14 
 Suriye Hususunu Doğru Değerlendirmek.  (Taner SARGIN)

Gelelim esas konuya. Geçmişte Muhammet El hüseyni'yi kullanan güçler bu gün Arap devletlerini karıştırmak ve de denetimi altına almak için kimleri kullanıyor?
15 
 Suriye ve Ortadoğu Üzerine  (kemal düz)

Suriye, Osmanlı Ordusu ile Memluk Ordusu arasında 1516 yılında halep yakınlarında meydana gelen mercidabık savaşı sonunda osmanlı topraklarına katılmıştır. suriye güney komşumuzdur ve bir ortadoğu devletidir. dinler, inançlar, düşünce akımları hep bu topraklarda vücut bulmuştur. bölgede bulunan kutsal yerler hep ilgi çekmiş, tarih boyunca da hep hedef olmuştur.
16 
 Bermuda Şeytan Üçgeni, Çağımız, Akıl, Beyin, Matematik ve Olaylara Çocuk Zihninin Duruluğu ile Bakabilme Sonucu Ortaya Çıkan Olasılıklar  (Ahmet CAKAR (Karşıyakalı Ahmet))

Öncelikle şunu belirteyim, edebiyat sitemde farklı türden yazılar görmek güzel. Elbette ki, düşünen zihinler alan ayrımı yapmadan farklı konularda yazabilmeli. Ana sayfada “Bermuda Şeytan Üçgeni” konulu bir yazı okudum.İlginçti. Bu konuda ben de bildiklerimi harmanlayıp bir görüş sunmak istedim.
17 
 ‘ 2020 Yılında Abd Yıkılacak!.. ’ Kehaneti Gerçekleşiyor Mu?..  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

Corona günlerinde Amerika' da yaşanan Protetesto Olayları
18 
 Savaş Güvercinleri  (Mustafa Yener)

Acııı..! Evet sevgili okur. Zulüm, kan, gözyaşı, dram. Hepsi bir arada tekmili birden.
19 
 Bermuda Şeytan Üçgeninin Gizi  (Tarık TORUN)

Her kim ne derse desin ilahi nizamdaki gizem halen devam etmektedir. İnsanoğlu üzerinde merak duygusuyla birlikte İlahi gücün hikmetini göstermesi açısından kayda değer bir alan ve olaylar zinciridir “Bermuda Şeytan Üçgeni.” Bazı kimseler birtakım iddialarda bulunsalar da, bu konuda yine de bazı açık kapılar ve gizemler vardır. İşte bu gizemlerdir ki yıllar boyu bu merakın popülaritesini taze tutuyor ve artırıyor. Gizemli oluşunu devam ettiriyor. Takı insanların Yaratanın üstün kudretini tam anlayacağı güne kadar.
20 
 Game Of Thrones Hakkinda Yazmazsam Olmazdi  (Alp Şahin)

Geldik dorduncu sezon, altinci bolume. "Game of thrones ve muhtesem kadrosu yine bekleyenleri sasirtmayi basardi.
son eklenenler
Ey Nefsim
Mehmet Ali Ünsal
İnceleme > Dünya

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2023 | © , 2023
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.