..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Ben bir dünya yurttaşıyım. -Sokrates
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
İzEdebiyat - Gülmece (Mizah)
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar Kütüphaneleri

Şu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  

Manifesto
ergun tekkalmış
Şiir > Bireysel

her bulan kaybetti her bulunan kayboldu her zulüm inletti her zâlim inledi gece durdu gün devrildi her sahip öldü de öldü her köle dirildi ..

[DEVAMI]

 

 


 

 
Arama Motoru


• İzEdebiyat > Deneme > Gülmece (Mizah)
41 
 Taciz..Tecavüzcük..  (Nilay Aksu)

Kadın olup da „hayatımda bir kere bile tacize uğramadım“ diyen birine rastlamadım bu güne kadar. Siz o tacize uğramamış mutlu azınlıktansanız ya da tanıyorsanız böyle birini en azından, yine de bu yazıyı okuyup tacizin bir kadının iki kaşının
42 
 Hadi Gülümse  (osman demircan)

Bir atın katıla katıla güldüğünü düşünün hemen ürperirsiniz. At gülmez kişner. Bir köpeğin kediyi kovalarken güldüğünü düşünün. Böyle bir tabiat olayı olmaz dersiniz. Doğal gelmez böyle şeyler size. Bir saksının şaka olsun diye kuaförden yeni çıkmış hasbanın başına düştüğünü farz edin. Hasba yerde yatarken saksıdaki güllerin iki yanağında durduğu da cabası olsun. O zaman güler misiniz ağlar mısınız?
43 
 Fama Nine'nin Günlüğü - 15  (Kâmuran Esen)

Mudurnu'lu Fatma Nine de günlük tutmuş.
44 
  Birazcık Fırınlanmış Sütlâç Tarifi / Birazcık Sohbet  (Kâmuran Esen)

Kardeşimin eşi; “ Abla! O meşhur tatlıcının sütlâcı bile seninkinin yanında muhallebi gibi kalır şerefsizim!” diyor....
45 
 Fatma Nine'nin Günlüğü - 14  (Kâmuran Esen)

Memet Amca’nla gene darılıştık.
46 
 Fatma Nine'nin Günlüğü - 15  (Kâmuran Esen)

Anadolu Kadınından sesler
47 
 Marko Paşa  (Şevket Başıbüyük)

Meğer halkın sorunlarını dinlemek kadar, Marko Paşa olmak gibi zor bir görev yokmuş bu âlemde. Var mı derdin –ki vardır- öyle ise anlat Marko Paşa’ya…
48 
 Flaş… Flaş… Flaş… Malvarlığımı Açıklıyorum  (Cafer ŞAHİN)

Eminim bugüne kadar böylesine ilginç ve eğlenceli bir malvarlığı beyanı görmediniz, duymadınız...
49 
 Elma Dersem Çık, Armut Dersem Çıkma  (Aylin Şahin)

Tarihteki pek çok konuya açıklık getiren ya da tarihte farkedemediğimiz noktaları düşünmemizi sağlayan yazı ve kitaplar genelde en çok okunanlar listesinde yer alıyor. Yenemediğimiz merak duygumuzdan olsa gerek bu tür konulara olan ilgimiz bilemiyorum. Ama zaman zaman ya bir dost sohbetinde ya da bir düşünme anında benimde aklıma takılır böyle konular.
50 
 Ey İlham Perisi!  (Şükran Karahan)

"kariyer senin neyine! Ama çıkarsaydın şöyle “İlham Periniz Size Saygıyla Sunar” diye bir başlık atsaydın, eminim son yüzyılın en prestijli bestselini yapardın. Da Vinci Şifresi, Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter da neymiş; dönüp bakmazdın bile!"
51 
 İlişkiyle Cep Telefonu İlişkisi  (serpil dilbaz)

cep telefonunun şarjı çok önemli. eğer uzun süre dayanıyorsa bu kolay wazgeçmeye engel bir unsurdur. yani şarja ilişkide tolerasyon katsayısı diyelim. ne kadar çok tolere edebiliyorsan karşındakini, ilişki o kadar uzun dayanıyor. buna eskiler emek diyorlar. kelime tanıdık geldi mi???
52 
 Sistem Seni Korusun  (serpil dilbaz)

aklında tutanlardan mısın, yoksa bir yere yazıp onu kaybetmekten ya da çaldırmaktan korkanlardan mı? ... korkmayın o kadar güwenli bir sistemdeyiz ki, o muhteşem(!) sistem bizi kendimizden bile koruyor!
53 
 Her Hareketten Bir Anlam Çıkarma Hastalığı  (Kâmuran Esen)

Medyadan izleyenlere bulaşan bir hastalık.
54 
 Narsizmin de Böylesi  (osman demircan)

İstanbul'a gitmiyorum. Yerle bir olmasın, karizması sarsılmasın diye. Bir gittiğimde marmara depremi olmuştu. Şimdi gitsem ne olur Allah bilir. Oradakiler İstanbul'un karizmasıyla yetinsin. İstanbul benim gibi bir padişah daha görmesin.
55 
 Sesli Harfler Gürültü Yapınca  (Bedri Adanır)

Hemen herkesin cep telefonu var nerdeyse. Hepsinde “bip bip” sesinden sonra ekranda “1 mesaj alındı” yazısı görünüyor, tuşlayınca da bir metin çıkıyor karşınıza; bu metine şiir deniliyor bazen. İşte bu şiirler, sözünü ettiğimiz ‘yüz altmış karakter ölçüsüyle’ yazılıyor. Hatta yeni model telefonlarda 160’ın katları kadar karakterde kullanılabiliyor. Şiirin türlerini sayarken, lirik, epik, didaktik deyip, en fazla elimizdeki parmak sayısı kadar sayıp dururken, şiirde yüz altmış karakter ölçüsü” bize zengin bir kategori sunuyor. Şimdi gelelim yeni sözcüklere: Cemal Süreya soyadından bir harf attı ya, biz hiç boş durur muyuz, sesli harflerin topunu atıverdik. Niye mi? Adı üstünde sesli; gürültü yapıyorlardı. Kelime hazinemizdeki kelimelerden gürültü yapan sesli harfleri atınca yepyeni, cillop gibi sözcükler kazandırmış oluyoruz literatürümüze.
56 
 Kadın milletinin dayanılmaz tutkuları  (BİNNUR EDİSAN)

Hem indirim hem de kredi kartlarına 3567(!) ay taksit. Bedavaaaaaa!
57 
 Sarhoş Adamla Ülke Meseleleri  (Fatih KAYABAŞI)

Bugün dertleşeyim dedim Unkapanı otobüs durağını mesken edinmiş şu sarhoş adamla. Kime içi yanmış, neye kızmış da bu kadar kendini alkole vermiş? Elbet vardır bir derdi.
58 
 Gene Eşek Gene Eşek  (tevfik)

köyün delisinden hikayeler.
59 
 Çamlıca'ya Hoparlörlü Cami Projesi :)  (Hulki Can Duru)

Diyanet İşleri ile Çamlıca Hoparlörlü Cami Yaptırma ve Yaşatma Kültür Derneğinin ortak çalışmasıyla İstanbul’un her yerinden gözükecek caminin altı baştanbaşa otopark, kontörlü apteshane ve kontörlü yüznumara olup bakkal, kasap, aşevi, berber, turşucu, sulu yemekçi, lahmacuncu ve manavın yanı sıra hamam tası, takunya, ibrik, taharet bezi, ramazan davulu, tespih, kilim, seccade, gülsuyu, hacı misi ve hac malzemeleri gibi İslami ürünler üreten işyerlerini de kapsayacaktır.
60 
 Ey Ruh!  (Aysel AKSÜMER )

- Kesinlikle öyle. Ruhu dingin tutacak, bedene terk ettirmeyeceksin. Bedene dil öğretip, ruhu ilim ve bilime sevk edeceksin. Ruh ve beden sağlığı taramasından geçirteceksin. - Bu kadarı da fazla ama ne bu! Göz, diş, sınav kağıdı taraması gibi. -

Önceki Sayfa  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  Sonraki Sayfa
son eklenenler
Transferde Hareketli Günler
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Gaz Verme Çeşitleri
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Cart ve Curt Kankadırlar
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Manda Nereye Yuva Yapar
Ahmet Zeytinci
Deneme > Gülmece (Mizah)
Gülümse Biraz
Ömer Faruk Hüsmüllü
Deneme > Gülmece (Mizah)
İstersen Gülme
Ömer Faruk Hüsmüllü
Deneme > Gülmece (Mizah)
Gülelim mi?
Ömer Faruk Hüsmüllü
Deneme > Gülmece (Mizah)

 


 


Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © , 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.