..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Bilim şaşkınlıkla başlar. -Aristoteles
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Eğitim
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Zevksiz Günah Olur Mu?
Görkem Topuz
Öykü > Erotik

Soğuk bir geceydi, çok viski içmiştim. İzafiyet üstüne uzun uzun düşünebileceğim bir örneğin en şehvetli yerindeydim. Sabırlı olmamı söylerken gözlerimin içine bakan yeşil bir çift göz, bacaklarını sıkarken titrediğini fark ettiğim ellerim... Nasıl oldu da bu noktaya gelmiştim ? Uzun koridorlardan geçip, çarpık merdivenlerden yukarı doğru çıktım. Tırmandım, tırmandım; neden sigara içtiğimi düşündüm, tırmandım. Kendi içimde öyle yoğun konuşuyordum

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > İnceleme > Eğitim
 Matematikte ve Günlük Yaşamda Aritmetik Ortalama  (Güven Uluköse)

Demek ki sizler de öğrendiklerinizle yaşamın içinde geçen aritmetiksel olaylar arasında bağlantı kurmamışsınız. Bir ortalama hesabı yapmamışsınız, kazancınızı bir ayın otuz gününe bölerek harcamıyorsunuz.
 Okul ve Hapishane  (M.NİHAT MALKOÇ)

Okumakla başlar her şey!.. Bilgisizlik,yediden yetmişe bütün kötülüklerin anasıdır. Dünyada en tehlikeli insan,cahil insandır. Cahillerin en kötüsü de cahil olduğunu bilmeyen veya cehaletini kabul etmeyendir. Böyle bir insanla
 Öğrenme Nasıl Öğrenilir?  (Ülkenur Kaynar)

Akılcı, kalıcı bir ÖĞRENME için.......
 Dilsel Zeka Gelişimi  (Güven Uluköse)

Eğitimin amacı, gençlerin yaratıcı zekalarından yararlanarak üretken olmalarını sağlamaktır. Üretkenlik kavramını biraz açalım. Sorumluluktan
 İlköğretim Okulları ve 100 Temel Eser  (M.NİHAT MALKOÇ)

Son yıllarda kitap okuma alışkanlığımızda gözle görülür bir azalma olduğu inkâr edilemez.Gerçi ülkemizde böyle bir alışkanlık olup olmadığı da tartışma konusudur.
 Ruhi Su"nun İzinde : Köy Enstitüleri  (Seval Deniz Karahaliloğlu)

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde kalbur saman içinde ülkenin birinde, köylerde yaşayan çocukları eğitmek ve meslek edindirmek için kurulmuş okullar varmış. Bu okullarda, aydınlık yüzlü insanlar, yüreğinin ve aklının pırıltısı gözlerine vurmuş çocuklar yetiştirirlermiş. Akıl ve vicdan birlikteliği esasına dayanan eğitimde amaç, bu aydınlık ülkenin insanlarını güvenli bir geleceğe taşıyacak aydınlık insanlar yetiştirebilmekmiş.
 Öğretmenler Günü  (M.NİHAT MALKOÇ)

Öğretmen, o tatlı,sihirli,tılsımlı sözcük!…Nasıl da telâffuz eder çocuklarımız onu coşku ve heyecanla…Çünkü kalpten gelen,katıksız,saf bir kelimedir o…
 Anayasa ve Eğitim  (Sadık Kartal)

Eğitim diğer toplumsal kurumlarla eşit olarak düşünülse de okul sistemi tüm kurumların insan gücünü yetiştirir. Dolayısı ile eğitim insan yetiştirme ve toplumu biçimlendirme sanatıdır. Yeni anayasanın ruhu da buna göre şekillenmelidir.
 Kitap Okumanın Yararları  (bllljj)

Kitap okumak yararlıdır
10 
 Akıllı Olan Tahta Değil Öğretmendir  (Sadık Kartal)

Türkiye de eğitimin asıl sorunları bir tarafa atılıp materyal sağlamaya yönelik çeşitli projelerle "reformlar" yapıldığı belirtiliyor. Ancak yapılması gereken asıl sorunlara yönelmek ve öğretmenin niteliğini arttırmaktır. Çünkü başarının yolu akıllı tahta gibi materyallerle değil iyi yetişmiş öğretmenden geçer. Dünya örnekleri ve eğitim tarihimizdeki başarılı modeller bunu gösteriyor.
11 
 Dersimiz; 4+4+4 Eşittir 12  (Sadık Kartal)

Derslerde öğrencilerime eğitim üzerinde düşünün derim. Düşünürken başka ülke örnekleri ile değil bu toplumun kültürü, insanımızın istekleri ve mevcut yapının iyileştirilmesinin temel çıkış noktası olması gerektiğini de eklerim.
12 
 Ekitap Teknolojisi Hakkında Kısa Kısa  (İlker Fıçıcılar)

Ekitap okuma cihazları, pratik özellikleri, yararları ve kağıda basılı kitaplara üstün özellikleri hakkında kısa bir inceleme.
13 
 Disleksi (Öğrenme Bozukluğu)  (sıraç ar)

öğrenme bozukluğu Türk eğitiminin en büyük sorunlarından biridir.Eğitim hayatına katılan her 10 bireyden 4-5'inde görülen bu hastalık ne kadar erken farkedilirse hem birey için hem de toplum için güvenli yarınlar anlamına gelecektir.
14 
 Hemşehrim Pisagor, Ben ve Samos  (Sadık Kartal)

Bir gezi ve kongre yazısı
15 
 İspanya, Malaga ve Hola  (Sadık Kartal)

Bu yazının amacı İspanya’da eğitim ekseninde gözlemlediklerimi ve öğrendiklerimi paylaşmaktır
16 
 Dindar Nesil Yetiştirmek Ya da 'Çok İdeolojik" Kalıplar  (Sadık Kartal)

Toplum eğitim kurumu dediğimiz okulu siyasal düzene eleman yetiştirmek için oluşturur ve ülkenin yönetsel rejiminin en iyisi olduğunu öğrenciye aşılar. Okul bunu törenler, dersler ve çeşitli eğitsel etkinlikler aracılığıyla yerine getirir.
17 
 Boğaziçi Üniversitesinden Görme Engelliler İçin E - Kütüphane Hizmeti  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Amaç, görme engelli insanlarımızın bilgi kaynaklarına daha kolay ulaşmalarını sağlamak. Bu çalışmada görev alan çok sayıda "gönüllü" yurttaşımız da bulunmaktadır.
18 
 Hocam Bener Cordan  (M.NİHAT MALKOÇ)

Eğitim çınarından bir yaprak daha düştü.Öyle ki yeri doldurulamayacak bir yaprak!... Millî Eğitim Bakanlığı Eski Müsteşarı muhterem hocam Bener Cordan, 15 Ağustos 2004 Pazar günü sabah saatlerinde Ankara’da Hacettepe Hastane
19 
 Askıda Kitap Uygulaması İçin Gönüllüler Aranıyor  (Ömer Faruk Hüsmüllü)

Bazı kentlerdeki fırınlarda “askıda ekmek” uygulamasına rastlamış olabilirsiniz: Ekmek alanlar, dilerlerse bir ya da daha fazla ekmek parasını bu uygulama için bırakıyor. Fırın da o gün bırakılan para kadar ekmeği ihtiyacı olanlara ücretsiz olarak veriyor.Aynı uygulamayı neden “kitap” için de yapmayalım?
20 
 Öğretmenlik Andı'na Sadakat  (M.NİHAT MALKOÇ)

Çağdaş ve medenî milletler bugünlerinden çok yarınlarını düşünürler. “Dün” artık elimizden uçup gitmiştir. “Bugün” öyle veya böyle,iyi veya kötü yaşanmakta… Ya yarın?...O gelmedi daha. Yarını mamur etmek elimizde.
son eklenenler
Zarok U Ziman
Pirtûkgeh Kitaplık
İnceleme > Eğitim
Anayasa ve Eğitim
Sadık Kartal
İnceleme > Eğitim
Bunlar Yapılsın!
Gürcan Erbaş
İnceleme > Eğitim

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2020 | © , 2020
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.