..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
"Yumuşak olma ezilirsin, sert olma kırılırsın." -Victor Hugo
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Sevgi ve Nefret
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Ne Düşünüyorumki
Atılgan Günal
Şiir > Aşk ve Romantizm

...NE DÜŞÜNÜYORUMKİ ...SANKİ YAPRAKLARINI SAYDIĞIM PAPATYALARDAMI ÇIKTIN ...BİR ACELEYLE KARŞIMA ÇIKTIN ...O ACELEYLE YIKILDIN GİTTİN ...SEN DE SANDINKİ BEN ÇOK SAFIM ...MERAK ETTİYSEN BENDEKİ DEĞİŞİKLİĞİ ...HÂLÂ KÂĞITTAN GEMİLERİ YÜZDÜRÜYORUM ...ELLERİMİN İÇİNE GÜLEN YÜZ ÇİZMEYE DEVAM EDİYORUM ...OYUNCAK ARABALARI HÂLÂ SEVİYORUM ...EN KÖTÜ HİSSETTİĞİM ANLARDA ...YİNE SULTAN AHMET MEYDANINDAYIM ...ONYEDİ YILDIR DEĞİŞTİRMEDİĞİM CÜZDANI

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Eleştiri > Sevgi ve Nefret
 Kör Şeytanın Kör Gözüne...  (Adem KALINSAZ)

Şeytan; bazen “Şey”, bazen de “Tan” olarak karşımıza çıkıyor ve ben buradayım işte tam da elinizdeyim, kalbinize yöneliyorum, bu muvaffakiyetimi size borçluyum aziz dostum, naralarını duymayan biz ins’e kendi kelamıyla selam ve teveccühte bulunuyor. Karşılık olarak da; “Ne kadar güzel değil mi? Şu güzellik bende olsa da, kırk yıl hapiste yatsam” cevabını duyunca narasını pekiştiriyor.
 Sevgi,sadakat,vefa  (Orhan Bani)

Kim daha sadık,kim daha çok sever ve vefalıdır,eşrefi mahlukat olan insan mı,yoksa yerine göre hor gördügümüz hayvan mı?
 Sözde Sevgi...  (Ahmet B.çulhacı)

Çünkü yaşam denilen bu pazarda, alan değil, veren kazançlıdır her zaman…”
 Keyfin Bilir  (osman demircan)

Kimi seveceğim hemen hemen bellidir. Onun gelişi, güneş ışıklarının yollara vurması gibidir. Onun yürüyüşü rüzgarla gelen gül kokusudur. Bir bahar gibi kurulur yanıma. Mevsimler değişse de, onun gülüşü erik çiçeğidir. Hele bir konuşması vardır ki, sözcükler antik bir tablet olur dudaklarında.
 Kendimce (Monolog) yada Karşılıklı (Diyalog)  (MUHAMMET KEMALOĞLU)

Hayatın yeni yüzü ve yenilikler,ilkler,savunular,beğeniler,değer yargıları,duygular,duygusal kopukluklar, kırıklıklar ve kırılmalar.....
 Sevmedende Olur Diyorlar!  (ESRA BAYKAL)

Siz bu kadar kolay mı satılığa çıkardınız ruhlarınızı?!
 Sevgi ve Dostluk Konferansı  (Hakan Yozcu)

“Birlik ve beraberliğe daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde İslamiyet’e daha fazla sarılmamız gerekiyor. Çünkü İslamiyet, hepimize sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü ve barışı emrediyor. Bizlere bir olmayı, kardeş olmayı, bütünleşmeyi öğretiyor” dedi. Peygamber Efendimizin güzel ahlaklı bir insan olduğunu, kâinatın O’nun hatırı için yaratıldığını, bizlerin de Peygamber Efendimizi hep örnek almamız gerektiğini ve daima O’nun yolundan ilerlememiz gerektiğini vurguladı.
  "Don" Meselesi Değil Aslolan  (Hakan Yozcu)

Özellikle vatandaşlık konusunda Sayın Erdoğan’ın 10 bin kişinin yıllardır vatandaşlık için beklemesi üzerine “Neden onları vatandaş yapmıyorsunuz?” sorusu, bazı vatandaşlarımız tarafından fırça olarak algılandı. Bazı köşe yazarlarımız ise bu konuyu çeşitli yorumlarla dile getirdi. Ama içlerinde biri vardı ki olmadık sözleri, hakaret derecesine vardırırcasına sarf etti. Türkiye ve Türkiyelilere karşı ağza alınmayacak sözler söyledi.
 Aşk Bir İlizyondur  (Çağlar Karataş)

Aşk gerçek bir ilizyondur
10 
 Tarihsel Aşklar ve Sevgi Üzerine  (M.Nazım Güler)

Seviyorum, demekle sevgi oluşmaz. Sevgi, emek ister; sevmeğe yürek ister. O yüreği de herkes taşımaz.
11 
 Romeo'lu Düşünceler Playboy'la Sevişmeler  (Selin Arslanoğulları)

Aşk deyince bir grup insanın aklına hüzün ve gözyaşları gelir. Oysa diğer grup, aşka aşık olanlardan oluşur. Onlara göre aşk paylaşımla ilgilidir. Umutlar, kahkahalar, saflık, mutluluk ve çocuksu bir aptallıkla… Peki siz hangi gruptansınız?
12 
 Sessiz Öfkenin Mektubu  (Gülbahar Okumus)

sen snadinmi ki, ben öylesien brii gibi unutacagim? hayir her secilmis bir kisi gibi unutup gitmeyecegim..kendi kaderimi cizmekteyim...
13 
 Vasattan Aşk Çıkmaz  (osman demircan)

Kadınların aşağılandığı, tecavüze uğradığı, katledildiği bir ülkede aşk güle değil yolunmuş kaza benzer. Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez. Kadınlara sunulan bunca armağan, ikram aslında bir tavuk fiyatınadır. Sonra kadın kaz gibi gelir. Yolunup durulan kadın, aşk yaşadığını sanır. Ardından yenilip yutulur ve lades olur. Kadınların erkek dünyasında varlıkları ya kupa kızı ya da sinek kızı gibidir.
14 
 (Hakemlere) Lütfen Biraz Dikkat  (Hakan Yozcu)

köy kulüplerinde durum bu. Onlar, sadece spor yapmak istiyor. Boş vakitlerini olumsuz yerlerde değil sahalarda geçirmek istiyor. Gençliği, barlardan, discolardan ve kumarhanelerden kurtarmak istiyor.
15 
 Kürtlere Mektup  (osman demircan)

Söyleyin ben nereye aitim? Bir mezarda açan çiçek miyim yoksa o mezardaki ceset miyim? Yaşamayı ve ölmeyi yurt edinmişim. Söyleyin yeryüzünde hangi yürek benim için çarpar ki? Kim bana sevgiyle bakar? Kim benim için ölmek ister? Kim mezarda açan bir çiçek olmak ister?
16 
 Adam Gibi Severim Diyenlere Kanma  (osman demircan)

A gibi severim seni. Dam ise martılarla dolar. Martılar ise özgür yanımdır benim tıpkı gelgitli denizler gibi. Martılar derin hayallere dalarken mısra kıyılarından, kelimelerle uçarım hiç güneşim olmadığın göklere ve şiir denizine. Bu yüzden adam gibi ne martı olurum ne de deniz. Oysa sen limansın suyu olmayan mavi düşlerde. Bu kandırmaca bitsin istersen, adam gibi severim diyenlere kulak asma. Ne ben senin rüzgarım olurum ne de sen soluduğum havam olursun.
17 
 Yeni Yılda Aşka Kapalıyız!  (ÖMER YALÇIN)

Geçmiş aşklar dönem ile şuan ki aşklar dönemini karşılaştırdığımız zaman ortaya çıkan bilançodan inanın korkuyoruz.Tamamıyla toplumumuzdaki aşk anlayışı rezilliğin eşiğine getirilmeye çalışılıyor.Etrafımız günübirlik ve yalancı aşklar ile çepe çevre çevrelenmişken,bizde kapımızda “YENİ YILDA AŞKA KAPALIYIZ” tabelasıyla karşılıyoruz yeni yılın taze ama kadir kıymet bilmeyen aşklarını….
18 
 Bunun Adı  (Önder Anli)

Yazıyorum ve yazdıkça bu isteğimin inadına arttığını görüyorum.
19 
 Herkes  (Önder Anli)

Bağlar gün olur koparmış.
20 
 Ey Biçare Geç Kaldın  (Sümeyye İlbak)

Ey biçare her şeye geç kaldın şimdi sesini duyurmak için kıvranıp durursun…
son eklenenler
Sevgi ve Dostluk Konferansı
Hakan Yozcu
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
"Don" Meselesi Değil Aslolan
Hakan Yozcu
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Papaz Elbisesi!
Muhammed CAN
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Sevgiyle Bakmak Her Şeye
Hakan Yozcu
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Dokunmayın Bana
osman demircan
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
İnsan
osman demircan
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Ah Filistinli Kız
osman demircan
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Karşılıksız Aşk
kübranur ayan
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Aşk Bir İlizyondur
Çağlar Karataş
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Ey Biçare Geç Kaldın
Sümeyye İlbak
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Sevgi,sadakat,vefa
Orhan Bani
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
(Hakemlere) Lütfen Biraz Dikkat
Hakan Yozcu
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Sövgü
çiğdem taş
Eleştiri > Sevgi ve Nefret
Vasattan Aşk Çıkmaz
osman demircan
Eleştiri > Sevgi ve Nefret

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.