..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Prensiplerden hoşlanmam. Önyargıları yeğlerim. Daha içtenler. -Oscar Wilde
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Yazarlar Üzerine
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Menekşe
Tayyibe Atay
Şiir > Bireysel

koştum ardıç dibine eğilip baktım bir top menekşe!.. uzattım ellerimi sevdim menekşeyi kokusunu çektim içime!..

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Roman > Yazarlar Üzerine
 Sosyal İlişkilerde Akıl Tutulması ve "Jeanne" Eyre...  (CENGİZ MAÇOĞLU)

Zaten Bay Rochester sağlıklı bir erkekken ona sadece tanrısal bir saflıkla aşık olmuştur. Bedeninin hiç bir bölgesi ıslanmamıştır. Oysa burjuva aşkların feodal aşkları sollaması ıslaklıkla ilgildir. Yani burjuva bir erkek bir kadının bakışını sanırım sütbeyaz kalçalarını ovmak için beğenecektir. Kadının üremeye katkısı artık önemini yitirmiştir.
 Karakteri Öldürmek  (Şenol Durmuş)

Bir komşumuz vardı. Çarşıda, pazarda, kahvede, işten eve, evden işe giderken dahi elinde mutlaka bir kitap olurdu.Yıllar boyu bu adamın elinden kitap düşmedi. Hemen herkes bu insana saygı duyardı. Çok kültürlü, mülayim bir insan olarak muhitinde bir yer edindi...Sonraları bu adamın aslında hayatı boyunca bir kitap dahi okumadığı ortaya çıkacaktı. Pasif, korkak adam toplumda saygı görmek için sürekli elinde bir kitapla dolaşmış, durmuş. O saygı sayesinde semtin bitirimlerinden, serserilerinden dayak yemekten kurtulan ender semt sakinlerinden birisi olarak tarihe geçmişti.Klasikleri övme meselesinin ucu işte bu adama kadar geliyor...
 Mankurt İsimli Romanım  (MUSTAFA ESER)

Mankurt isimli romanımı bu akşam Bengütürk Tv.de Maziden Atiye isimli programında görebilirsiniz.
 Kemal Tahir : Namuslu, Özgün ve Gerçekçi Bir Kafa  (Salih Zeki Çavdaroğlu)

Ünlü romancı Kemal Tahir' in dünya görüşü, romanları üzerine bir deneme...
 Aybastılı Bir Feylesof: Refik Güley  (kemal düz)

refik güley... nasıl biridir, düşüncesi, felsefesi, dünyaya, hayata bakışı nasıldır, hep ilgimi çekmiştir. İstanbul'da yaşayan köy enstitülü, emekli öğretmen saygıdeğer mehmet kaya ile aybastı üzerine konuşurken yine adı geçti merhum refik güley'in.. ben, “kendisini aybastı'da, sadece bir defa bir kahvenin önünde ahşap bir sandalyede otururken gördüm.” dedi.
 35 Yaş Şiiri Size Neyi Çağrıştırıyor?  (Şevket Başıbüyük)

35 Yaş şiirini ne zaman okusam içime fenalıklar basar, sinirlenir, tamamını okumadan bırakırımdım. Diyeceksiniz ki, gündem bu kadar yoğunken 35 yaş şiiri de nerden çıktı? Nerden çıktığını bilmiyorum ama, şiirden bahsederken bir arkadaş dedi ki; “Yaş otuz beş! yolun yarısı eder.” demiş ama kendisi de 46 yaşında ölmüştür..
 Hayalim Yazar Olmak  (osman tatlı)

Çocukluğumuzun ve gençliğimizin hep bir hayali vardır. Bu hayalle uykularımız kaçar, bu hayaller rüyalarımızı süsler; bu hayallerle sürekli derin düşüncelere dalarız ve bu hayaller adına yaşama tutunuruz. Hayallerimiz peşimizi, biz hayallerimizin peşini bırakmayız. Hayallerimizi gerçekleşmese de hayallerimiz kalbimizde sürekli bizimle yaşar, arada zihnimizi ziyaret eder, maziye ve geleceğe gidip geliriz…
 Hayalim Yazarlık  (osman tatlı)

HAYALİM YAZAR OLMAK KURSU 30 NİSAN CUMARTESİ BAŞLIYOR...KAYDINIZI YAPMAYI UNUTMAYIN. İletişim: 0 507 706 20 31 e-posta: osmantatli@gmail.com masukdanismanlik@gmail.com yer: İstanbul-Şirinevler meydanı
 Bizden Biri; Alişan Kapaklıkaya  (Şevket Başıbüyük)

Konu; “Aile içi iletişim”, ve “Evimizi nasıl Cennet’e çevirebiliriz” olunca, dikkatimi çekti… Önce isteksizce dinledim… Sonra o anlattıkça gerilen kaslarım gevşedi, gevşedi ve asık yüzüm yerini tatlı bir tebessümse bıraktı. Adamda sanki şeytan tüyü vardı… Evet, Alişan Kapaklıkaya konferansında ‘çiş’inden falan bahseder ama… Ama bütün bunları sırf şaklabanlık olsun diye, dinleyiciler gülsün diye yapar… Sayın Kapaklıkaya; harbiden harikasın… Çoktandır bu kadar içten gelerek böyle gülmemiştim. Ama sen hem güldürdün hem düşündürdün. Ne diyeyim… Allah da seni güldürsün…
10 
 Ey Yazar Adayı  (Şenol Durmuş)

Ey sayın yazar adayı lütfen dikkatli oku. Sana varoşların felsefesinden, edebiyatından yola çıkarak günümüz üst sınıf edebiyatımızı anlatmaya çalışacağım. Ey yazar adayı karşına çıkacak ilk zorluk senin bu toplumundur. Yedi bölgeden, yetmiş vilayetten ve milletten oluşan bu topluma bir yazar olarak ne anlatabilirsin?.. Öncelikle bunu bir düşün kendine sor. Beyinlerin farklılığı bir yana o beyinlerin takım tutar gibi hiç öğrenmeden bilinçsiz bir şekilde inandıkları ideolojilerle de mücadele edeceksin, bunu unutma.
11 
 Hasan Karcı ve Yeni Yapıtı: Madam Katina  (PELİN KARCI)

Senaryodan romana uyarlanmış içinizi ısıtacak ve içinde kendinizden bir parça bulacağınız bir roman Madam Katina... Okuyun, okutun!
12 
 Ömer Seyfettin Eserlerini Nasıl Yazardı?  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Ömer Seyfettin, hikâyelerini Genç Kalemler ve Türk Yurdu dergilerinde yayımlamıştır. 140 kadar hikâyesi vardır.
13 
 Okuyorum Ama Yazamıyorum?  (osman tatlı)

Her şeyden önce okuma eylemini sistemleştirmen gerekir. Okurken önemli gördüğün önemli yerlerin altını çiz, sonra onları bir deftere not et, üzerinde düşün ve altına kendi düşüncelerini yaz. Tabii eleştiri olabilir ya da ekleme de olabilir. Önemli olan bir şeyler yazman. Yazdıklarının önemi yok. Alıntıları eleştirecek birikimin olmayabilir. Sorun değil. Burada amaç alıntıyı eleştirmen ya da alternatif düşünce üretmen değil. Yazımı kabiliyetini geliştirmendir. Tabiri caizse cümle kurmaya çalışmaktır.
14 
 "Malatya"da Yol Açanlar"  (Şevket Başıbüyük)

Güneşin doğuşunu, suyun akışını, kuşların cıvıldayışlarını, emekleyerek yürümeye çalışan bir bebeğin korkmadan, çekinmeden sürprizlerle dolu hayatın üzerine üzerine gidişini… Gayri resmi bir düzensizlikte dolaşmakta olan kara bir düzene inat sokakları, insanları, söylenenleri ve söylenemeyenleri, ölümü, doğumu, sevgiliye sunulan o en sahici yalanları, hastalığı, dirilişi, hesapları ve sürprizleri yeniden, yeniden ve yeniden yaratabilmek… Yani YAZMAK!
15 
 Terk Edilmiş Romanlar Bitenlerden Daha Vaatkâr.  (MUSTAFA ESER)

Hayal kutunuz dolu değilse vay halinize
16 
 "General Motor"  (Şevket Başıbüyük)

“General Motor” ismiyle mizah kitabını yayınlayan sivri bir kalem. Daha önce de Yörük’ün, “Kasımda Kavak Kesmek” Yediharf Yayıncılık’ta bir eseri yayınlanmış ama isimden dolayı herkes bu siyasi-belgesel eserini; “kavakçılıkla ilgili zirai bir yayın” zannıyla algılamış…
17 
 Soğuk Süreç  (Şevket Başıbüyük)

Yayımcımdan “Soğuk Süreç” adlı eserimin 3. baskı yaptığı haberini alınca roman kahramanım aklıma geldi…
18 
 Beytullah Özilhan'dan Dört Kitap  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Kendi Kaleminden Beytullah Özilhan:Beytullah Özilhan, 1947 Erzincan ili Tercan kazasına bağlı Osmanlının Hoğik Cumhuriyetinin Gökce köyünde doğdum. Doğum tarihim anamın yaptığı parmak hesabına göre kaydedilmiştir. Yedi çocuklu ailenin iki numarasıyım. Harf denen eğri büğrü çizgilerle ilk tanışmam köyümün toprak damlı mektebinde oldu.
19 
 Öğretmen Benisa"ya Mektup  (adnan durmaz)

Başarılı bir romanı tanıtmaya ilişkin başarısız bir yazı
20 
 Denemeler Gibi Gibi  (serdar aydın)

her şey geçip gidiyor
son eklenenler
Mankurt İsimli Romanım
MUSTAFA ESER
Roman > Yazarlar Üzerine
Hayalim Yazarlık
osman tatlı
Roman > Yazarlar Üzerine
Denemeler Gibi Gibi
serdar aydın
Roman > Yazarlar Üzerine
Hayalim Yazar Olmak
osman tatlı
Roman > Yazarlar Üzerine
Okuyorum Ama Yazamıyorum?
osman tatlı
Roman > Yazarlar Üzerine
Soğuk Süreç
Şevket Başıbüyük
Roman > Yazarlar Üzerine
Ey Yazar Adayı
Şenol Durmuş
Roman > Yazarlar Üzerine
Karakteri Öldürmek
Şenol Durmuş
Roman > Yazarlar Üzerine
"General Motor"
Şevket Başıbüyük
Roman > Yazarlar Üzerine

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2022 | © , 2022
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.