..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Anka kuşu gibi yalnızlığı adet edin! Öyle hareket et ki, adın daima dillerde dolaşsın ama seni görmek olanaksız olsun." -Fuzuli, Leyla ile Mecnun
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Dünya
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Nebahat
Gürkan BAYKAL
Şiir > Erotik

Fahişeliğin sanatını yazmış kadınlar Kaltak yokuşunu çıkarken Yosmalar alkış tutmuş mor mendiller le Ud sesleri nagmelerle süslenmiş Gelir evlerin camından Oynaşmalar göz süzmeleri Gençler ne anlar yosmaların avından Yosmalar süslenmiş dolaşır parfüm kokulu Gençlik işte bu Üç beş kuruşa aşk dolu Kimi şanslı babadan kese dolu Kimisi gerçek aşkı arar Anadolu lu Kaltak yokuşunda aşk başkadır İstiyene bahar istemiyene şubat Yokuşun sonu

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > İnceleme > Dünya
 Yaşamın ve Dünyanın Sonu  (hakan alan)

Geçenlerde izlediğim bir belgesel yaşamın ve dünyanın sonu hakkında bilimsel gerçeklerden bahsediyordu.
 Düşündüren Birkaç Söz... Düşünmek Eleştirmektir; Eleştirmek Düşünmektir... (3)  (Ahmet Çaylar)

Konuş ki seni göreyim. Aristoteles
 Google Earth - Moskova'da Bir Araştırma Öyküsü  (Mehmet Sinan Gür)

...Kente yine uzaktan baktım. Filmlerin olduğu yere bir ataş koymuştum. İki film arası 50 dakika olduğuna göre 20 dakikalık bir uzaklığı yaklaşık hesaplayabilirdim. Ataşları kaybetmeden planı biraz yaklaştırdım. İki parmağımla yaklaşık 20 dakika tutacak bir yer işaretledim...
 Suriye ve Ortadoğu Üzerine  (kemal düz)

Suriye, Osmanlı Ordusu ile Memluk Ordusu arasında 1516 yılında halep yakınlarında meydana gelen mercidabık savaşı sonunda osmanlı topraklarına katılmıştır. suriye güney komşumuzdur ve bir ortadoğu devletidir. dinler, inançlar, düşünce akımları hep bu topraklarda vücut bulmuştur. bölgede bulunan kutsal yerler hep ilgi çekmiş, tarih boyunca da hep hedef olmuştur.
 Düşündüren Birkaç Söz... Düşünmek Eleştirmektir; Eleştirmek Düşünmektir... (2)  (Ahmet Çaylar)

Karmakarışık Duygu ve Düşünceler...
 Düşündüren Birkaç Söz... Düşünmek Eleştirmektir; Eleştirmek Düşünmektir... (4)  (Ahmet Çaylar)

“Size en çok yardım eden kitaplar, sizi en çok düşündüren kitaplardır.” Teodor Valker
 Başarı Üzerine Özlü Sözler 1  (Ahmet Çaylar)

Başarı istemek değildir. Jack Barringer
 Küresel Isınma ve Kapitalizm  (Mikail Boz)

Küresel ısınmanın böyle gitmesi durumunda geleceğin karanlık tasarımlarına bir yenisi daha eklenmeye ve büyük bir alan edinmeye başlıyor.
 Bermuda Şeytan Üçgeni, Çağımız, Akıl, Beyin, Matematik ve Olaylara Çocuk Zihninin Duruluğu ile Bakabilme Sonucu Ortaya Çıkan Olasılıklar  (Ahmet CAKAR (Karşıyakalı Ahmet))

Öncelikle şunu belirteyim, edebiyat sitemde farklı türden yazılar görmek güzel. Elbette ki, düşünen zihinler alan ayrımı yapmadan farklı konularda yazabilmeli. Ana sayfada “Bermuda Şeytan Üçgeni” konulu bir yazı okudum.İlginçti. Bu konuda ben de bildiklerimi harmanlayıp bir görüş sunmak istedim.
10 
 Savaş Güvercinleri  (Mustafa Yener)

Acııı..! Evet sevgili okur. Zulüm, kan, gözyaşı, dram. Hepsi bir arada tekmili birden.
11 
 Kıbrıs Barış Harekatı'nın 37. Yılı Kutlu Olsun  (Abdullah Çağrı ELGÜN)

20 Temmuz 1974, Türkiye Cumhuriyeti aldığı bir kararla Kıbrıs'a BARIŞ HAREKATINA başlandı. Bu harekatla Türkiye Kıbrıs Türk Halkını kesin bir soykırımdan kurtarmıştır. Bugün, 37. yıl dönümünü kutladığımız KIBRIS BARIŞ HAREKATI ile "KIBRIS TÜRK HALKI" hür ve bağımsız olarak, yoluna devam etmektedir
12 
 Game Of Thrones Hakkinda Yazmazsam Olmazdi  (Alp Şahin)

Geldik dorduncu sezon, altinci bolume. "Game of thrones ve muhtesem kadrosu yine bekleyenleri sasirtmayi basardi.
13 
 Suriye Hususunu Doğru Değerlendirmek.  (Taner SARGIN)

Gelelim esas konuya. Geçmişte Muhammet El hüseyni'yi kullanan güçler bu gün Arap devletlerini karıştırmak ve de denetimi altına almak için kimleri kullanıyor?
14 
 Ama Sen Bir Çocuğun Topusun Hala Dünya  (osman demircan)

Vallahi o kadar yorgunum ki artık tek gözümle o da kısık olarak bakıyorum hayata. Dünya tuvalet duvarı gibi... Çok da meraklı değilim o duvarlara. İsteyen o duvarlara yazılanları okusun profesör olsun isteyen o yazılardan kendine bir eş bulsun. Gözüm yok açıkçası.
15 
 Bermuda Şeytan Üçgeninin Gizi  (Tarık TORUN)

Her kim ne derse desin ilahi nizamdaki gizem halen devam etmektedir. İnsanoğlu üzerinde merak duygusuyla birlikte İlahi gücün hikmetini göstermesi açısından kayda değer bir alan ve olaylar zinciridir “Bermuda Şeytan Üçgeni.” Bazı kimseler birtakım iddialarda bulunsalar da, bu konuda yine de bazı açık kapılar ve gizemler vardır. İşte bu gizemlerdir ki yıllar boyu bu merakın popülaritesini taze tutuyor ve artırıyor. Gizemli oluşunu devam ettiriyor. Takı insanların Yaratanın üstün kudretini tam anlayacağı güne kadar.
16 
 Avrupa'daki Türkler: Almanya  (kemal düz)

binbir gece masalları ülkesinden, grimm masalları ülkesine yaptığımız bu seyahatten belleğimde şekillenenler şöyle. grimm masalları ükesi olan almanya’da sanat bilim tabiatı taklit ederek onun sesini, görüntüsünü, ruhunu insan beynine, aklına nakşediyor. taşıyor. binbir gece masalları olan ülkemiz ve bölgemiz ise, ise sanat ve bilim, insanın yüreğinden, duygusundan aldıklarını doğaya taşıyor.
17 
 Boğazlar Ülkesi'nin Büyüsü - 2  (leyla karaca)

Yeşil ile suyun, dal ile yeşilin, ışık ile dalın,ses ile ışığın halveti bu. Kaosun anlaşılmaz ritminin büyüleyici görseli.Görkemin başdöndürücü yalınlığı.Suyun buğusu var burada ve buğunun cesaretli müziği.Su seslerine kulak verince ”Su, Tanrının yüzünü görmüştür .” diyen İlhan Berk’i anıyorum rahmetle.
18 
 Fransa (Soykırım) Yapmamıştır  (eyyüp yıldırmış)

Akşam haberlerinde bir nokta dikkatimi çekti. Fransa Ruanda’da soy kırım yapmakla suçlanıyor. Yapmaz dedim kendi kendime, bu Ruandalılar medeni Fransaya çamur atıyor...
19 
 Putin mi Medvedev mi Rusya"nın Gerçek Lideri Kim?  (eyyüp yıldırmış)

Rusya uzun devlet geçmişi ile köklü ve sağlam bir denge anlayışına hâkim ülke. Tarihin her döneminde bu özellikleri ile ön plana çıkmayı hep başarmışlardır...
20 
 Boğazlar Ülkesi'nin Büyüsü - 1  (leyla karaca)

Düşünüyorum da saatleri ayarlama enstitüsü gibi çayları ayarlama enstitüsü kurulsa hiç fena olmayacak!
son eklenenler
Ey Nefsim
Mehmet Ali Ünsal
İnceleme > Dünya

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.