..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Olgular görmezden gelindikleri için var olmaya son vermiyorlar. -Huxley
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Deneme > Toplum > Alp Şahin
29 Ocak 2012
Kamuflaj  
Alp Şahin
Ya hayatını biraz da olsa sorgulayanlardansındır ya da sahteliklere kamufle edenlerden...


:AFHB:
Gözlerimi açıyor ve tavanla 26 senelik klasik bakışmamızdan sonra kalp atışlarını duyuyorum...Yavaş ve rahatlatıcı. Sonra göğsümde başını kıpırdatmanı hissediyorum. Sabah hiç başlamasın istiyorum. O büyüleyici kokunla biraz daha sersemleşmek ve seni iyice sararak uykuma devam etmek istiyorum. İçim geçiyor. Halimden son derece mutluyum.

Ne yazık ki kalkmam gerek. Çünkü biliyorum yaşamak için yapmam gereken bazı şeyler var. Bunların başında da iş geliyor. Yanağına öpücük kondurduktan sonra kalkıyorum. Sonrası malum. El yüz yıkama ve giyinme faslı. Bunları da gerçekleştirdikten sonra atlıyorum arabama ve basıyorum gaza. Sabahın yedisinde yine İstanbul trafiği. Gerçekten de ''The city never sleeps''. Çeşitli söylenmelerle ve manevralarla işyerine varıyorum. İşyeri dediğime bakmayın bir alışveriş merkezinde saat satıcısıyım. Bu işi bile torpille buldum o ayrı. Nedendir bilinmez hangi işe başlasam belirli bir süre sonra sıkılıyor ve hiçbir şey yapmak istemiyorum. Çünkü biliyorum ne yaparsam yapayım mutlu olamayacağım. Çevremdeki herkesin beyni yıkanmış sanki. En basitinden yanımda çalışan Yelda adlı kız. Sanki ülkede başka hiçbir şey olmamış gibi her seferinde salı günkü diziyi izledin mi diye bana sorabilmekte. Ya hayır kelimesinin anlamını bilmiyor ya da süzme salak. Yan tarafımdaki giyim mağazasında çalışan Erhan da o kafadan. Bu ülkede niye bu kadar zam var, niye özgür konuşamıyorum veya rahatlıkla geçinemiyorum diye sormuyor , her seferinde ligin durumunu benle canla başla tartışıyor. Yahu sana ne be adam? Sanki hissen var Beşiktaş'ta. Bir de müşteriler var. Benim tabirimle hiçbir şeyden haberleri olmayan gariban kurbanlar. Sene olmuş 2012; hala dünyanın parasını altı üstü zamanı gösteren bir makineye harcayanlar var. Gerçi işime yarıyor, satış yaptım diye ben kazanıyorum ama ne bileyim bir şey yanlışsa da yanlıştır diyenlerdenimdir.

Bazı anlar vardır. Doyduğunu hissedersin. Yaşayacağını yaşamış artık her şeyi geride bırakıp sevdiğinle yeni bir hayata yelken açmak istersin. İşte şu an o ruh halindeyim. Fakat biliyorum ki bu asla olmayacak. Lanet olsun ki 70lik rakının 43.50 TL olduğu bir memlekette ne ben huzur bulabilirim ne de sevdiğim. Elektrik,doğalgaz ve suya olan vergilerden bahsetmiyorum bile. Dolayısıyla böyle bir sistemde ve de böyle bir çevrede kamufle olmak dışında hiçbir çarem yok. Belirli bir hayat, belirli bir gelir ve de belirli bir mutluluk dışında daha fazlası olmayacak gibi. Belirli bir düşünceyi de unutmamak lazım ne de olsa beyin bedava!

Her şey bir yana bazı şeyleri satırlara dökmem iş saatimin çabucak bitmesini sağladı. Gerçi ne kadar biraz sonra sevdiğimi görmenin düşüncesi içimi ısıtsa da şöyle bir durum var; bugünün yarını ve de ondan sonraki günleri var. Yazımı yabancı filmlere yapılan meşhur dublaj cümlesiyle son vermek istiyorum. ''Lanet olsun.''Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın toplum kümesinde bulunan diğer yazıları...
Guvende Degiliz
Siyah Palto
Alkole Zam Gelmiş
Allah Rizasi Icin
Beyaz Karga

Yazarın deneme ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
İki Biradan Çok Daha Fazlası
Din, Vatanseverlik ve Korsanlık
Zaman, Yıldönümleri ve Biz
Vicdan
Kalp...
İremim
Akıl Oyunları
Bir Sivilin Gözünden Savaş
Aile
Metro İnsanları

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Yansıma [Şiir]
Oysa Yozlasir Herkes [Öykü]
Karmaya Daha Var [Öykü]
Ahmet Necdet Sezer [Eleştiri]
Covid 19 Hakkında [Eleştiri]
Aşağı Yukarı Değil İleri Bak! [Eleştiri]
Cumhuriyet Kadındır [Eleştiri]
Hollywood Şeytanı [Eleştiri]
Neden Muharrem İnce? [Eleştiri]
Hayir [Eleştiri]


Alp Şahin kimdir?

Deneme ve elestiri agirlikli yazmayi seviyorum.

Etkilendiği Yazarlar:
Machiavelli, Nietzsche


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2021 | © Alp Şahin, 2021
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.