..E-posta: Şifre:
İzEdebiyat'a Üye Ol
Sıkça Sorulanlar
Şifrenizi mi unuttunuz?..
Sanat hem bir coşma, hem bir yadsıma işidir. -Camus
şiir
öykü
roman
deneme
eleştiri
inceleme
bilimsel
yazarlar
Anasayfa
Son Eklenenler
Forumlar
Üyelik
Yazar Katılımı
Yazar KütüphaneleriŞu Anda Ne Yazıyorsunuz?
İnternet ve Yazarlık
Yazarlık Kaynakları
Yazma Süreci
İlk Roman
Kitap Yayınlatmak
Yeni Bir Dünya Düşlemek
Niçin Yazıyorum?
Yazarlar Hakkında Her Şey
Ben Bir Yazarım!
Şu An Ne Okuyorsunuz?
Tüm başlıklar  


 


 

 
Arama Motoru

İzEdebiyat > Öykü > Aşk ve Romantizm > Cafer ŞAHİN
9 Ağustos 2007
Seni Gökte Ararken  
Cafer ŞAHİN
Hayat arkadaşından daha da öte maşukasını arayan bir aşığın öyküsünü anlattığım bu yazım bayağı iltfata mazhar olan ve çok yorumlanan yazılarımdan biridir


:BAHB:
SENİ GÖKTE ARARKEN…
l.

Seni göklerde aramıştım artık yerde külliyen bulamayacağım zannıyla,yedi kat gökte, hayat ihtimali olan bütün seyyarelerde,bıkmadan usanmadan mütemadiyen..
Ki bulamamıştım artık, nadim bir halde ve gerisin geriye yere süzülmüştüm son bir arayış ümidiyle…

Yerde,yeryüzünde seni en çok da bir köy çeşmesinde bakracına su doldururken ve belki “Dağlar kızı reyhan ”türküsünü mırıldanırken görmeyi istemiştim eşarbından taşan o güneş sarısı saçlarına büyülenmiş bir halde, nazikçe senden bir tas su isteyerek sonra yüreğime kor gibi düşecek ilk manalı bakışını lütfedeceğin ümidiyle…Ve bir gün seni beyaz kısrağımın terkisine atıp gelin götüreceğim hayaliyle…

Belki de seni bir kitap fuarında kitaplara dalıp gittiğim bir esnada şair dalgınlığıma çarptığında görmek istemiştim, bana çevirdiğin zeytin karası gözlerini temaşaya dalıp şaşkın ve pür telaş halime bakıp gülümsemene mukabelede bulunmak babında ben de kendimi toparlayıp gülümserken….

Seni kim bilir mesela Hindistan’da Agra’da dünyanın en muhteşem aşk anıtı olan TAC MAHALE büyülenmiş bir vaziyette bakarken görmek isterdim acemi bir Türkçe aksamıyla konuştuğun esnada Türkçe konuşuyor olmandan cesaret alarak seninle tanışmaya çalıştığım sırada sen de boncuklu bileklerinin rengarenk boncuklarını göstermeye ve simsiyah saçlarınla “Asil ve dünya tatlısı bir ASYA KIZI olduğunu ispat etmeye çalışırken hani...

Yahut seni Fas’ta dünyanın en gizemli kentlerinden biri olan MARAKEŞ’’İN geçmişin öte yüzünü yansıtan mutena bir çarşısında neleri alıp alamayacağın hususunda derin ve çetrefil bir düşünceye dalmış bir halde görmek isterdim birinden yardım ister gibi bakışlarını çözdüğümün, yardımcı olmama memnun olacağını söylediğinin akabinde gül dudaklarından ziyade bir Mucizevi güzellik arz eden gamzelerinin de farkına vardığım zamanki “işte aradığım bu,şükürler olsun Tanrım” deme bahtiyarlığını yaşadığım o Hüsn-ü an sürecinde…

Ama ben seni ne göklerde buldum ne de anlattığım yalancı cenneti anımsatan dünyanın, muhteşem ve gizemli mekanlarında seni asıl nerde bulabildiğimi müsait bir zamanda anlatabileceğin ancak işbu sebepten senden ve saygıdeğer okuyucularımdan biraz sabır istirham ediyorum….Söyleyeceklerim var!

Bu yazıda yazanlara katılıyor musunuz? Eklemek istediğiniz bir şey var mı? Katılmadığınız, beğenmediğiniz ya da düzeltilmesi gerekiyor diye düşündüğünüz bilgiler mi içeriyor?

Yazıları yorumlayabilmek için üye olmalısınız. Neden mi? İnanıyoruz ki, yüreklerini ve düşüncelerini çekinmeden okurlarına açan yazarlarımız, yazıları hakkında fikir yürütenlerle istediklerinde diyaloğa geçebilmeliler.

Daha önceden kayıt olduysanız, burayı tıklayın.


 


İzEdebiyat yazarı olarak seçeceğiniz yazıları kendi kişisel kütüphanenizde sergileyebilirsiniz. Kendi kütüphanenizi oluşturmak için burayı tıklayın.


Yazarın öykü ana kümesinde bulunan diğer yazıları...
Bingöl"lü Bir Kırlangıcın Öyküsü
Kabadayılık da Gitti Elden Netekim
Ablasız Olduğu İçin Anlamsız Bayram
Vakıflar Öğrenci Yurdu
Mısırcı
(Malatya / Hekimhan / Kurşunlu) Zahmedin (Güçlü) Köyü İlkokulu

Yazarın diğer ana kümelerde yazmış olduğu yazılar...
Kafa Kağıdı [Şiir]
Benimle [Şiir]
Ayasofya Açılacak [Şiir]
Cunta Dede [Şiir]
Gandi Kemal [Şiir]
Deli Kıza Serenat [Şiir]
Gurbet Biter [Şiir]
Geri Dönmek [Şiir]
Ağır Aşklar [Şiir]
Muradı (M) Böyle [Şiir]


Cafer ŞAHİN kimdir?

Dünyaya edebi ışıltılar saçmak için gelen biri olmak harikulade bir duygu,söz saltanatının sultanı olmak,mülk saltanatının sultanı olmaktan daha üstün ve muteberdir ŞAİR-YAZAR CAFER ŞAHİN Malatya'nın yetiştirdiği en önemli Şair ve Yazarlardan biri olarak kabul edilen Cafer ŞAHİN, Hekimhan ilçesinin Kurşunlu Beldesine bağlı Güçlü(Eski adı Zahmettn)Köyünde doğdu. . . İlköğrenimini köyünde tamamlayan Şahin, daha sonra Malatya İmam-Hatip Lisesine devam etti ve bu okuldan mezun oldu. Kazandığı Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümüne devam etmek yerine, kendisini tez zamanda büsbütün sanata adamak yolunu seçti. . . Genellikle serbest vezin tarzında şiirler yazan ve şiirleri usta işi eserler olarak nitelenen Cafer ŞAHİN, az olmakla beraber kafiyeli şiirler de kaleme almış ve bu tarz şiirlerde de başarısını kanıtlamıştır. . . Şiirlerini GÖLGEMLE SÖYLEŞİ ve NE BİLİYORSAN ANLAT adlı şiir kitaplarında toplayan Şair, bunun yanısıra Deneme, Hikaye ve senaryo çalışmalarında da bulunmuş ve bu çalışmalarını şimdilik sanal ortamda pek çok sanat ve edebiyat sitelerinde yayımlamıştır. . . 2001 yılında ilk defa katıldığı bir Makale Yarışmasında Türkiye İkinciliği derecesiyle çok önemli bir başarıya imza atmıştır. Edebiyat dünyasına "YÜREĞİMİ İYİ SAKLA" adlı şiiri gibi, sevilmenin de ötesinde bütün Türkiye'de adeta birer marka olmuş şiirler kazandıran Yazarın iki adet yayımlanmış, biri Şiir, biri de deneme olmak üzere basıma hazır iki kitabı bulunmaktadır. . . çeviri Cafer Sahin MALATYA CURRENT AUTHOR POET POET-WRITER CAFER ŞAHİN Malatya is known as one of the authors raised the most important poet and Cafer Sahin, Hekimhan spot in the town of Lead Strong (Zahmettn old name) was born in the village of . . . Falcon completed primary education in the village, then continued in Malatya Imam-Preacher High School and graduated from this school was. Rather than to continue winning the Open Education Faculty of Economics Department, chose to devote himself to art . . . Generally, the thesis also entirely free-verse poems written in the style and ingenious works of poetry known as Cafer Sahin, at least, although had written poems and rhyme in poetry of this kind of success has proved . . . NARRATIVE INTERVIEW and what I know my shadow's poems by the poet gathers books of poetry, as well as the trial, the story and screenplay, and this work is found in the studies of art and literature of many sites published in a virtual environment . . . Article Competition for the first time in 2001 with the participation of Turkey has achieved a significant degree of second place. Letters to the world "GOOD SAVE my heart" as his poem, almost a brand in Turkey was to be loved beyond all winning author of two published poems, one poem, one of which has two books ready for printing, including the trial . . .

Etkilendiği Yazarlar:
Divan Edebiyatı şairleri,Cumhuriyet dönemi şairlerinden,Necip Fazıl,Cahit Külebi,Attila İlhan vs.


yazardan son gelenler

 
| Şiir | Öykü | Roman | Deneme | Eleştiri | İnceleme | Bilimsel | Yazarlar | Babıali Kütüphanesi | Yazar Kütüphaneleri | Yaratıcı Yazarlık

| Katılım | İletişim | Yasallık | Saklılık & Gizlilik | Yayın İlkeleri | İzEdebiyat? | SSS | Künye | Üye Girişi |

Custom & Premade Book Covers
Book Cover Zone
Premade Book Covers

İzEdebiyat bir İzlenim Yapım sitesidir. © İzlenim Yapım, 2019 | © Cafer ŞAHİN, 2019
İzEdebiyat'da yayınlanan bütün yazılar, telif hakları yasalarınca korunmaktadır. Tümü yazarlarının ya da telif hakkı sahiplerinin izniyle sitemizde yer almaktadır. Yazarların ya da telif hakkı sahiplerinin izni olmaksızın sitede yer alan metinlerin -kısa alıntı ve tanıtımlar dışında- herhangi bir biçimde basılması/yayınlanması kesinlikle yasaktır.
Ayrıntılı bilgi icin Yasallık bölümüne bkz.