..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Kurguyla gerçek arasındaki ayrım, kurgunun mantıklı olmak zorunda olması. -Tom Clancy
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Eleştiri > Toplum ve Birey > Osman AKTAŞ
21 Nisan 2019
Düzenbaza Hile Bekçisi  
Osman AKTAŞ
Yıllar önce seyrettiğim bir film vardı; "Köpeklerin Gazabı". Hâlâ bir film var; "Köpeklerin Gazabı". Sadece köpekler farklı...


:AHF:
Yıllar önce seyrettiğim bir film vardı; "Köpeklerin Gazabı". Hâlâ bir film var; "Köpeklerin Gazabı". Sadece köpekler farklı...

Bir şehit ailesini ziyarete giden birini kendi sorumluluklarını üzerinden atmak için darp edenler...

Bu ülkeyi on yedi yıldır CHP yönetiyor, HDP destek veriyor, açılımlar yapılıyor, çadır mahkemeleri kuruluyor, PKK teröristleri bu mahkemelerde serbest bırakılıyor, sonra bir bakıyorsunuz bu serbest kalan teröristler ellerinde tüfeklerle bütün güneydoğuda kimlik kontrolleri yapıyorlar. Aynı yerlerde anayolların üzerine mayın döşenip, türlü sığınaklar yapılıyor. Devletin ya bundan haberi yok, ya haberi yokmuş gibi davranması isteniyor. Bunu kim istiyor? Tabii ki, CHP… Bu ülkeyi CHP yönetiyor ya... Kuzey ıraktan toplayıp getirdikleri mesut Barzani denilen piçin adamları Türk ordusu güvenliğinde Suriye’ye geçiriliyor. Sonra derken Suriye operasyonları kendi güvenlik garantörlüğü ile Suriye’ye geçenlerin peşine düşülüyor. Binlerce Türk genci şehit... Bu da CHP’nin beceriksiz ülke yönetimi...

Bu şehit ailesinin taziyesinde Kılıçtaroğlu’nuna saldıran o alçaklardan kaçının ailesinde şehit var ve bu acıyı ne kadar tanıyorlar. Kimin köpekliğini yapmak için oraya geldi ya da getirildiler acaba?

Şimdi ben soruyorum; beka sorununuz bu saldırıyla çözüldü mü ey devlet bahçeli? Ya siz ey AKP’liler, kaybettiğiniz seçim bölgeleri için yeşil ışık yakıldı mı? Bu çirkefliğinizi ne kadar sürdürmeyi düşünüyorsunuz? Benim gibi bir Müslümanı bile CHP taraftarı olmaya zorlayacak alçaklık sınırı olmayan düzenbazlığınız, karşınızda olan herkesi yıldırana kadar sürecek mi?

Siz, kendi düzeninde, kendine karşı bile ahlaklı olmayan topluluklar, sizi Allah’a havale edeceğim, ama Allah sizin gibi paçavraları huzuruna kabul etmeyeceğini bildiğim için vazgeçiyorum. Nasıl olsa er ya da geç layık olduğunuz yere gideceksiniz.

Ben, bu vahim olaya önce azmettirenleri, sonra da orada tetikçilik yapan o şerefsizleri kınıyorum. Bu alçaklığı yapmak için kendilerini kaça ve kime kiraladıklarına bir baksınlar. Hangi yüzle Allah’ın karşısına çıkacaklar?

Sevmememe ve tasvip etmeme rağmen, Kılıçtaroğlu'nu bu konuda destekliyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Şehit ailesine başsağlığı ve sabır diliyorum.

21 Nisan 19
GölcükSöyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.

Yazarın toplum ve birey kümesinde bulunan diğer yazıları...
Değerler Eğitimi
Medya: Termik Yalan Santralı
Sağıra Türkü Dinletme Köre Ülke Güzeli Seçtirme
Yurttaşlarıma Açık Telkin
Asaletten Uzaklara Adalet
Kırk Şehitli Bir Yürek
İçimizdeki Mustafa Kemal
Müslümandan Müslümana Bir Hak
Tatlı Eğitime Tatlı Tatil
Eğitim Çöplüğünde Sosyal Değer Arama

Yazarın eleştiri ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Göğüs Kafesinde Kuş Yetiştiren Şair: Şükrü Çanku
Cenab-ı Cenuba Köhne Yatırım
Bir Korku Seansında Korkulacakların Saptanması
"Bir Fincan Kahve Olsa"
Kanamalı Kanal
Yıllık Yatırım Politikası
Feraset Zamanı
Yakın Çekim Faraziye
Bir Ülke Ki, Hırlı Hırsız Karışmış
Milli Eğitimde Okumak ve Konuşmak

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Bir Veda Partisinde Veda Hutbesi [Şiir]
Düş Geçiti [Şiir]
Saat Gökyüzüne Yaklaşıyor [Öykü]
Efsun [Öykü]
Hasar Tespit Raporu [Deneme]
"Sevme Sanatı" [Deneme]
Aşk da Bir Feraset Olmalı [Deneme]
Bir Tutkudur Şiir [Deneme]
Hapı Yutmak [Deneme]
Köşebent [Deneme]


Osman AKTAŞ kimdir?

1965 Erzurum doğdu. Gazi üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, TDE bölümünden mezun oldu. Sırasıyla Van, Bartın, Antalya,Bursa, Ankara, Bodrum'da öğretmen olarak görev yaptı. Halen Kocaeli'bde görev yapmakta. yaklaşık 40 yıldır şiir,öykü ve eleştiri yazıları yazmakta. Eserleri: 1. ayArsız; Uludağ Yayınları 2007 (Şiirler) 2. bermudayı tek geçmek; Cinius Yayınları 2016 (Şiirler) 3. AsiMilat(ör); Cinius Yayınları 2017 (Politik Denemeler) 4. (D)OKU(N)MUŞTUK; Cinius Yayınları (Kitap Eleştirileri) 5. cennet cazgırları; Cinius Yayınları 2017(Şiirler) 6. çorak düşler ülkesi; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 7. Yağmur Yankıları; Artus Yayınları 2018 (Öyküler) 8. Sessiz Çığlık; Cinius Yayınları 2018(Kitap Eleştirileri) 9. dar vakitte aşk; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 10. Âşık Hüseyin Fizâhî; Cinius Yayınları 2018 (Şiirler) 11. Şuaraya Elhan Olmak; Cinius Yayınları 2019 (Şairler Üzerine Denemeler) 12. ναυάγιο αγάπης (enkaz-ı aşk): Cinius Yayınları 2019 (Şiirler)


yazardan son gelenler

yazarın kütüphaneleri 

 

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © Osman AKTAŞ, 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.